Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Návrat opory z Golanských výšin

TOPOĽANY. V treťoligovom futbalovom stretnutí Topoľany Svidník (2:2) vyvolala otázniky situácia z druhej minúty. Po faule domáceho Firdu na Bučka

mali hostia výhodu pokutového kopu.

Diskutabilný moment

Loptu si na biely bod postavil Horochonič a otvoril strelecký účet zápasu. Pravda, ešte predtým sa domáci odvolávali na ofsajd. "Áno, pred Firdovým faulom bol jeden zo svidníckych hráčov asi v polmetrovom ofsajde. Rozhodca na to nezareagoval," povedal topoliansky obranca Miloš Kopka. Z nášho pohľadu bolo ťažké posúdiť daný moment. Domáce mužstvo a aj niektorí fanúšikovia sa však cítili ukrivdení.

Gól to nebol

Divákov vzrušil aj moment z 15. minúty súboja. Na Rebejov rohový kop si najvyššie vyskočil Miloš Kopka a v trme-vrme sa zdalo, že lopta skončila za bránkovou čiarou. "Ono sa to možno z tribúny zdalo, ale lopta predsa len išla o niečo vedľa. Takže gól to rozhodne nebol," uviedol vec na pravú mieru M. Kopka. Viacerí diváci sa však tiež domnievali, že padol gól a nerozumeli, prečo ho rozhodca Džima neuznal. Po spornom ofsajdovom momente ich tak arbiter znervóznil po druhýkrát. Aj keď tentoraz bol hnev neoprávnený.

Prišiel aj Z. Marjov

Stretnutie si nenechala ujsť ani nedávna topolianska opora Zdenko Marjov. Sledoval ho z priestoru pri tribúne. Ako je známe, v júni odišiel na ročnú mierovú misiu na Golanské výšiny. "Pred piatimi dňami sa mi začalo trojtýždňové voľno. Využil som ho aj na návštevu domáceho zápasu svojho mužstva," vyjadril sa 30-ročný futbalista. Topoliansky dres si však oblečie až o osem mesiacov. Konečný výsledok 2:2 ho nepotešil a štadión opúšťal so zmiešanými pocitmi.