Tatran vyhral v Jičíne

Sportnet|22. okt 2007 o 00:00

PREŠOV. Hádzanári Tatran Prešov vo včerajšom stretnutí 7. kola českej extraligy v televíznom stretnutí vyhrali nad Jičínom 34:32 a opäť sa vrátili na

prvú priečku tabuľku. Tatran má lepšie skóre ako Dukla Praha a Zubří, ktoré rovnako získali po 14 bodov. Na poslednom mieste je stále Bystřice pod Hostýnem, ktorá nezískala ani bod. Prešovčania mali impozantný nástup do zápasu, v šiestej minúte viedli 7:1. S pribúdajúcimi minútami však domáci vyrovnali a v druhom získali dokonca trojgólový náskok. V dramatickom závere však slovenský majster zatiahol a naklonil misky váh na svoju stranu.

Výsledky 7. kola: Jičín - Prešov 32:34 (15:15), najviac gólov: Král 9/4, A. Babák a Masák po 6 - Fuňak 8, Mažár 7, Radčenko 6/2. Bystřice pod Hostýnem - Frýdek-Místek 25:29 (18:12), Hustopeče - Plzeň 30:33 (17:17), Hranice - Karviná 19:24 (10:10), Třeboň - Dukla Praha 23:35 (12:15), Zubří - Kopřivnice 35:21 (15:8).