AKO TO BOLO VTEDY

Sportnet|26. okt 2007 o 00:00

Nedeľa 26. 5. 2002Chrasť n/H - Olcnava 3:0 (2:0)Daždivé počasie, dve kamery, policajná hliadka, početná enkláva domácich usporiadateľov, kermeš a

Nedeľa 26. 5. 2002

Chrasť n/H - Olcnava 3:0 (2:0)

Daždivé počasie, dve kamery, policajná hliadka, početná enkláva domácich usporiadateľov, kermeš a veľký záujem divákov sprevádzali šláger kola a súťažného ročníka 2001/2002 Chrasť nad Hornádom Olcnava. Obidve mužstvá začali "zápas roka" svižne. Už v 5. minúte hostia nebezpečne pohrozili Vodhanelom, ktorý sa snažil prehodiť brankára Šefčíka, ktorý bol mimo šestnástky a zahral rukou. Prvá pätnásťminútovka patrila Olcnave. V 25. minúte zahral na bránkovej čiare rukou M. Petrov nasledovala červená karta - a nariadenú penaltu J. Šefčík bezpečne premenil 1:0. V 30. minúte Pastucha hlavou prehodil v sľubnej pozícii bránu. Po druhýkrát udrelo v 36. minúte, keď po rozohrávke Sopkoviča a centri J. Šefčíka Lipták nezadržateľne skóroval 2:0. Olcnavčania mohli znížiť, ale O. Gardošík mieril opäť nad Šefčíkovu bránu. Druhý polčas začal za silného dažďa. V 48. minúte tvrdou strelou zblízka po tretíkrát prekonal Ferenčuhu M. Jančár. Po tomto góle sa domáci uspokojili a pozorne bránili pre nich priaznivý výsledok. Hostia aj napriek tomu, že väčšinu zápasu hrali len desiati, podali veľmi dobrý výkon, ale v efektivite zakončenia zaostali za domácimi, čo rozhodlo.

Stretnutie pred 700 divákmi rozhodoval L. Kunzo, na čiarach mu pomáhali V. Kunzo a Slebodník. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár Celec, Lipták, Sopkovič, Filip, J. Šefčík M. Jančár, Dirda, striedali: Mihálik, Š. Pukluš, Štefko. OLCNAVA: Ferenčuha J. Sakmár, Gonda, Pavlík Sakmár, M. Petrov, J. Gardošík, Pastucha, Bobko Vodhanel, O. Gardošík, striedali: Kaščák, P. Gardošík, B. Petrov.

"Zápas roka bol kvalitný, máme krôčik od V. ligy. Chlapci zabojovali, hostia svojím výkonom nesklamali. Ďakujem svojim zverencom za prístup k tomuto stretnutiu," uviedol po zápase tréner Chraste n/H Vladimír Jančár.