Česť domácich zachraňovala Rakovnica

Sportnet|26. okt 2007 o 00:00

V 11. kole dominovali hostia, keď v štyroch stretnutiach bodovali naplno. Čoltovo v záverečnej minúte vyrobilo zbytočnú penaltu a prišlo o víťazstvo.

Drnava natiahla šnúru šiestich zápasov bez prehry.

ROŽŇAVA. Najväčší debakel utŕžil Hrhov, ktorý inkasoval sedmičku. Futbalisti Dlhej Vsi otvorili skóre už v úvodnej minúte gólom G. Mátého, ktorý sa neskôr prezentoval hetrikom a upevnili si vedúcu priečku. Ani predposledným Joviciam sa nedarilo a hostia z Ml. Brzotín zvíťazili rozdielom triedy, keď tretí gól zaznamenal Mišanko v poslednej minúte stretnutia. Slavošovce si polčasové vedenie neudržali a Nižnej Slanej stačili dve strely spoza šestnástky na zvrat výsledku. Drnavčanom sa darilo aj na pôde Kečova. I keď sa domácim po prestávke podarilo znížiť na kontaktný gól, hostia už víťazstvo nepustili. Obe mužstvá mali výhodu penalty, ale exekútori nemali presnú mušku. V Čoltove domáci trikrát doťahovali jednogólovú stratu za Rož. Bystrým. Päť minút pred koncom sa im podarilo streliť vedúci gól, ale v 90. min. loptu smerujúcu do šestnástky Henrich Beke v pokutovom území úmyselne zrazil rukou. Vyslúžil si červenú kartu a hosťujúci Leng premenenou penaltou rozhodol o deľbe bodov. Rakovnica, ktorá ako jediná v kole doma bodovala naplno, odohrala vyrovnané stretnutie s Kovstavom a dvakrát dokázala vedenie hostí zmazať. Víťazstvo strhla na svoju stranu v 85. min., keď za faul nariadenú penaltu premenil L. Lörinc. Hostia mali viac šancí, ale Kolesár netrafil ani prázdnu bránu.

11. kolo v kocke: Slavošovce - Nižná Slaná 1:2 (1:0) Góly: D. Karalo - Hajči, Čipka, ŽK: Eštók, Karalo - 0, R: Viszlai, DZ: Šmelko, D: 30, Čoltovo - Rož. Bystré 4:4 (2:2) Góly: Molnár, Marcinek, Gažúr, Vaclavík - Hajdu 2, Račko, Leng (11 m), ŽK: Vavrek - Ujházy, ČK: H. Beke (Čoltovo), R: Czakoi, DZ: Hadar, D: 20, Hrhov - Dlhá Ves 0:7 (0:5) Góly: Máte 3, Zsóri 2, Péntek, Pomaj, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 50, Kečovo - Drnava 2:3 (0:2) Góly: Jakubec, Kubík - Krištof, Mázik, Orbán, ŽK: Kováč, Király, Kubík - Cintel, R: Rási, DZ: Šimšík, D: 70, Jovice - Ml. Brzotín 0:3 (0:2) Góly: Vavrek, Ruszó, Mišanko, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Krzák, D:30, Rakovnica - Kovstav 3:2 (1:1) Góly: Lörinc 2 (jeden z 11 m), Čižmár - Sekerka 2, ŽK: Sedlák - Ambrúž, Szilágyi, R: Petro, DZ: Máte, D: 50, Honce mali voľno.