Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Prehrala len Štrba a rezerva Popradu v derby

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.V. Lomnica - Miklušovce 3:2 (3:0)Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.

V. Lomnica - Miklušovce 3:2 (3:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním bodovať naplno, čo sa im po zodpovednom výkone nakoniec aj podarilo. V prvom polčase, ktorý prakticky rozhodol o ich dôležitom víťazstve, jasne dominovali a zatlačili svojho súpera na jeho vlastnú polovicu. V 20. minúte im ofenzívne úsilie prinieslo vedúci gól, keď po rohovom kope Tribulu si v šestnástke najvyššie vyskočil na loptu Malinovský a peknou hlavičkou rozvlnil sieť. Tento gól domácich povzbudil k ešte väčšej aktivite a o desať minút na to sa im podarilo zvýšiť svoj náskok Bellerom, ktorý zužitkoval svoj rýchly individuálny prienik. V 35. minúte mal gól na kopačke znova Beller, no z bezprostrednej blízkosti nedokázal rozvlniť sieť. Hostia v týchto fázach zápasu sa snažili iba o ojedinelé protiútoky, no na pozornú obranu domácich nenašli vhodný recept. V 40. minúte viedli Lomničania už rozdielom triedy, keď po faule na Malinovského sa z priameho kopu nemýlil Tribula. V druhej polovici zápasu sa obraz hry zmenil, keďže domáci vyšli z tempa a uspokojili sa s výsledkom. Hostia vycítili šancu potrápiť svojho súpera a hneď v 48. minúte zaznamenali kontaktný gól po protiútoku Štofana do odkrytej obrany. Od tejto chvíle sa domáci akoby už obávali o víťazstvo a v 60. minúte sa podarilo hosťom zdramatizovať zápas presným zásahom Pavloviča po hrubej chybe neistého domáceho gólmana Hriňáka. V 65. minúte mohol upokojiť domácich Beller, no ten vyloženú príležitosť nezužitkoval. V závere zápasu sa rozhodli hostia o útočný vabank, no domáci si svoje dôležité víťazstvo už nenechali vziať.

Góly: 20. Malinovský, 30. Beller, 40. Tribula - 48. Štofan, 60. Pavlovič. Pred 50 divákmi rozhodoval Farkaš, ŽK: D. Vojtek - Kimák, Štofan. V. LOMNICA: Hriňák - Neupauer, Polák, Lang, Kubík - D. Vojtek (85. Barnáš), Solár, Tribula, Beller - Precák, Malinovský.

(mdc)

Pušovce - Plavnica 1:1 (1:0)

Obojstranne vyrovnané stretnutie začali Plavničania svižne a hneď v úvode sa mohli dostať do vedenia Turlíkom, no jeho strelecký pokus skončil iba na brvne súperovej brány. S pribúdajúcimi minútami sa tempo hry o čosi zvýšilo. Aj keď tá sa síce prelievala z jednej strany na druhú, oba kolektívy sa až na ojedinelé náznaky do vážnejších gólových príležitostí nedostali. Až v 35. minúte pohrozili vážnejšie hostia Marťákom, ktorý sa v strede ihriska pohral so zálohou súpera, no zbrklá koncovka ho pripravila o vedúci gól pre svoj tím. Keď sa už zdalo, že v prvom polčase sa rozídu mužstva do kabín zmierlivo, v 45. minúte sa domácim podarilo zaznamenať úvodný gól, keď jeden z hosťujúcich hráčov zahral v pokutovom území rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Žarnay. Po zmene strán Plavničania v snahe vyrovnať zmobilizovali svoje sily, čo sa im vyplatilo. Po hodine hry totiž prenikajúceho Marťáka stiahol v šestnástke nedovoleným spôsobom jeden z obrancov Pušoviec a Pavlišin penaltu chladnokrvne premenil. Po tomto okamihu sa usilovali hostia strhnúť vedenie na svoju stranu, no vo finálnej fáze sa už nedokázali presadiť. V samom závere sčasti prevzali iniciatívu aj hostitelia, no Plavničania si už cennú remízu nenechali vziať. Vzhľadom na celkový priebeh merania síl je deľba bodov zaslúžená.

Góly: 45. Žarnay (11 m) - 65. Pavlišin (11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Tomáš, ŽK: Žarnay, Surgent - Dulín, Moščovič, Turlík, Marťák. PLAVNICA: Dulín - Pavlišin, Turlík, L. Maček, Moščovič (46. L. Murcko) - P. Chovanec, M. Rindoš, Gedra (53. S. Chovanec), Marťák - P. Štupák, M. Štupák (85. Huba).

(mdc)

Junošport - Kendice 0:0

Futbalisti Junošportu privítali na svojom ihrisku mužstvo, ktoré je na druhom mieste v tabuľke. Stretnutie začali oba celky opatrne, hralo sa na ťažkom, rozmoknutom teréne. Po obojstrannom oťukávaní sa do prvých vážnejších gólových príležitostí dostali domáci, tie však nedokázali využiť. Hostia bránku súpera vážnejšie ohrozili v druhej polovici prvého polčasu, ale obrana domácich na čele s dobre chytajúcim brankárom s prehľadom likvidovala šance hostí. Do druhého polčasu obe mužstvá nastúpili s odhodlaním rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Šance, ktoré si vypracovali, však znova zostali nepremenené. V chladnom počasí oba kolektívy predviedli kvalitný výkon, ktorý sa páčil asi stovke divákov. Kendičania po stretnutí netajili rozčarovanie nad kvalitným výkonom domácich a nečakali, že z ihriska odídu len s jedným bodom, lebo sa netajili tým, že si prišli po tri body. Hostitelia mali najväčšiu šancu asi 15 minút pred koncom, ale domáci hráč Maroš Pyda asi z ôsmich metrov nastrelil nohu hosťujúceho brankára. Nakoniec boli hostia spokojnejší so ziskom bodu ako domáci hráči, keďže tí si vypracovali viac šancí. Junošport však z množstva príležitostí nedokázal nič využiť, a tak stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

Pred 100 divákmi rozhodoval Maličký, ŽK: Pigola (Kendice). JUNOŠPORT: Ľ. Sopko - Nemergut, Sivuľka, Maroš Pyda, Timko - Pristaš, Kačmarčík, Michal Pyda, Kuľanda - Kaleta (72. Duda), Sekelský.

(mdc)

Šiba - Štrba 2:1 (1:1)

Podtatranci nastúpili v oklieštenej zostave, no napriek tomu zabojovali a prezentovali sa solídnym výkonom. Nakoniec im však ani to nestačilo na bodový zisk, ktorý si za predvedenú hru určite zaslúžili. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska a gólových príležitostí bolo minimum. Po jednej z nich sa v 25. minúte dostali hostia do vedenia, keď si Badzik nabehol k rohu šestnástky a presnou strelou rozvlnil domácu sieť. V ďalších minútach bola hra dosť rozháraná a nesúrodá z obidvoch strán. Tesne pred odchodom do kabín hostia zbytočne inkasovali. V 44. minúte po hrubej chybe hosťujúceho brankára sa domácim podarilo streliť gól do šatne a ten bol veľmi dôležitý. Na úzkom ihrisku sa hostia po obrátke snažili znova dostať do vedenia, ale proti bola aj trojica arbitrov, ktorá zbytočne kúskovala hru svojimi nepresnými verdiktmi. Hostia umne bránili až do 68. minúty, keď sa z údajného ofsajdu podarilo domácim strhnúť vedenie na ich stranu. Štrba sa snažila vyrovnať a veľmi blízko mal k tomu Milan, po strele ktorého skončila lopta na žrdi domácej brány. Potom sa už hra opäť odvíjala prevažne v strede hracej plochy a hostitelia si najtesnejšie víťazstvo ustrážili.

Góly: 44. German, 68. Marek Počurek - 25. Badzik. Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško, ŽK: Levocký, Brezina (obaja Štrba). ŠTRBA: Chmura - Hurajt, Milan, Miroslav Macko, Marián Macko - T. Sabo, Levocký, Brezina, Čunderlík (76. Pleteník) - Badzik, Vernarec.

(riso)

Sp. Bystré - Poprad B 2:1 (0:1)

Podtatranské derby neprinieslo futbal vysokej úrovne a viac sa bojovalo, ako hralo. Lepšie začali hostia a už v 7. minúte sa ocitol jeden z ich hráčov sám pred domácim brankárom, ale tak dlho váhal so zakončením, až mu domáci obrancovia loptu odkopli do bezpečia. Slabý futbal pokračoval aj v ďalších minútach. Domáci si potom vytvorili dve šance, keď najprv D. Budaj z jedenástich metrov trafil iba do ruky hosťujúceho gólmana a potom zblízka Pekarčík zbrklo zakončil. Tesne pred koncom prvého polčasu domáci chybovali v obrane, ktorá nezachytila útok Popradčanov, na konci ktorého bol Pisarčík a jeho presná gólová koncovka. Po zmene strán hostitelia zvýšili aktivitu a prebrali iniciatívu na svoje kopačky. Už v 55. minúte po centri F. Budaja dorazil brankárom vyrazenú loptu za jeho chrbát Pitoňák a vyrovnal. Aj v nasledujúcich minútach pokračoval obojstranne nezáživný futbal. V 75. minúte sa domácim podarilo dostať do vedenia, keď znova pohotový Pitoňák po štandardke doklepol loptu do siete. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale pri jednej šanci podržal domácich ich brankár, a preto tri body ostali v "Kubachoch".

Góly: 55. a 75. Pitoňák - 40. Pisarčík. Pred 150 divákmi rozhodoval Koščák, ŽK: Olexa - Tropp. SP. BYSTRÉ: Bendik - Marko (46. M. Budaj), Olexa, Šimonovič, Oravec - Pekarčík (80. Orolin), D. Budaj (85. Petrula), Kubičko, Jakubčo - F. Budaj, Pitoňák. POPRAD B: Oprendek - Miženko, Kubesa, Ondruš, Oravec - Pisarčík, Kšenzakovič, Tropp (60. Kester), Smižanský - Miklošek, Sluka.

(riso)

Zborov - Svit 1:2 (0:0)

Stretnutie sa odohrávalo za veľmi chladného a veterného počasia na hrboľatom teréne, ktorý značne znemožňoval snahu o kombinačný futbal. V úvode pohrozili ako prví domáci, ale ich dva nebezpečné hlavičkové pokusy pozorný Marušák zneškodnil. Hostia potom prevzali iniciatívu a začali byť nebezpeční. Napriek tomu sa vyložené gólové príležitosti rodili len veľmi ťažko a šancí bolo ako šafranu. Až do konca prvého polčasu to bol futbal prakticky bez výraznejšieho zakončenia, a preto bola bezgólová remíza logickým vyústením diania na ihrisku. Po obrátke hostia pridali a už v úvode spálili dve šance Hudačom, po ňom neuspel v dobrej pozícii ani Jina. Naopak, boli to hostitelia, ktorí sa v 59. minúte ujali vedenia, keď po trestnom kope skončila od múru tečovaná lopta za chrbtom hosťujúceho gólmana. Sviťanom sa podarilo vyrovnať už o necelých desať minút, keď po faule na Jinu zahrával Rusnák pokutový kop. Ten síce nepremenil, ale jeho následná dorážka predsa len znamenala stav 1:1. O všetkom sa rozhodlo v 84. minúte, keď hosťujúci Krišanda po peknej akcii a lobe prekonal domáceho brankára. Zborovčania sa v závere snažili o vyrovnanie, ale nepríjemné situácie hostia ustáli a získali cenné víťazstvo.

Góly: 59. Hvišč - 68. Rusnák, 84. Krišanda. Pred 200 divákmi rozhodoval Goč, ŽK: Varian, Suchonič (obaja Zborov). SVIT: Marušák - Fridman, Polakovič, Marhefka, Jina - Marton (58. Medvec), Krišanda, Valluš (46. Diabelko), Rusnák - Handzuš (75. Čarnota), Hudač.