"Divočina" v Novohrade prvá prehra lídra a poltucet červených

Sportnet|29. okt 2007 o 00:00

Stará Ľubovňa sa vytiahla proti ŠaliV zápasoch 14. kola I. futbalovej ligy bezpochyby upútala prvá prehra vedúceho Prešova na pôde Lučenca. Tento

Stará Ľubovňa sa vytiahla proti Šali

V zápasoch 14. kola I. futbalovej ligy bezpochyby upútala prvá prehra vedúceho Prešova na pôde Lučenca. Tento zápas pripomínal skôr divočinu, pretože rozhodca Vnuk udelil šesť červených kariet, čo vojde do análov tejto súťaže. Vo východoslovenskom derby Michalovce podľahli košickémnu béčku. Tešila sa St. Ľubovňa, ktorá zdolala Šaľu, kým Humenné doma remizovalo s Podbrezovou a Trebišov prehral v Prievidzi.

Program 15. kola

Sobota 3. novembra o 13.30: Podbrezová Lučenec, Prešov St. Ľubovňa, Šaľa Inter, R. Sobota Trebišov, 4. novedmbra. o 10.30: Michalovce Prievidza, Košice B Humenné.

Zostávajúci výsledok

Inter - R. Sobota 1:0 (0:0). Gól: 52. Hodek, ŽK: Čikoš, Šlahor (obaja Inter). Rozhodoval Vlk, 678 divákov.

NAJLEPŠÍ STRELCI I. liga

10 gólov: Majtán (Inter)

9 gólov: Uškovič (Prievidza)

7 gólov: Škutka (Košice B)

6 gólov: Belejík (Prešov),Vencel (Šaľa)

5 gólov: Hodek (Inter), Lancz (Šaľa)

4 góly: Čižmár (R. Sobota), Tomko (Trebišov), Kobylík (Prešov), Szegedi, Iskra (obaja Lučenec)

3 góly: Dekány (Šaľa), Úškrt, Gottwald, Kentoš (všetci Podbrezová), Lavrík, Golián (obaja Lučenec), Gajdoš (Košice B), Liluašvili, Uhľár (Michalovce), Pavlišin (St. Ľubovňa), Čertík, Kubík(obaja Prievidza), Prekop, Šafranko (obaja Prešov).

Humenné Podbrezová 1:1 (1:1)

HUMENNÉ. Humenné začalo svižne, už v prvej minúte mieril hlavou Lapšanský nad. Presnejší bol v 18. minúte kapitán Hanc, ktorý si najlepšie vyskočil na nepriamy kop z pravej strany a hlavou otvoril skóre. S chuťou hrajúci domáci mohli o minútu viesť výraznejším rozdielom, to by však musel Lapšanský premeniť svoj únik po ľavej strane, ktorý skončil výborným zákrokom Hanáka. Kľúčový moment zápasu nastal v 25. minúte, keď domáci gólman Pillár po nedorozumení v obrane stiahol zozadu Jelšica, za čo videl červenú kartu a Podbrezová mala navyše výhodu pokutového kopu. Ten skúsený Kentoš premenil, no s vyrovnávajúcim gólom odišiel z ihriska aj futbal. Humenné logicky vsadilo na precíznu defenzívu a nemohúci hostia si odrazu nevedeli dať v ofenzíve rady. V 47. minúte sa vyznamenal náhradný brankár Matkobiš po strele Gajdošíka a zaskvel sa aj v 76. minúte, keď vytlačil strelu Rób. Tomka na brvno. V samom závere sa na Humenné usmialo šťastie, keď lopta z hlavy Hanca nešťastne skončila za bránkovou čiarou vlastnej brány, no arbitri to nepostrehli.

Góly: 18. Hanc 26. Kentoš (11 m). ŽK: Rad. Šimko Jelšic, Turňa. ČK: 25. Pillár (Humenné). Rozhodca: Hriňák - 538 divákov. 1.HFC: Pillár D. pyrka, Hanc, Rad. Šimko, J. Janič Mat. Pyrka (26. Matkobiš), Šalata, Opiela, Mikulanin (79. Guba) Mich. Pyrka (53. Hricov), Lapšanský. ŽP ŠPORT: Hanák Snitka, Kentoš, Gajdošík, Konček Turňa, Pančík, Tirer (60. Kožička), Novisedlák Rób. Tomko, Jelšic (42. Masár).

JAROSLAV ČÚRNY

MICHALOVCE KOŠICE B 1:3 (0:1)

MICHALOVCE. V Michalovciach videli otvárací gól zápasu už po štvrťhodine, keď si hosťujúci Škutka najprv vychutnal michalovských obrancov Gericha a Cifraniča, a následne popri brankárovi poslal hostí do vedenia. V 23. minúte mal skvelú možnosť na zvýšenie Labun, ale zblízka mieril vedľa. Domáci mali veľkú možnosť vyrovnať tri minúty pred prestávkou, keď sa po centri Devečku ocitol sám pred Brudňákom Šitov, ale zblízka mieril vedľa. Po prestávke domáci pridali a v 53. minúte sa im po centri Tomovčíka a hlavičke Vajdu podarilo vyrovnať. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 72. minúte, keď si loptu dobrých 35 metrov od domácej brány postavil Srb Matič a prízemnou strelou nachytal brankára Žofčáka na hruškách 1:2. V 80. minúte mohli Michalovce vyrovnať, ale hlavička Liluašviliho nemierila medzi žrde. Definitívnu podobu výsledku dal v 88. minúte hlavou Škutka, ktorý využil zlé vybehnutie domáceho brankára. Michalovce nevyhrali nad Košicami B ani v šiestom vzájomnom súboji na prvoligovej scéne od leta 2006.

Góly: 53. Vajda 15. a 88. Škutka, 72. Matič. ŽK: Vajda Labun, L. Janič, Lišivka. Rozhodca Richtárik 890 divákov. MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák Vajda, Cifranič (62. Hreško), Beličák, Gerich (46. Ruskovský) Uhľár, Tomovčík, Šitov, Devečka Liluašvili, Bačík (46. Aľušík). MFK B: Brudňák Mik. Tóth, Kováč, Džogan, Hanzuš Škutka (90. Čobík-Ferčík), Lišivka, Matič, Mil. Adam (51. L. Janič) Labun, Milinkovič (46. Ľ. Gajdoš).

Prievidza - Trebišov 2:0 (1:0)

PRIEVIDZA. V 14. min. zahrával prievidzský kapitán Uškovič rohový kop, ale Oršula netrafil odkrytú pravú polovicu Ferencovej svätyne. Po polhodine sa k odrazenej lopte dostal Uškovič, jeho prudká strela minula cieľ. V 45. min. Masarovičovu delovku Ferenc iba vyrazil a Uškovič ju pohotovo poslal do siete. Po zmene strán hosťujúci Hoffman napálil iba do ľavej žrde HFK. V 56. min. domáci Viskup zahrával priamy kop, brankár Slavoja opäť len vyboxoval pred seba a Uškovičovo repete skončilo peknou dorážkou pod brvno. V závere mohli Trebišovčania skorigovať, ale v 81. min. sa po Dozsického bombe Šemrinec aj so šťastím (v páde nohami) vyznamenal a o chvíľu si poradil aj s Rusnákovou polovysokou strelou.

Góly: 45. a 56. Uškovič. ŽK: Šnire, Pavlovkin, Pekár - Jenei, Toporčák. ČK: 9. Toporčák. Rozhodoval: Tomčík. Divákov: 2720. HFK: Šemrinec - Šnirc, Hrabač, Pekár, Mir. Oršula - Viskup (80. Šlosár), Pavlovkin, Čertík, Vurčík (54. D. Oravec) - And. Masarovič (74. Haluška), Uškovič. Slavoj: Ferenc - Kročko, Jenčík, Petričko, Hoffman - Gašpar (69. G. Majoroš), Capko, Toporčák, Jenei - Mooc (77. Dozsický), P. Tomko (65. Ľ. Rusnák).

(tom)

Lučenec - Prešov 3:1 (2:1)

LUČENEC. V 4. min. Szegedi preloboval Buchtu - 1:0. Potom nepremenil šancu Kamendy a Šafranko zo 16 m vyrovnal. V 39. min. zabojoval v šestnástke Iskra a upravil na 2:1. V nervóznom zápase si občas hráči zamieňali nohy súpera za loptu, čo rozhodca niekedy až prísne trestal. Prvý išiel pod sprchy Golian. Prešov pritlačil, ale jeho akcie boli bezzubé. Po chyba zadákov zvýšil hlavou Chalupka na 3:1. Za faul išiel tiež pod sprchy Kobylík. Onedlho vybehol do poľa Buchta, Iskra mu zobral loptu, brankár ho fauloval a dostal červenú. Po žltých išli z ihriska aj ďalší traja, šláger dohralo 16 hráčov.

Góly: 4. Szegedi, 39. Iskra, 63. Chalupka - 12. Šafranko. ŽK: Miščík, Houžvička, Iskra, Golian, Baranyai - Buchta, Piter-Bučko, Houšť, Kobylík, Krohmer, Josl. ČK: 57. Golian, 82. Houžvička, 84. Staško - 66. Kobylík, 71. Buchta, 90+ Piter-Bučko. Rozhodoval: Vnuk. Divákov: 1 450. LAFC: Miščík - Houžvička, Golian, Staško, Gonos - Lavrík (61. V. Chovan), Chalupka, Sláma, Kamendy - Szegedi (41. Baranyai), Iskra (86. Prepelica). 1. FC Tatran: Buchta - Houšť, Piter-Bučko, J. Novák (46. Zahradník), Josl - Krohmer, J. Prekop, Kobylík, Šafranko - T. Kaplan (64. Takáč), Belejík (72. L. Chovan).

(šik)

St. Ľubovňa - Šaľa 1:0 (1:0)

STARÁ ĽUBOVŇA. Podmočneý terén sa podpísal pod mnohé nepresnosti. V 8. min. sa po prihrávke Maďaríka prvej vyloženej šanci ocitol Kuhajdík no zoči voči Penksovi prestrelil. Ďalšia kombinačná akcia v 10. min. domácim už vyšla. Z pravej strany odcentroval Mižák a v šestnástke našiel nikým nekrytého Pagora, ktorý hlavou otvoril skóre. Domáci boli po góle iniciatívnejší. Dlhé minúty sa viac bojovalo ako hral kombinačný futbal. Sľubne vyzerala v 27. min. po osi Kuhajdík - Cicman, ale koncovka Cicmana bola nepresná. Domáci sa znova nevyvarovali nepresnostiam. V 36. min. nebezpečne vystrelil Dékány no jeho strelu stihol Loj zblokovať. Ten istý hráč pripravil pre Čirika v 42. min. príležitosť, no brankár Kobr bol pozorný. V závere polčasu Šaľania niekoľkokrát pohrozili. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Gorali. V 47. min. zachytil rozohrávku Šale Mižák, prihral na Cicmana, no strelu Penksa kryl. S pribúdajúcim časom Šaľa začala byť nebezpečnejšia a dostávala domácich pod tlak. Tí sa do útoku dostávali len ojedinele po brejkoch. V 77. min. hostia zahrávali rohový kop na ktorý najvyššie dosiahol Vyskoč, no na bránkovej čiare zachraňoval Kupec, ktorý vyrazil loptu na brvno. Domáci podali bojovný výkon násobený výkonom brankára Kobra a zaslúžene vyhrali.

Gól: 10. Pagor. ŽK: Kuhajdík, Dlugoš - Vyskoč. Rozhodca: Somoláni. Divákoiv: 150. St. Ľubovňa: Kobr - Pavlišin, Majný, Kuhajdík, Kupec (87. Hricov) - Mižák, Štrbác, Maďarík, Pagor (78. Renčko) - Cicman (82. Dlugoš), Loj. Šaľa: Penksa - Lancz, Dékány (66. Matušica), Mahút (7. Rojka), Simonides - Vyskoč, Mikla, Kubištel (46. Tyčiak), Čirik - Gašparík, Klusa.

JÁN SERVICKÝ

Domov»Sportnet na východe»"Divočina" v Novohrade prvá prehra lídra a poltucet červených