Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY HOKEJOVÝ SERVIS

Extraliga juniorovVýsledky: Ružinov - Spišská Nová Ves 4:5 (0:2,4:1,0:2), Grendel 2, Zelený, Hübler, Dulák. Trenčín - Spišská Nová Ves 12:2

Extraliga juniorov

Výsledky: Ružinov - Spišská Nová Ves 4:5 (0:2,4:1,0:2), Grendel 2, Zelený, Hübler, Dulák. Trenčín - Spišská Nová Ves 12:2 (4:1,6:1,2:0), Hamrák, Hudáček.

V 16. kole Spišská Nová Ves privíta Skalicu, Poprad bude hrať doma so Slovanom a Košice cestujú za súperom do Martina, V 17. kole Košice privítajú na domácom ľade Spišskú Novú Ves a Poprad pocestuje do Liptovského Mikuláša.

Michal Teplica - tréner Sp. Novej Vsi po dvoch zápasoch vonku povedal:

"Po Martine, kde sme prehrali, sme mali s chlapcami pohovor s cieľom nadviazať na naše predchádzajúce výsledky. Vieme, že mužstvá z dolnej polovice tabuľky nemotivujú chlapcov k zodpovednému výkonu, robíme nepochopiteľné chyby a prehrávame zbytočne zápasy. V Ružinove sme mali začiatok zápasu veľmi dobrý, v druhej tretine sme to pokazili nedôsledným plnením povinností hráčov. Útočníci prepadávali, obrancovia boli preťažení a súper nielenže stav vyrovnal, ale z presilovky 5 na 3 sa ujal vedenia. V kabíne sme museli zvýšiť hlas, hrali sme iba na dve päťky, stav sme otočili a v 59. minúte sme dali víťazný gól. V Trenčíne sme pohoreli, výsledok nezodpovedá priebehu zápasu."

Extraliga dorastu

Kežmarok/Sp. Nová Ves - P. Bystrica 2:3 (0:1,2:0,0:2), Petrík , Dutko.

Kežmarok/Sp. Nová Ves - Trenčín 4:1 (3:1,0:0,1:0), Plešavský 2, Pisio, Oravec.

V budúcom 17. a 18. kole Kežmarok/SNV privíta doma Banskú Bystricu a Zvolen, Košice budú hrať doma so Zvolenom a Banskou Bystricou, Poprad pocestuje na Slovan a do Ružinova.

Ľubo Jetš - asistent trénera Kežmarku/Sp. Novej Vsi:

"Sobotňajší zápas s Pov. Bystricou sme odohrali v útlme. V zápase s Trenčínom sme chlapcov upozornili na to, že budeme hrať s prvým mužstvom tabuľky a žiadali sme ich o to, aby v bojovnosti a taktike plnili naše pokyny zodpovednejšie, ako to bolo v zápase s P. Bystricou. Súper začal lepšie, zatlačil nás. Po desiatich minútach sme ožili a z brejkov sme dali tri krásne góly. Súper znížil v závere prvej tretiny. V druhej tretine dodržaním pokynov sme sa dostávali do šancí a prečíslení, ale nedali sme rozhodujúci gól, ten prišiel až v závere stretnutia. Slabým článkom stretnutia boli rozhodcovia, korí našich chlapcov trestali za nič a súperove zákroky ostali nepovšimnuté a nepotrestané. Zápas skončil hromadnou bitkou, ktorú museli riešiť tréneri z oboch strán na ľadovej ploche a chlapcov od seba oddeľovať."

1. liga dorastu

Spišská Nová Ves/Kežmarok - Brezno 3:5 (1:2,0:1,2:2), Vajda, Huňady. Wesselenyi, Spišská Nová Ves/Kežmarok - Ružomberok 10:4 (6:1,2:0,2:3), Huňady 3, Krempaský 2, Olejník, Džerenga, Wesselenyi, Bednár, Pisarčík.

V ďalšom dvojkole Spišská Nová Ves cestuje do Michaloviec a Trebišova.

Jozef Zavacký - tréner Sp. Nová Ves:

"Zápas s Breznom sme prehrali po hrubých chybách obrany a pod tromi gólmi sa podpísal aj náš brankár. Pod prehru sa podpísali aj útočníci, lebo toľko šancí, čo mali, sa mali aspoň v päťdesiatich percentách premeniť. Bolo to trestuhodné. Keď sme nedali góly my a dá ich súper, potom je zákonité, že sa zápas prehrá. Zápas s Ružomberkom sme rozhodli v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 6:1. Potom sme zápas len dohrávali. V tretej tretine som nechal voľnejší priebeh, chlapci sa aj sami striedali."

Športové hokejové triedy

Starší žiaci: Košice A - Spišská Nová Ves A 2:5 (0:1,2:2,0:2), Krempaský 2, Ihnaťo, Petrík, Rapač. Spišská Nová Ves B - Košice B 2:6 (1:3,1:2,0:1), Koczka, Kucirko.

Ján Bednár - tréner 9. a 7. ročníka:

"Košičania boli doma veľkým favoritom. My sme do Košíc cestovali takmer v plnej sile. Chlapci sa silného súpera nezľakli, naopak v zápase sa súper obával našich protiútokov. Domáci pre nich nepriaznivý stav vyrovnali na 2:2, ale my sme hneď skórovali a tento gól bol pre celý zápas rozhodujúci. Potom nás domáci zatlačili, mali aj veľké šance, ale my sme sa ubránili a ešte sme dva góly pridali a pripravili sme pre súpera jeho prvú prehru v tomto ročníku. Chlapci siedmeho ročníka vysoko prehrali. Súper bol nad ich sily, veľmi dobre kombinoval a zakončoval. Hral veľmi dravo a toto chýbalo našim hráčom. Napriek vysokej prehre treba pochváliť brankára Macejáka, ktorý nás pri tom veľkom tlaku súpera ešte podržal."

Mladší žiaci: Košice A - Spišská Nová Ves A 16:1 (6:1,4:0,6:0), Hamráček.

Spišská Nová Ves B - Košice B 5:10 (1:4,1:3,3:3), Polomský 2, Štrauch, Hoščuk, Gavalier T.

František Gonda - tréner SNV (8.a 6.ročník):

"Hráči ôsmeho ročníka zohrali veľmi dobrý zápas už aj s posilami z deviateho ročníka. Hrali sme v plnej zostave. Nakoniec sme tento zápas prehrali, ale s výkonom chlapcov som spokojný. Svoj cieľ splnili prvé dve päťky. V šiestom ročníku sme sklamaní z výsledku, hra bola veľmi dobrá, výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hrali sme na jednu bránu, súpera sme ohrozovali z každej situácie, nedarilo sa nám dávať góly. Najväčšia slabina u našich hráčov je v koncovke, kde sme sklamali, a preto sme zápas prehrali."

V budúcom kole športové hokejové triedy budú hrať s Popradom.

Prípravka

Starší žiaci:: Spišská Nová Ves B - Michalovce B 7:7 (2:2,2:5,3:0), Ludányi 4, Polomský 2, Ondov

Mladší žiaci: Spšská Nová Ves B - Michalovce B 7:31 (0:10), Rady 2, Kristian, Nechaj, Makula, Bodák, Theis

Prípravka cestuje za súperom do Kežmarku.

1. liga žien: Spišská Nová Ves - Martin 2:4 (1:2,1:1,0:1), Muchová, Lesňaková.

Prvá liga žien pokračuje ďalším kolom , v ktorom sa stretnú hráčky HC s Prešovom.

Pavol Findura - tréner Sp. Nová Ves:

"Nastupovali sme proti majstrovi SR. Dievčatá podali dobrý výkon, po zápase v Poprade sa vyvarovali chýb, ale doplatili sme na neskúsenosť. Držali sme s Martinom krok, škoda nepremeneného trestného strieľania a šancí, ktoré sme mali aj na vyrovnanie. V našom tlaku sme dostali gól a už sa to nedalo zvrátiť. Čaká nás Prešov, bude to súboj o tretie miesto v tabuľke. Bolo by dobre, keby sme zápas vyhrali a bodovali."