Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Šaľa ostala humenským strašiakom

Celok spod Vihorlatu nedokázal zdolať Šaľu v ôsmom vzájomnom stretnutí. Ukončené dve sedemzápasové série.HUMENNÉ. Do druhej tretiny prvej

HUMENNÉ. Do druhej tretiny prvej futbalovej ligy vstupovali aktéri stretnutia Humenné - Šaľa s dvoma odlišnými sériami. Rovnaké na tom bolo to, že obe sa začali v 5. kole. Chemici z Považia mali vtedy na konte štyri víťazstvá a boli na čele, východniari spod Vihorlatu štyri prehry a prvoligový pelotón uzatvárali.

Hostia v humenských dresoch

Presne tak. Rozhodca Fajčík vyviedol na trávnik oba celky v humenských dresoch! Domáci 1. HFC priniesol na predzápasovú ukážku novú sadu v kombinácii bordových tričiek a čiernych trenírok a bordových štulpní, pričom chemici zo Šale mali všetky tri časti výstroja krikľavo červené. Náhradný rozhodca Jozef Kakaščík takéto ustrojenie mužstiev nepovolil, a tak padlo riešenie na humenské náhradné dresy, ktoré boli tmavomodré. Priniesli hosťom šťastie? "Skúšali sme všetko možné. Hráčom sme menili posty, podľa súpera sa líšila aj taktika, obmieňali sme aj post brankára, nič nezaberalo. Možno nám pomohlo to, že v Humennom nám dali svoje dresy," podotkol s úsmevom hneď po stretnutí tréner Ladislav Totkovič.

Padli sedemzápasové série

S bilanciou jedného víťazstva a šiestich remíz sa 1. HFC Humenné pomaly vymotal z pásma zostupu, štyri nerozhodné výsledky a tri prehry posunuli Duslo Šaľa do stredných vôd tabuľky. V sobotu obe série padli. Logicky spokojnejší boli hostia. Futbalisti Šale však trénerovi veľkú radosť hrou neurobili. "Taký je futbal. Vo viacerých zápasoch sme hrali dobre, ale výsledok sa nedostavil. Aj pred týždňom sme cestovali na Zemplín, v Michalovciach to bol z našej strany iný výkon a prehrali sme 0:3. Teraz sa nám kombinovalo ťažšie, terén bol podmočený, hlboký, gól domácich zrazil na kolená, takže sme potom mali aj ďalšie šance," mienil kormidelník Dusla Šaľa. Na humenskej strane prevládalo iba sklamanie... "Mali sme dnes vyhrať. Súper sa nepredstavil žiadnym oslnivým výkonom, strelil však gól a tešil sa. My stále trpíme na žalostnú koncovku," dodal Jozef Valkučák, humenský lodivod.

Šaľa naďalej neporazená

Že sa humenská šnúra bez prehry ukončila práve proti Šali, rozhodla 62. minúta a rohový kop, po ktorom kapitán Lancz hlavičkou z hranice malého vápna napol sieť. Chemici tak naďalej ostali humenským strašiakom, lebo v bilancii ôsmich vzájomných stretnutí päťkrát vyhrali a trikrát remizovali. Zaujímavý je tiež fakt, že východniari prehrali s týmto súperom posledné štyri zápasy.