Skvelé výsledky štvrtoligistov

Sportnet|16. okt 2007 o 00:00

Moldava - Rudňany 0:2 (0:1)V tomto zápase sa stretli mužstvá, z hornej časti tabuľky. Lepšie začali domáci a prvú gólovú príležitosť si vypracovali

Moldava - Rudňany 0:2 (0:1)

V tomto zápase sa stretli mužstvá, z hornej časti tabuľky. Lepšie začali domáci a prvú gólovú príležitosť si vypracovali už v 7 min. Hostia sa postupne začali osmelovať a s pribúdajúcimi minútami sa začali častejšie dostávať pred pokutové územie domáceho mužstva. V 30 min. hráči OŠK zakombinovali k technickej strele sa odhodlal Baluch a jeho strela skončila v ľavom hornom rohu domáceho brankára - 0:1 . Domácich hráčov inkasovaný gól prebudil k vyššej aktivite v bránke hostí mal veľa práce Franko, vyznamenal sa v 40min.po zlikvidovaní trestného kopu.

Mužstvo domácich sa snažilo vyrovnať vrazilo všetko na útok zabudli na zadné dvierka , hráči OŠK to využili na strelenie svojho druhého gólu v 80 min. po prihrávke Farkašovského na Ivanoviča 0:2. Rudňanci vedomí si dvojgólového vedenia hrali disciplinovane, kontrolovali hru v závere zápasu mužstvo podržal v bránke Franko. RUDŇANY: Franko - Farkašovský, Kyrc, Šakič - Ivanovič, L. Zajac, Červeňák, Baluch, Stašík - Erceg, Kovačevič, striedal: Dunka.

P. URICH

Nálepkovo - Rešica 2:1 (1:0)

Nálepkovčania nastupovali do zápasu s odhodlaním prelomiť sériu neúspešných zápasov. V 26 min. Plachetka prihral po ľavej strane Opremčákovi, ktorý vnikol do šestnástky a vystrelil na brankára. Golmán loptu vyrazil pred seba, pohotový Viboch otvoril skóre 1:0. Po úvodnom góle domáci poľavili, kombinácie viazli. Hostia sa osmelili a vytvorili si tri gólové šance. Úvod druhého polčasu nepriniesol oku lahodný futbal. Hostia sa osmelili a podnikali protiútoky. V 58 min. po zlom zahraní ofsajd- systému Brunacký pohodlne obstrelil Novotného. V 77 min. nastrelené brvno domácej brány ešte viac zomklo Nálepkovčanov a po faule na Vibocha z hranice šestnástky Hudáček krížnou strelou vymietol pravý horný roh hosťujúcej brány 2:1. Hostia sa snažili ešte zvrátiť výsledok zápasu ale domáci hráči taktický kúskovali hru, ktorá prebiehala medzi šestnástkami. NÁLEPKOVO: Novotný - Geletka, Jánoš, Kišák Pavol - Opremčák, Kašický, Plachetka, Hudák - ,Viboch, Karabin, Hudáček, striedali : Fabián, Soveľ, Lapšanský

Z. ŠTULER

Lastomír - Krompachy 1:2 (0:0)

Prvý polčas sa hral za nepríjemného a veterného počasia. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany, keď hrali proti vetru. Do šancí sa však nedostávalo ani jedno mužstvo.

Po obrátke hostia urobili rošády v zostave - Ľ. Ontko a M. Ontko sa vysunuli dopredu a Krompašania si vynútili výraznú prevahu. Trošku ich zaskočila 49. minúte a gól z pokutového kopu. Od tejto chvíle hostia ešte zvýšili aktivitu a mali veľkú prevahu. V 60. minúte sa najlepšie zorientoval v šestnástke M. Ontko a vyrovnal. Réžiu duelu mali pevne v rukách hostia a hlavným režisérom bol Ľ. Ontko. V 72. minúte po rýchlom protiútoku dal Biľ "jasličky" domáceho gólmanovi a hostia zaslúžene viedli 2:1. Ďalšie šance M. Ontko, Kukura a Košč nevyužili. Záver stretnutia Krompašania dohrali v pohode a domácim nedali šancu na skórovanie. KROMPACHY: Vojtek - Lesňák, Tomašov, Ľ. Ontko - Šmida, Kušnír, I. Košč, M.

V. LIGA

Jaklovce - Harichovce 4:4 (4:2)

Zápas sa hral za veterného počasia. Domáci začali aktívne a v štvrtej minúte bol zrazený Kovaľčík a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Adamišin. Po góle prevzali iniciatívu hostia a v 14 a 18 min. z dobrých pozícii ešte neskórovali. V 20 min. zahrávali hostia PVK a po nacvičenom signále vyrovnali Slivošom . Hneď na to v 22 min. kapitán hostí Staroň poslal svoje mužstvo do vedenia. Z následného protiútoku po peknom centri Adamišina volejom vyrovnal Humeňanský. Domáci v tom čase prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol v 32 min. gól Adamišina na 3:2.Hneď po rozohratí z gólu sa domáci zmocnili lopty a Mastiš nádhernou strelou zvýšil stav na 4:2. Do druhého polčasu hostia nastúpili ako vymenení a v 48 min. po chybe domáceho brankára skorigovali Puklušom výsledok na 4:3. V 60. min. mohol Rusinko zvýšiť vedenie domácich, ale zblízka minul bránu hostí. V 38 min. hostia gólom z PVK Slivošom spečatili zaslúženú remízu na 4 :4. JAKLOVCE: Burkuš - Lacko, Kandra, Mastiš - Kapinus, Rusinko, Hajduk, Kovalčík - Humeňanský, Jakubišin, Adamišin, striedali: Papcun, Ondáš a Eliáš. HARICHOVCE: Karchňak - Sedlačko, Hric, Hudáček B. - Hrušovský J., Pukluš, Kaščak, Hrušovský D. - Staroň, Hrušovský Ľ, Slivoš, striedali : Varga, Krajňak a Baluch.

P. JAKUBIŠIN

Sp. Vlachy - Kr. Podhradie 1:1 (1:0)

Keby Vlašania po prvých 45. minútach hry viedli 3:0, nikto by nemohol namietať. Už v 3. minúte Fabiny preloboval brankára hostí a otvoril skóre. V 10. minúte vykopol loptu z prázdnej brány kapitán Kr. Podhradia. O desať minút Bandžuch z voleja minul bránku Gemerčanov a vzápätí Vaľko trafil len náruč gólmana hostí. Obaja menovaní potom v 33. a 39. minúte spálili ideálne príležitostí na skórovanie. Nedáš, dostaneš! Trest prišiel po zmene strán, keď najlepší strelec hostí Piater z prísne nariadeného pokutového kopu vyrovnal na 1:1. Gemerčania po vyrovnávajúcom góle zabezpečili defenzívu. Ku cti im neslúžilo, že zdržiavali hrací čas nešportovým zakopávaním lopty a predstieraním zranení, čo im rozhodca Babušík toleroval. Hostia zaostali za očakávaním a herným prejavom sklamali. Záverečná zúfala snaha Spišiakov o zmenu skóre úspešná nebola. SP. VLACHY: Bača - Novák, Kollárik (73. Repaský), Dunka - Grivalský, Fabíny, Bandžuch, Tomajko, Vaľko (65. Pačan) - Labaš, Gardošík.

D. GIRBA

Helcmanovce - Smižany 3:3 (1:0)

Futbalový prejav zodpovedal tabuľkovému postavenie oboch mužstiev. V 5. minúte reklamovali domáci ruku v šestnástke, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 13. minúte z priameho kopu V. Zmij prestrelil múr a domáci viedli 1:0. V prvom polčase ešte stojí za zmienku príležitosť Ľ. Zmija, keď sám pred brankárom zaváhal.

Po zmene strán hostia v podobnej situácii z 5. minúty mali výhodu pokutového kopu za ruku v šestnástke. Penaltu premenil Vojtko. Po hrúbke domácej obrany poslal hostí do vedenia Klučár - 1:2. V 63. minúte Ľ. Zmij vyrovnal a misky váh na domácu stranu naklonil v 68. minúte J. Pisko po hrúbke obrany hostí. Šesť minút pred koncom strelou z priameho kopu asi z tridsiatich metrov Labanc vyrovnal. Smižany boli blízko k trom bodom, ale V. Zmij vykopával loptu z bránkovej čiary. HELCMANOVCE: Gajdoš - Marcinko, V. Zmij, P. Gajdoš - M. Marcinko, Grega, R. Maliňák, Ľ. Maliňák, Ferenc, J. Pisko - Ľ. Zmij, striedali: Verba, Hudák. SMIŽANY: Kisel - Leštianský, Kapusta, Richnavský - Gajdoš, Suslov, Bobko, Kľučár, Hrušovský - Vojtko, Labanc, striedali: Rimbala, Kolcun, Balanean.

T. THEIS

Hrabušice - Athletico Košice 5:0 (2:0)

Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy. Aj preto ich herný prejav v prvom polčase zaostával za predošlými stretnutiami. Zdalo sa, že početná divácka kulisa gól v prvej časti hry neuvidí, ale prišli veľké chvíle Priehodu, ktorý dvoma pohotovými gólmi prakticky rozhodol o osude stretnutia, lebo v druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici hostí. V 68. minúte po presnom rohovom kope umiestnenou hlavičkou Bajtoš zvýšil na 3:0. Hrdina stretnutia Priehoda sa ešte raz zapísal do listiny strelcov, keď zvyšoval na 4:0. Zo záverečného tlaku a množstva šancí využili Hrabušice len jednu, keď pohotovo prekonal brankára hostí Popadič.

J. PETRUŠKA

Koš. N. Ves - Prakovce 2:1 (1:0)

G. Hôrka - Margecany 3:2 (1:0)

V. Folkmar - Šaca 1:0 (0:0)

Zápas dvoch popredných mužstiev priniesol nie najlepší futbal. Hostia prišli s jasnou obrannou taktikou a s cieľom získať aspoň bod. Tomu aj prispôsobili taktiku. V prvom polčase sa hralo na polovici Šace, ale prevaha domácich bola len platonická, lebo ani raz nevystrelili do priestoru brány.

Viac vzruchu priniesol druhý polčas, domáci viac chceli, ale hostia hrozili po rýchlych protiútokoch. Folkmarčanov podržal pozorne chytajúci Kohut, ktorý minimálne dvakrát chytil gólovú šancu Šace. Keď už diváci mysleli, že súboj skončí bezgólovou remízou, v 90. minúte hostia zahodili tutovku a platilo nedáš-dostaneš. Odrazená lopta sa dostala do poľa a rýchlonohý Toth sa dostal do šestnástky, kde ho obrana hostí zastavila len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Hrobko. Za snahu si Folkmarčania víťazstvo zaslúžili, ale za pováženie stojí, že ani raz nevystrelili z hry do priestoru brány Šace. V. FOLKMAR: Kohut - Tomaško, R. Ďorď, Hrobko - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Grega, Varga - Hudák, Toth, striedali: Svitana.