V troch zápasoch dvadsať gólov!

Tomáš TÓTH, tomas.tothkorzar.skHokejisti HC Košice mali v extralige v troch stretnutiach po sebe výhodu domáceho prostredia. Ako ju zvládli? Veľmi

Tomáš TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Hokejisti HC Košice mali v extralige v troch stretnutiach po sebe výhodu domáceho prostredia. Ako ju zvládli? Veľmi dobre. Slovan zdolali 7:2, Skalicu 5:0 a Nitru 8:2. V troch zápasoch videlo 19 527 divákov v Steel Aréne 20 košických gólov! Strelci zjavne pookriali, oceliari zatiaľ zaznamenali 59 gólov, len Trenčín a Slovan dali o gól viac. A aj defenzíva sa v posledných kolách zlepšila, Košičania inkasovali 37 gólov, lepšia je len vedúca Dukla (36).

Kledrowtzov prvý

Obranca Juraj Kledrowetz vstúpil do ôsmej stovky extraligových vystúpení. Pred piatkovým súbojom so Skalicou dostal dres so symbolickým číslom 700. Zápas predtým so Slovanom mu priniesol prvý bod za asistenciu. So Záhorákmi pridal ďalšiu. No a proti Nitre vsietil svoj prvý gól v tejto sezóne. A z úplne inej parkety ako sme u "Knedľu" zvyknutí. Pri presilovke sa dobre zorientoval pred bránkou a zvyšoval na 6:2.

Štedrý Grečko

Hlavný arbiter súboja Košice Nitra Peter Grečko bol v nedeľu štedrý. Udelil úctyhodných 22 dvojminútových trestov (domácim dvanásť), navyše Hunovi z Košíc a Gálikovi z Nitry "desinu" za nešportové správanie a Lukáčovi päť minút plus do konca zápasu za kopnutie. Ten zápas nebol o nič tvrdší ako iné, no predsa bolo vylúčených ako maku. Aj za hlúposti. Ešteže to neovplyvnilo vývoj stretnutia. No aj tak diváci, ale aj hráči a tréneri, po niektorých verdiktoch len nechápavo krútili hlavami.

Posun v štatistikách

V kanadskom bodovaní sa po 17. kole dostali v extralige do prvej tridsiatky šiesti hráči HC Košice. Uplynulý týždeň v nej ešte nefiguroval ani jeden. Teraz je Bartoš na 18. mieste s bilanciou 2 góly a 12 asistencií. Trinásťbodovému Gronovi patrí 21. miesto (7+6). Za ním nasleduje Javín (3+10). Špilár je na 26. pozícii (2+11). Faith s bilanciou 9 gólov a 3 asistencie sa ešte vtesnal do tridsiatky, rovnako ako aj Kmiť (6+6).

Javín najproduktívnejším obrancom

Najproduktívnejším obrancom súťaže je tridsaťosemročný Miroslav Javín. Najstarší hráč košického mužstva nazbieral tri góly a desať asistencií. Bodoval v posledných šiestich zápasoch, nazbieral osem bodov. Za zmienku stojí aj strelecké prebudenie Juraja Faitha. V uplynulej sezóne najproduktívnejší hráč Košíc mal po deviatich kolách na konte jeden gól. Následných osem kôl mu prinieslo osem gólov.

Miklík ožil

Zmena v útoku výrazne prospela Michalovi Miklíkovi. Zo štvrtej formácie sa presunul do tretej k Hunovi a Plevovi. Viditeľne ožil. Slovanu dal dva góly a zdá sa, že sa chytil. Skóroval aj proti Skalici a s Nitrou prispel k víťazstvu gólom i asistenciou. V Liptovskom Mikuláši bol pred príchodom na východ najlepším strelcom, ak bude pokračovať v kurze z posledných zápasov, mohol by byť cennou posilou.