TELEGRAF

Sportnet|15. okt 2007 o 00:00

Výsledky maratónov z celého sveta:MNÍCHOV (Nemecko): 22. ročník Mníchovského maratónu vyhral v kategórii mužov Falk Cierpinski, syn dvojnásobného

Výsledky maratónov z celého sveta:

MNÍCHOV (Nemecko): 22. ročník Mníchovského maratónu vyhral v kategórii mužov Falk Cierpinski, syn dvojnásobného olympijského víťaza (1976, 1980) Waldemara Cierpinského časom 2:25:24 h, spomedzi žien zaznamenala svoj druhý triumf na tomto podujatí v kariére Cornelia Firschingová časom 2:56:30 h.

EINDHOVEN (Holandsko): Víťazom Eindhovenského maratónu sa v novom traťovom rekorde 2:07:57 h stal Keňan Philip Singoei, ktorý svoje vlastné minuloročné maximum zlepšil o 21 sekúnd. Na druhom mieste skončil Paul Biwott (2:09:57) a tretí dobehol ďalší Keňan Joseph Ngeny Kiprotich (2:11:05). V súťaži žien zvíťazila kenská vytrvalkyňa Lydia Kurgatová za 2:39:21 h.

BRUSEL (Belgicko): Maratón v hlavnom meste Belgicka vyhral Keňan Jonathan Kiptoo časom 2:12:16 h pred svojimi krajanmi Josphatom Keiyom (2:12:19) a Maruom Shadrackom (2:13:39). V hlavnej kategórii žien triumfovala Yepyator Kimaiyová z Kene za 2:41:20 h.

SOFIA (Bulharsko): Víťazom 25. ročníka Sofijského maratónu sa stal Bulhar Stanislav Lambev časom 2:27:03 h, medzi ženami bola najlepšia Dobrinka Šalamanovová za 2:48:22 h, ktorá za najhodnotnejší výkon podujatia dostala prémiu automobil Toyota Aygo.

BALTIMORE (USA): Tridsaťtriročný Keňan John Itati vyhral maratón v Baltimore časom 2:16:24 h, jeho krajanka Gladys Asibová triumfovala v súťaži žien časom 2:36:27 h.

Finálové výsledky na tenisových turnajoch - Bangkok: Flavia Pennettová (7-Tal.) - Jung-jan Čan (Taiwan) 6:1, 6:3, Moskva: Jelena Dementievová (Rus.) - Serena Williamsová (4-USA) 5:7, 6:1, 6:1, Nikolaj Davydenko (1-Rus.) - Paul-Henri Mathieu (4-Fr.) 7:5, 7:6 (9), Štokholme: Ivo Karlovič (7-Chorv.) - Thomas Johansson (Švéd.) 6:3, 3:6, 6:1, Viedeň: Novak Djokovič (1-Srb.) - Stanislas Wawrinka (Švajč.) 6:4, 6:0.

Zersenay Tadesse z Eritrey a Holanďanka Lornah Kiplagatová obhájili na II. ročníku majstrovstiev sveta v cestnom behu v talianskom Udine vlaňajšie tituly z pretekov na 20 km v Debrecíne. Tridsaťtriročná Kiplagatová navyše utvorila polmaratónsky svetový rekord časom 1:06:25 h, keď predošlé maximum Elany Mayerovej z JAR z 15. januára 1999 v Tokiu vylepšila o 19 sekúnd.