Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Štvrtáci z 2:9 otočili zápas na 17:13!

Extraligoví juniori po výbornom výsledku v Poprade a strate dvoch dobrých hráčov Leskovjanského a Farkašovského , ktorí boli v Poprade zranení a za

fauly nebol nikto ani vylúčení, hrali oslabení s minimálnym počtom 15 hráčov aj s brankármi. Bolo to na hre cítiť, napriek tomu mali zápas so Zvolenom dobre rozohraní a v poslednej minúte stretnutia dostali vyrovnávajúci gól a za remízu po predĺžení získali iba jeden bod. V zápase v stredu v Martine chýbali útočníci a na ich miesta nastúpili aj obrancovia.

Extraligoví dorastenci Kežmarku/Sp. Novej Vsi mali podobnú smolu, ako juniori Spišskej Novej Vsi. Mužstvo s minimálnym počtom hráčov nestačilo na Ružinov, poradili si však so Slovanom Bratislava. Cenné víťazstvo zaznamenali dorastenci Spišskej Novej Vsi v 1. lige, keď zdolali neporazený Prešov aj Humenné. Určité sklamanie urobili starší aj mladší žiaci 1. ligy skupiny A, keď doma prehrali s Michalovcami.

Extraliga juniorov

Spišská Nová Ves - Zvolen 3:3x (2:0,1:1,0:2,0:0), Jelínek, Kovalík , Rojkovič. Martin - Spišská Nová Ves 4:1 (2:0,0:0,2:1), Hudáček.

Michal Teplica - tréner Sp. Novej Vsi:

"V zápase so Zvolenom sme nehrali dobrý hokej, nehrali sme vynikajúco, napriek tomu sme si vypracovali dvojgólový náskok a v poslednej tretine sme ho vlastnými chybami stratili. Jednu minútu pred koncom v hre súpera bez brankára sme urobili chybu a súper vyrovnal. Chýbala nám obetavá obranná činnosť. Keď uvážime našu terajšiu situáciu, potom bod beriem ako dobrý a som rád, že sme tento zápas neprehrali. Hrali sme bez hráčov z "áčka", ktorí nám chodia pomáhať, v mužstve je veľká maródka. Hralo nás iba 15 hráčov. V Martine sme nastúpili bez maródov a v útoku zaskakovali obrancovia. Náš výkon nebol taký, ako ukazuje postavenie v tabuľke."

V 14. kole Spišská Nová Ves cestuje do Ružinova , Poprad privíta Košice, v 15. kole Spišskú Novú Ves hostí Trenčín, Košice cestujú do Zvolena a Poprad do Trnavy.

Extraliga dorastu

Kežmarok/Sp. Nová Ves - Ružinov 1:3 (0:0,1:2,0:1), Palušák. Kežmarok/Sp. Nová Ves - Slovan Bratislava 9:2 (5:0,3:1,1:1), Hudáček 4, Kovalík 2, Gally, Drevený, Oravec.

Ľubo Jetš - asistent trénera Kežmarku/Sp. Novej Vsi:

"V majstrovskom zápase s Ružinovom sme začali opatrne, snažili sme sa vyvarovať chýb a držať bezgólový stav. Toto sme plnili do konca prvej tretiny. Po úvodnom buly v druhej tretine sme dostali gól, stačili sme ešte vyrovnať, ale súper nás potrestal v presilovej hre 5 na 3. Naši hráči v poslednej tretine nevládali zápas otočiť, nedostávali sa do šancí a tak sme nemohli dosiahnuť plánovanú remízu.

V zápase so Slovanom naše družstvo nastúpilo ako vymenené, boli sme posilnení o hráčov z juniorky (Plešavský, Kovalík, Hudáček). Hráči z juniorky podali excelentný výkon, ťahali celé mužstvo a ďalší sa k nim pripojili. Bolo vidieť radosť z hry, bojovnosť, vyhrávali osobné súboje a súpera nepustili do šancí. Ak sa aj tak stalo, potom urobili svoju prácu naši brankári. S výkonom mužstva som veľmi spokojný "

V 15. a 16. kole Kežmarok privíta doma Skalicu a Považskú Bystricu.

1. liga dorastu

Spišská Nová Ves/Kežmarok - Prešov 2:1 (1:1,1:0,0:0), Komora , Smolen.

Spišská Nová Ves - Humenné 7:4 (4:1,1:2,2:1), Bednár 2, Smolen, Krempaský, Rapač, Wesselenyi, Biško.

Jozef Zavacký - tréner Sp. Novej Vsi/Kežmarku:

" V majstrovskom zápase s Prešovom chlapci zodpovedne dodržali systém hry. Vďaka tomu, že sme prehustili stredné pásmo dostávali sme sa do brejkov a z toho sme dali aj dva góly a zápas sme vyhrali. Bolo to pre mňa veľké prekvapenie, lebo nám chýbala polovica hráčov základnej zostavy. V dnešnom zápase s Humenným sme držali prvé husle my, myslím si, že sme tento zápas zaslúžene vyhrali.".

V ďalšom dvojkole Spišská Nová Ves privíta na svojom ľade súperov z Brezna a Ružomberka.

1. Prešov121026969:4030

2. Sp. Nová Ves/Kežmarok1061139:2422

Športové hokejové triedy

1. liga starších žiakov

Spišská Nová Ves A - Michalovce A 3:7 (0:1,1:1,2:5), Koczka, Muránsky, Plíhal.

8. Humenné9 0 0 9 15:103 0

Michalovce B - Spišská Nová Ves B 5:10 (1:4,3:3,1:3), Schmidt 3, Kucirko 2, Cvengroš 2, Lesňak, Fatura, Ištók

Ján Bednár - tréner Sp. Novej Vsi:

V zápase s Michalovcami sme hrali o štvrté miesto v tabuľke, nedokázali sme postaviť silnejšie družstvo deviateho ročníka. Dve tretiny sme boli súperovi vyrovnaní, ale v tretej tretine sme odišli, čo súper dokonale využil.

Naši chlapci v siedmom ročníku si vypracovali množstvo šancí, nepremenili ich a v zápase rozhodla fyzická zdatnosť súpera. Prehrali sme, lebo sme dali o jeden gól menej ako súper."

1. liga mladších žiakov: Spišská Nová Ves A - Michalovce A 2:3 (0:2,2:0,0:1), Giľal, Oravec.

Michalovce B - Spišská Nová Ves 4:4 (1:2,1:0,2:2), T. Gavalier, Hamráček, Horváth, Karaffa D.

Starší a mladší žiaci ŠHT budú mať za súperov Košice ( 9.a 7. roč. v Košiciach, 8.a 6. roč. doma.)

1. liga žien

Hráčky HC Spišská Nová Ves cestovali za súperkami do Popradu.

Poprad - Spišská Nová Ves 6:7 (2:3,2:4,2:0), Kežmarská 2, Sroková, Plencnerová, Muchová, Jochmanová, Beníková.

Tréner Michal Findura - Sp. Nová Ves:

" Nastupovali sme proti súperovi, ktorý v minulom roku obsadil v 1. lige druhé miesto. Naše dievčatá v tomto zápase nedodržiavali disciplínu a hrali veľmi zle. Z našej strany to bol najhorší zápas tejto novej sezóny. Aj napriek uvedeným skutočnostiam sme tento zápas vyhrali. Ak budeme podávať podobné výkony, ako v Poprade, potom budeme ťažko získavať body. Možno si dievčatá do budúcna uvedomia, že takýto výkon nebude stačiť na ďalších súperov. Očakávam ,.že sa to už nebude opakovať a že ich výkon a hlavne disciplína sa budú zlepšovať."

Spišská Nová Ves privíta v ďalšom kole Martin.

Prípravka

Na prvý majstrovský zápas vycestovali hráči 5. a 4. ročníka do Humenného. Neuveriteľný zvrat sa podaril najmladším - štvrtákom, ktorí prehrávali už 2:9 a zápas otočili na 17:13!

Výsledky: Humenné A - Spišská Nová Ves A 4:10 (1:2,2:4,1:4), Polomský 4, Ludányi 3, Kyčak, Muránsky, Kavalec

Humenné B- Spišská Nová Ves B 13:17 (9:2), Bodák 3, Vospálek 3, Rady 3, Karaffa R. 2, Kristian 2, Makula 2, Nechaj, Hrubizna.

Prípravka bude v druhom kole hrať doma s Michalovcami.