Nováčik stále čaká

Sportnet|29. okt 2007 o 00:00

Extraliga volejbalistov mala na programe zápasy 5. kola. Z nášho tria vyhrali Prešovčania doma, Humenčania vonku a na palubovke súpera nepochodil

akurát Svidník. Ten tesne podľahol na Záhorí a stále čaká na svoje prvé víťazstvo.

Prešov - Púchov

3:0(17,17,15)

Prvý set mal nervózny začiatok s množstvom pokazených podaní. Po prvom technickom tajme Prešov viedol rozdielom štyroch bodov a vyhral ho 25:17. Druhé dejstvo bola ťahanica o každý bod no za stavu 14:14 vysokoškoláci Púchovu odskočili rozdielom piatich bodov a set vyhrali 25:17. Posledný set sa niesol v jasnej réžii VK PU, keď viedli veľkým rozdielom bodov a zvíťazili 25:15 a zápas 3:0.

Štatistika:

PU: Huňady 4, Škvarek 9, Mikita 5, Sopko 10, Javorčík 10, Varchola 11(libero Barlík, Kaprál). Hralo sa 67 minút, 250 divákov, rozhodovali Povrazník a Hoger.

(jaš)

Zvolen - Humenné 1:3 (-28, 19, -15, -16)

V prvých dvoch setoch obaja súperi predviedli veľmi dobrý a vyrovnaný volejbal a o výsledku rozhodli až ich koncovky. V ďalších dvoch dejstvách však boli Humenčania nad sily domácich Zvolenčanov a nakoniec zaslúžene vyhrali 3:1.

Zápas trval 94 minút, rozhodovali: Faullhamer, Mokrý, 200 divákov.

Malacky - Svidník 3:2 (20, -20, 23, -26, 11)

Súboj o prvé extraligové víťazstvo medzi oboma tímami

priniesol skôr bojovný ako kvalitný volejbal. Z víťazstva sa nakoniec tešili vo výbornej atmosfére domáci. Zahral im dobre najmä smečiar Rehák.

Zápas trval 126 minút, rozhodovali: Bajči, K. Sarka, 200 divákov.