Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Kravany zakopli v Lučivnej, na špici trojica

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skV MLYNČEKOCH DOKONALÝ OBRAT DOMÁCICHPOPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

V MLYNČEKOCH DOKONALÝ OBRAT DOMÁCICH

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami 11. kola.

T. Lomnica - V. Slavkov 0:0

Za chladného, veterného počasia začali lepšie hostia, ktorým patrila úvodná dvadsaťminútovka. Gól však z toho nevyťažili a postupne začali iniciatívu preberať domáci. Napriek tomu sa hra prevažne pohybovala medzi šestnástkami. V závere prvého polčasu sa hostia dožadovali po údajnom faule na Barabasa pokutového kopu, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V druhom polčase domáci pridali, mali viac z hry. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Najväčšiu šancu rozhodnúť mal v samom závere hosťujúci Szücs, no spálil tutovku z dvoch metrov. Remíza je spravodlivá.

Pred 25 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: Hric (T. Lomnica).

Sp. Belá - Batizovce 2:1 (1:1)

Na veľmi nerovnom, hrboľatom teréne sa hra odvíjala poväčšinou v strede hracej plochy. Hráčom odskakovali lopty a o kombinačnej hre nemohlo byť ani reči. Do vedenia išli hostia, no Beľanom sa ešte pred odchodom do kabín podarilo vyrovnať. Po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil, pričom väčšiu snahu o strelenie gólu však mali hostitelia. Šancí ale bolo pomenej a keď sa už zdalo, že zápas sa skončí zaslúženou remízou, v 90. minúte sa domácemu Šurpákovi nevídanou strelou do šibenice z hranice šestnástky podarilo strhnúť víťazstvo na stranu svojho mužstva.

Góly: Klokoč, Šurpák - S. Hudák. Pred 50 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Podolinský, Kredatus - Schneider, S. Hudák, P. Hudák.

Jánovce - Levoča 1:2 (0:0)

Domáci mali v prvom polčase viac z hry, no na otvorenie skóre nevyužili dve vyložené gólové príležitosti. Hostia postupne hru vyrovnali a tá sa odvíjala až do konca 45. minúty prevažne v strede ihriska. Po zmene strán hrali s vetrom hostia a mali výraznú hernú prevahu. Korunovali ju v 66. minúte, keď rozvlnili sieť domácej svätyne. Jánovce však neskladali zbrane a v 80. minúte sa im po skrumáži podarilo vyrovnať. O zaslúženom víťazstve Levočanov rozhodol v 88. minúte Riš, ktorý prekonal domáceho brankára strelou z rohu ihriska.

Góly: Pecha - Šimo, Riš. Pred 100 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Danišovský, Brunovský, Pecha - Michalík, Riš.

Lučivná - Kravany 2:2 (2:0)

V Lučivnej boli diváci svedkami dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom boli lepší domáci, pričom hostia si do prestávky nevytvorili jedinú gólovú príležitosť. Do vedenia išli hostitelia po tečovanej strele a pred odchodom do kabín sa im ich náskok podarilo zvýšiť. Po zmene strán sa ale obraz hry výrazne pozmenil. Hostia prestriedali a začali produkovať kvalitnejší futbal. Domáci znervózneli a začali robiť fauly. Kravancom sa podarilo dvoma gólmi Kovalčíka vyrovnať a keďže v druhej polovici stretnutia na ihrisku jasne dominovali, celkom zaslúžene. Deľba bodov je spravodlivá a spokojní s ňou boli napokon všetci.

Góly: Ľ. Diabelko, Ján Meleky - Kovalčík 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: R. Diabelko, Fassinger, Michalík - Tomajka, Krajč.

Mlynčeky - Stráže 3:2 (0:2)

Hostia mali raketový nástup a už v 2. minúte otvorili skóre po presnej strele z priameho kopu. V 12. minúte prehrávali Mlynčeky už 0:2, keď po zaváhaní domácej obrany sa presadil Šavel. Celá prvá polhodina patrila hosťom, no tí sa potom akoby so svojím náskok uspokojili a postupne prestali hrať. Domáci po obrátke pridali, viac útočili a vytvárali si gólové príležitosti. Najprv sa im podarilo znížiť a po faule v pokutovom území aj vyrovnať. V závere Mlynčeky dokonali svoj dokonalý obrat v tomto stretnutí, keď zásluhou Soľavu strhli vydreté víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Starinský, Pavličko (11 m), Soľava - Gavalier, Šavel. Pred 50 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Česelka, Bukovský, Vida - Olejník, Slavkovský, Michálek, Šavel.

Sp. Štvrtok - Toporec 2:0 (1:0)

Favorizovaní domáci mali bleskový nástup a už v 10. minúte sa ujali vedenia. V úvode to vyzeralo na jasnú záležitosť hostiteľov, no Toporec postupne priebeh hry vyrovnal. Do prestávky sa už toho veľa neudialo. Po obrátke mali hostia optickú prevahu, dobre si prihrávali, no ich akcie nemal kto zakončiť. O výsledku sa rozhodlo desať minút pred koncom, keď po peknej akcii domáci poistili svoje vedenie. V samom závere ho ešte mohli prikrášliť tretím presným zásahom, no nestalo sa tak.

Góly: Milan Biskup 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Toporcer, Neuwirth, Podhorský - Funket, Marcel Pompa.

Žakovce - Huncovce 4:1 (3:1)

V susednom derby videli diváci dosť nervózne stretnutie s tromi vylúčenými hráčmi. Domáci išli rýchlo do vedenia, ale hostia z následného protiútoku vyrovnali. V 25. minúte sa Žakovciam znova podarilo vytvoriť si jednogólový náskok. Potom pribudlo nervozity a v 35. minúte po vzájomnom napadnutí domáceho E. Mirgu a hosťujúceho Becka išli obaja kohúti predčasne pod sprchy. Potom sa oba celky upokojili a do prestávky sa už nič neudialo. Po obrátke mali domáci viac z hry a po faule v pokutovom území zvýšili Petrilom na 3:1. O všetkom sa rozhodlo v 65. minúte, keď bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Miľovčík. Hostitelia úplne ovládli dianie na ihrisku a svoju prevahu korunovali štvrtým zásahom.

Góly: Petrila 2 (1 z 11 m), Okresa, Novák - Mačák. Pred 80 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Semančík, Kováč, Novák - Miľovčík 2, M. Novák, Repeľ, Jankura, ČK: E. Mirga st. - Beck, Miľovčík.

Sp. St. Ves - Hranovnica 3:0 (1:0)

Na Zamagurí mali domáci od úvodu hru pod kontrolou, no dlho ju nevedeli potvrdiť gólovou koncovkou. Podarilo sa im to až v 43. minúte, keď ich Gurovič konečne dostal do vedenia. Do druhého polčasu vybehli hostia ako vymenení a úplne ovládli dianie na ihrisku, no bez gólového efektu. Gól totiž streliť nedokázali, za čo kruto pykali. V 80. minúte domáci poistili svoj náskok a svoje víťazstvo potvrdili v 90. minúte. Jasný výsledok však neodzrkadľuje dianie na hracej ploche a pre hostí je výsledok príliš krutý.

Góly: Gurovič, Potanecký, Krolák. Pred 50 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Odrobina (Hranovnica).