Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Steel Aréne "standing ovation"

V hokejovej extralige sa predohrávka 15. kola hrala už v sobotu. Košičania pred televíznymi kamerami rozdrvili bratislavský Slovan. Takmer osemtisíc

divákov v Steel Aréne videlo deväť gólov, z toho až sedem v bránke belasých. Oceliari si po víťazstve 7:2 vyslúžili "standing ovation". Kežmarok mal opäť výhodu domáceho proestredia. So Žilinou sa síce potrápil, po dvoch tretinách prehrával, ale nakoniec bodoval naplno. Poprad sa predstavil vo Zvolene. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, úspešnejší boli Podtatranci.

Košice - Slovan 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

Góly: 5. Rudolf Huna (Špelda), 7. Šimurda, 28. Michel Miklík (Javín, Pleva), 32. Kmiť (S. Gron), 33. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 35. Pleva (Rudolf Huna, Kledrowetz), 48. Michel Miklík (Pleva) - 10. Hujsa (Hreus), 24. Döme (Lažo, Hreus). Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Husička (ČR) - Gajan, Smrek, 7890 divákov. Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus. Slovan: Hovi (33. J. Chovan) - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - M. Kokavec, Kapuš, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček.

Hneď prvá strela na bránku bratislavského Slovana sa skončila gólom - Hovi sa po Hunovom nahodení musel v 5. min červenať, keď si puk betónmi zrazil za chrbát. V 7. min inkasoval opäť, tentoraz v oslabení po bekhendovom zakončení Šimurdu. Belasí v 10. min využili početnú výhodu, strieľal Hreus, Lipovský puk vyrazil a Hujsa znížil na rozdiel gólu. Hneď na začiatku druhej tretiny po Lažovej strele Döme nedokázal prekonať ležiaceho Lipovského. Pred košickým gólmanom nepochodil ani Hreus, ale v 24. min Döme zamanévroval s pukom a vyrovnal. Vzápätí mohol do vedenia dostať Slovan po zaváhaní Lipovského pri rozohrávke Pištek. Domáci tím vyhrával od 28. min 3:2 po tom, ako Javínovu strelu od modrej tečoval Miklík. V 32. minúte to už bolo 4:2. Pri hre štyroch proti štyrom a spolupráci Grona s Kmiťom inkasoval Hovi po štvrtý raz. V 33. min ho vyhnal z bránky Faith, ktorý po prihrávke Bartoša pálil bez prípravy. Striedajúci Chovan si dlho čisté konto neudržal, lebo v 35. min ho strelou z uhla pri presilovke prekonal Pleva. Košičania v 3. tretine kontrolovali vývoj stretnutia. V 48. min po prečíslení dvoch na jedného naservíroval Pleva Miklíkovi a ten uzavrel na konečných 7:2.

(sita)

* * *

Kežmarok - Žilina 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Góly: 41. Šechný (Slaninák), 47. Martin Slovák (Kall, Slaninák), 53. Frank (Fedor) - 7. Krajči (Pulpán), 45. L. Havel (P. Sivák, Jánoš)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Petrina - P. Sivák (obaja DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Vojtek, Mihajlo, 2350 divákov. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Frank, Klein, Fedor - P. Gajdoš, S. Pavličko, Slaninák. Žilina: M. Laco (54. Bielik) - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Kudrna, Pulpán, Čavrk, Krčula - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - L. Havel, Sikorčin, Kontšek - Valášek, Lelkeš, Drábek.

V 7. min sa do listiny strelcov zapísal Krajči, ktorý prekonal Klempu po peknej prihrávke Pulpána. Kežmarčania sa snažili vyrovnať, no ich pokusy likvidoval v pohode chytajúci M. Laco. Druhé dejstvo prinieslo množstvo nepresností na oboch stranách, diváci nevideli ani šance ani góly. Streleckú smolu domáceho mužstva prelomil až v úvode tretieho dejstva po Slaninákovej prihrávke Šechný - 1:1. O necelých päť minút poslal Žilinu do vedenia Havel, ktorý počas vylúčenia Kalla prekonal Klempu strelou ponad betóny. Už o niekoľko sekúnd bolo opäť vyrovnané, keď po biliardovej akcii vymietol Martin Slovák ľavý roh Lacovej svätyne. V 53. min sa Frank dostal do úniku a nahodený jeho puk skončil za chrbátom prekvapeného gólmana hostí - 3:2.

* * *

Zvolen - Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Babka (Krayzel), 30. Cibuľa (F.Turek, Krayzel), 58. F. Turek (Krayzel) - 18. Jarolín (A. Kroták), 19. V. Král (Jasovský, Halaj), 21. A. Kroták (D. Vrbata), rozhodujúci sam. nájazd D. Vrbata. Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Korba, Kalina, 2103 divákov. Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec. Poprad: Melicherčík - Fabian, Turoň, Dora, Kasík, Korenko, Bambúch - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - V. Král, Halaj, Jasovský - Marcel Haščák, Jabrocký, Buc - E. Piatak.

Hostia mali od začiatku stretnutia hru v rukách, ale až v 18. min, keď hral Poprad presilovku, poslal Jarolín puk za Kostúrov chrbát - 0:1. O 26 sekúnd Halaj potiahol puk po pravej strane a Král zvýšil 2:0 pre hostí. V 30. sekunde II. tretiny Vrbata prihral Krotákovi a ten zasunul puk do odkrytého priestoru Kostúrovej bránky - 0:3. Zvolenčania v 28. min využili presilovku 5:3, keď Babka z diaľky vystrelil a o necelé dve minúty v následnej presilovke piatich proti štyrom bolo po strele Tureka už len 2:3. O triumfe hostí mohol definitívne rozhodnúť Halaj, ale z uhla netrafil odkrytú bránku domácich. V 58. min naopak využil Turek ideálnu prihrávku Krayzela a bolo vyrovnané. V následnom predĺžení gol nepadol, hoci Poprad mal výhodu presilovej hry. Hostia si napokon spod Pustého hradu odniesli aspoň dva body, keď rozhodujúci samostatný nájazd premenil D. Vrbata.

* * *

Martin - L. Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Vantroba (Klepáč, M. Beran), 29. Važan (Podstavek, Koložváry), 30. J. Mihálik (Džerinš, Markovič), 57. Markovič (Džerinš). Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Valach, Grečko (od 21. Jakubec), 3100 divákov.

Trenčín - Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. A. Kollár (Lintner, Bobček), 23. Trochta (Bobček, Marek Haščák), 52. Marek Haščák (Lintner, S. Saliji). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Junek, M. Novák, 3980 divákov.

SR 20 - Skalica 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Škadra (Pálffy, R. Hartmann), 15. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann), 28. R. Hartmann (V. Vlk, Gründling), 31. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk). Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Orolin, 1037 divákov.

* * *

V piatok 19. októbra sa v 16. kole o 17. hodine stretnú: Žilina - Zvolen, Poprad - Martin, Lipt. Mikuláš - Trenčín, 17.30: Košice - Skalica, 18.00: Slovan - Kežmarok.