Na čele už Prešov

Sportnet|15. okt 2007 o 00:00

Extraliga volejbalistov pokračovala tretím kolom základnej časti. Doterajší líder z Humenného mal voľno, a tak jeho pozíciu na špici prebral Prešov,

ktorý vyhral na Záhorí. Svidnícky nováčik sa stále nedočkal ani prvého setu v súťaži, v Nitre prehral hladko 0:3.

Program 4. kola (sobota 20. októbra): Humenné - Nitra, Svidník - Zvolen, Púchov - Malacky.

Malacky - Prešov 1:3 (-21, -19, 20, -22)

V prvom sete Prešovčania hrali s domácimi vyrovnanú partiu až do druhého technického tajmu. Štyri body z podania v koncovke znamenali víťazstvo pre hostí. Druhý set bol v podobnej réžii a výsledok 25:19 predznamenával ľahký priebeh zápasu. No v treťom sete sa zápas otočil v prospech Malaciek, ktoré zvíťazili päťbodovým rozdielom. Vo štvrtom sete sa však Prešov vrátil späť do hry a vyhral aj v treťom dueli sezóny.

PU: Huňady 4, Škvarek 5, Mikita 12, Sopko 14, Javorčík 12, Varchola 12 (libero Barlík, Rajduga, Hudák, Kapraľ).

Hralo sa 89 minút, 100 divákov, rozhodovali Schimpl a Sarka ml.

(jaš)

Nitra - Svidník 3:0 (22, 18, 21)

Najbližšie k zisku setu mali pod Zoborom slávisti už v prvom dejstve. V kádri s navrátilcami zo špeciálnej olympiády v Šanghaji Kseňákom a S. Lampartom dotiahli nervózny úvodný set až do koncovky, no v ňom sa domácim podarilo zvíťaziť, postupne sa upokojili a v ďalšom priebehu už mali navrch.

Slávia: Kseňák, Mihaľko, Macko, Ľ. Soták, T. Lampart, Hančák (libero Suchanič, Murčinko, Németh, S. Lampart).

Hralo sa 76 minút, 200 divákov, rozhodovali Bajči, Dovičovič.

Ostávajúci výsledok: Zvolen - Púchov 0:3 (-20, -12, -15).