Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Derby súboje jasnou záležitosťou domácich tímov

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.Plavnica - Šiba 2:1 (1:1)Domáci nastúpili na stretnutie v značne oklieštenej

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.

Plavnica - Šiba 2:1 (1:1)

Domáci nastúpili na stretnutie v značne oklieštenej zostave, no napriek tomu siahli na dno svojich síl a podarilo sa im získať tri veľmi cenné body. Plavničania si v úvode vytvorili miernu územnú prevahu, z ktorej v 17. minúte vyťažili vedúci gól, to keď zo stredu ihriska našiel pekným dlhým pasom Sikorjak Iľčišáka, ktorý v plnom behu trafil nechytateľnou prudkou strelou šibenicu súperovej brány. Po góle hostia hru v poli vyrovnali a tá sa prelievala z jednej strany na druhú. Po polhodine hry sa hostitelia so svojím náskokom uspokojili, čo hostia dokonale zužitkovali na strelenie vyrovnávajúceho gólu, keď po ojedinelej akcii strelou zboku šestnástky nastrelil jeden z hráčov hostí domáceho brankára Dulína, od ktorého sa lopta odrazila k M. Počurekovi a ten nezaváhal. Domáci aj napriek inkasovanému gólu sa nevzdali a ešte do polčasu sa usilovali strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa im ale nepodarilo. Po zmene strán pokračovali Plavničania v útočnej aktivite a často sa dostávali na dostrel súperovej brány. V 57. minúte im útočná snaha priniesla osoh v podobe druhého gólu, keď pekne zahraný rohový kop Kupca dorazil do siete Abrahámovský. Po hodine hry predvádzali oba kolektívy zaujímavý ofenzívny futbal a boli to hlavne hostia, ktorí vrhli všetky svoje sily do útoku, no stroskotávali na pozornej obrane domácich. V závere, keď hrali hostia vabank, sa hostitelia museli veľmi strachovať o svoje víťazstvo, to keď v 80. minúte Dulín reflexívnym zákrokom po strele jedného z hosťujúcich hráčov vytlačil loptu, ktorá smerovala pod brvno nad bránu a v 88. minúte strelu Šima z uhla pozorný domáci gólman zneškodnil.

Góly: 17. Iľčišák, 57. Abrahámovský - 35. M. Počurek. Pred 250 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Pavlišin, Dulín (obaja Plavnica). PLAVNICA: Dulín - Pavlišin, Abrahámovský, M. Rindoš, Turlík - Kupec, Sikorjak, P. Chovanec, P. Štupák (75. L. Murcko) - Iľčišák, Gedra (65. M. Štupák).

(mdc)

Poprad B - Pušovce 2:0 (1:0)

Popradská rezerva nastúpila do zápasu so zámerom rehabilitovať sa po trpkej prehre spred týždňa, čo sa jej po bojovnom výkone napokon aj podarilo. Domáci však narazili na herne kvalitné mužstvo, ktoré sa snažilo hrať po celý zápas otvorený futbal. Hostitelia sa cez pozorne hrajúcu defenzívu Pušovčanov iba veľmi ťažko presadzovali a vážnejšiu príležitosť si do prvej polhodiny nedokázali vypracovať. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v 18. minúte mohli dostať do vedenia Kušnírom, no jeho strelecký pokus pozorný Frank nohou vyrazil do bezpečia. V 31. minúte sa podarilo rezerve predsa len vyťažiť z minima maximum, keď prudkú strelu Kšenzakoviča z priameho kopu brankár hostí neudržal vo svojom náručí a dobiehajúci Miklošek bez problémov dorazil loptu do siete. V 35. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Kušnír, no aj tentoraz zachránil domácich od pohromy ich gólman. O minútu nato zahrmelo na opačnej strane, keď Kšenzakovič strelou takmer z 20 metrov vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára. Po obrátke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hostia sa snažili so svojím súperom držať aj za nepriaznivého stavu krok, no darilo sa im to iba do 65. minúty, keď vrtký Kobolka zužitkoval nedôrazné bránenie hosťujúcich zadákov. V zostávajúcich fázach duelu domáci taktickou hrou kontrolovali svoje víťazstvo a nepúšťali svojho súpera do vážnejších príležitostí. Výnimkou bola iba 78. minúta, keď Žarnayov strelecký pokus Frank zneškodnil.

Góly: 31. Kšenzakovič, 65. Kobolka. Pred 100 divákmi rozhodoval Pongo, ŽK: Compeľ (Poprad B). POPRAD B: Frank - Petruš, Oravec, Kubus, Kubesa - Miženko (55. Pisarčík), Kobolka (73. Kester), Kšenzakovič, Sluka (80. Smižanský) - Miklošek, Compeľ.

(mdc)

Svit - V. Lomnica 7:0 (2:0)

V podtatranskom derby privítal líder súťaže kolektív, ktorý sa v súčasnosti nachádza v hernej kríze, čo sa potvrdilo aj v tomto dueli. Domáci vyrukovali na svojho súpera od úvodu ofenzívnym tlakom, z ktorého po štvrťhodine dokázali vyťažiť úvodný gól, keď po výborne zahranom rohovom kope Polakoviča usmernil hlavou loptu do siete Hudač. Po tomto momente zvyšovali Sviťania tempo hry a v 30. minúte zvýšili svoje vedenie, keď sa prudkou, dobre umiestnenou strelou prezentoval strelecky disponovaný Hudač. V 35. minúte mohli domáci svoje vedenie ešte zvýšiť po kombinačnej akcii Rusnáka s Ratajom, ktorá sa však gólom neskončila. Po zmene strán pokračovali hostitelia v nátlakovej hre a v 56. minúte potrestal zaváhanie hosťujúcej obrany Hudač, pre ktorého to bol čistý hetrik. Po tomto okamihu hostia herne postupne odpadli a po hodine zápasu doplatili na to ďalšími inkasovanými gólmi. V 68. minúte založili domáci rýchlu kombinačnú akciu, na konci ktorej bol Diabelko. O štyri minúty nato ten istý hráč zvýšil debakel hostí, keď potrestal nekoncentrovanosť lomnických zadákov. V záverečnej desaťminútovke domáci ešte prikrášlili svoje jednoznačné víťazstvo, keď najprv v 80. minúte po obliehaní súperovej šestnástky zvýšil na poltucet prudkou strelou Valluš. O minútu nato boli hostia blízko čestného úspechu, to keď strelecký pokus Repiščáka skončil na spojnici Marušákovej brány. Bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase Karkoška, ktorý dokonale zužitkoval prihrávku od Diabelka po priamom kope Krišandu.

Góly: 15., 30. a 56. Hudač, 68. a 72. Diabelko, 80. Valluš, 90.+ Karkoška. Pred 250 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Hudač, Rataj - Beller. SVIT: Marušák - Marhefka, Polakovič (55. Medvec), Rataj, Marton (72. Karkoška) - Jína (63. Diabelko), Krišanda, Fridman, Valluš - Hudač, Rusnák. V. LOMNICA: Hriňák - Lang (75. Barnáš), Neupauer (65. Vojtek), Kubík, Barabas - Beller, Polák, Repiščák, Precák - Malinovský, Tribula.

(mdc)

Štrba - Junošport 3:0 (1:0)

V podtatranskom derby videli diváci obojstranne kvalitné stretnutie. Omladení hostia sa snažili držať s domácim favoritom krok a vcelku im to vychádzalo. V prvom polčase boli dosť nebezpeční a po ich dvoch ohrozujúcich streleckých pokusoch musel zachraňovať domáci brankár Chmura, ktorý hosťujúcich hráčov vychytal. Domáci kontrovali v 13. minúte, keď z rohu šestnástky nemieril presne Hurajt a bolo 1:0. V 25. minúte mali Štrbania ideálnu príležitosť na zvýšenie náskoku, no po faule na Badzika nepremenil Levocký pokutový kop. Hostí to povzbudilo a naďalej hrali sympatický, rýchly futbal. Väčšinu svojich akcií sa snažili hrať na skúseného Kačmarčíka, s ktorým si však domáca obrana poradila. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hráči Junošportu bojovali, no v 62. minúte po druhýkrát kapitulovali, keď Lajčák bombou spoza šestnástky rozvlnil sieť. Za tohto stavu sa hostia znova mohli vrátiť do zápasu, ale nastrelili brvno domácej svätyne. Onedlho už bolo 3:0, keď sa domácim z rohu po dorážke podarilo šťastne skórovať. Snaživí hostia sa potom až do záveru proti dobre brániacemu súperovi nedokázali presadiť a nezaznamenali ani čestný úspech.

Góly: 13. Hurajt, 62. Lajčák, 67. Levocký. Pred 150 divákmi rozhodoval Džubák, ŽK: Levocký (Štrba). ŠTRBA: Chmura (75. Jurčo) - Pamula, Milan, Marián Macko, T. Sabo - Hurajt, Čunderlík (72. Michalko), Lajčák, Levocký - Badzik, Vernarec (79. Hončar). JUNOŠPORT: Kontra - Nemergut (61. Selep), Sivuľka, Lipčák (73. Ružik), Timko - Sekelský, Mariančík, Maroš Pyda, Kuľanda - Kaleta (70. Martin Sopko), Kačmarčík.

(riso)

Miklušovce - Sp. Bystré 3:0 (0:0)

Hostia, ktorým patrí posledná priečka tabuľky, pricestovali na pôdu súpera znova výrazne oslabení, keď im chýbalo viacero hráčov základnej zostavy. Celé stretnutie odohrali iba s jedenástimi hráčmi, keďže nikoho na striedanie nemali k dispozícii. Napriek tomu v prvom polčase držali so súperom krok a zaslúžene po 45 minútach držali bezgólovú remízu. Hra bola do prestávky obojstranne vyrovnaná a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa duel mohol skončiť víťazstvom domácich rozdielom triedy. Šance sa striedali na oboch stranách. Najbližšie ku gólu mali v prvej polovici domáci, ktorí nepremenili pokutový kop, na druhej strane sa neujali dva strelecké pokusy Pekarčíka. V 55. minúte sa hostitelia dostali do vedenia, keď potrestali chybu hosťujúcej obrany. O desať minút už bolo 2:0, keď po faule v pokutovom území tentoraz domáci ponúknutú príležitosť skórovať z penalty nezahodili. Po tomto okamihu bolo prakticky rozhodnuté. Oslabení hostia sa na zdramatizovanie duelu nezmohli, a naopak, v 80. minúte domáci ešte prikrášlili svoje víťazstvo.

Góly: 55. a 65. Štofan (1 z 11 m), 80. Fedor. Pred 150 divákmi rozhodoval Glova, ŽK: Pekár, Farbula - Keďuch, Jakubčo. SP. BYSTRÉ: Bendik - Petrula, Šimonovič, Orolin, Oravec - Fris ml., Jakubčo, D. Budaj, Pekarčík - Keďuch, Fris st.