Cenné body z bratislavskej palubovky

O dve miesta vyššie sa posunuli v tabuľke hráči Inžinierskych stavieb Košice v porovnaní s uplynulým kolom, keď zo šiesteho miesta poskočili na

tretie po dvoch víťazstvách za sebou.

KOŠICE. V uplynulej sezóne sa zverencom trénera Jána Hruščáka v súbojoch bratislavskými policajtmi príliš nedarilo, preto nečudo, že J. Hruščák neskrýval obavy z toho zápasu. Nakoniec ho zvládli veľmi dobre a získali dva body po víťazstve 28:23.

Dva rozdielne polčasy

"Po domácom víťazstve sme chceli uspieť aj v Bratislave a všetci sme verili, že vyhráme. Doteraz sa nám na ich palubovke príliš nedarilo, preto tieto body dvojnásobne tešia," hovorí kapitán IS Martin Mazák. Košičanom vyšiel prvý polčas veľmi dobre a vyhrali ho o 11 gólov (18:7), čo bol viac ako solídny základe pred druhým dejstvom. "V prvom polčase nebolo na našej hre badať nejakú nervozitu, hoci sme tento duel hrali ako jeden z tých náročnejších. Skoro všetko nám v tejto časti vychádzalo. Darilo sa nám v obrane, za ktorou stál spoľahlivý Dušan Olejár. V útoku nám to zase padalo a získali sme dostatočný náskok. Počas prestávky sme si hovorili, že nesmieme poľaviť, ale zrazu sme hrali nervózne, zahodili niekoľko útokov a súper sa chytil. Cítil šancu, keď po premenenej sedmičke mal zase výhodu presilovky. Pomaly začal odkrojovať z nášho náskoku aj vďaka tomu, že niekoľko minút nedali gól. V tejto časti duelu sa nám nedarilo, boli sme v akomsi kŕči. Nakoniec sme sa otriasli a nedovolili súperovi vrátiť sa do zápasu tak aby bola z neho dráma," povedal M. Mazák.

Osem minút bez gólu

Východniari pod dojmom vysokého náskoku poľavili a nemuselo sa im to vyplatiť, lebo hostitelia zvýšenou bojovnosťou ukázali, že kožu nechcú predať príliš lacno. "Snažili sme sa hrať aj po obrátke rovnako rýchlo a dôrazne, avšak zahodené šance, stratené lopty vniesli do našich radov zbytočnú nervozitu a nevedeli sme sa jej rýchlo zabiť. K tomu sa pridala aj tuším osem minútová pasáž, keď sme nedali ani gól. Predsa len sme dobre rozohraný zápas nepustili z rúk. Som rád, že prvopolčasový náskok rozhodol, že sme získali cenné dva body z vonku. V najbližšom kole ich chceme potvrdiť proti Hlohovcu, ale ten v porovnaní s minulou sezónou hrá nadpriemerne. Neviem čo môžeme od neho čakať, ale iné ako potvrdenie bodov z vonku si nepripúšťame, prezradil M. Mazák.