Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Zdivočelí fanúšikovia

Divočina v Lučenci! Bitky, rozbité okná, obušky. Pred prvoligovým zápasom Lučenec - Prešov, ale najmä počas neho sa v hľadisku rozpútalo peklo.

Skupina fanúšikov "koňarov" sa potom ako pred úvodným hvizdom rozmlátila blízky bar Hokejku, dostala do konfliktu s usporiadateľmi i kukláčmi a výsledkom bol takmer polhodinový zásah.

LUČENEC. Futbalisti Lučenca vyhrali nad lídrom I. ligy z Prešova 3:1, ale zápas sa napokon utopil nielen v katastrofálnom výkone rozhodcov, ale aj v nechutnom predstavení prešovských "tiežfanúšikov".

Šialenstvo začalo cez prestávku

Odštartovala to polčasová prestávka. Paradoxne najprv silu obuškov okúsili dvaja domáci fanúšikovia, ktorí sa snažili dostať k sektoru hostí. Policajti im v tom chceli zabrániť a keď spomínaní lučenskí ultras neposlúchli, prišla prvá spŕška úderov pelendrekmi. Napriek tomu, že na ihrisku sa vlastne v tej chvíli nič nedialo, v táboroch ultras to začalo stále viac a viac vrieť. "Prúser" visel vo vzduchu. Prišiel onedlho. Jednému z postarších fanúšikov domácich, začali zrejme liezť na nervy vulgárne pokriky prešovských fans a povedal im svoje. Tí dlho nelenili, vysúkali rukávy a poď ho do neho. Na zemi ho traja prešovských fans tĺkli hlava - nehlava. Po chvíli dorazili usporiadatelia a policajti. Prešovčanov podobne ako predchádzajúcu skupinku Lučenčanov premastili pelendrekmi a taktiež rýchlo spacifikovali. Po treťom góle Lučenčanov sa začala medzi domácimi divákmi a fanúšikmi hostí slovná prestrelka. Prešovskí fanúšikovia videli, že na ihrisku to už nepôjde a tak si zrejme povedali, keď už sme tu tak narobme aspoň poriadny bordel. V 70. min. zápasu sa pustili do oplotenia, ktoré po chvíli vytrhli. Jeden z domácich usporiadateľov alias "kamikadze" rýchlo reagoval a pustil sa sám do početnej skupiny rozvášnených fanúšikov hostí. Usporiadateľ rozdal niekoľko úderov, ale niekoľko aj utŕžil. O niekoľko minút však takmer všetci policajti aj so strážnymi psami vtrhli do sektora pre hostí a prešovské horúce hlavy rýchlo schladili. V závere zápasu si ešte jeden z fanúšikov hostí odbehol tľapnúť s brankárom Chovanom. Usporiadatelia ho s policajnými zložkami však rýchlo nielen z ihriska ale aj zo štadióna vyprevadili. Po stretnutí síce policajti doprevádzali prešovských fans na autobusovú stanicu, no nestihli zabrániť ďalšej skaze, ktorú napáchali. Doškriabané a porozbíjané autá stojace v blízkosti štadiónu, zdemolovaný neďaleký bar, aj toto sú výsledky nájazdu prešovských ultras.

Vystrájali nielen na štadióne

"Takmer celý sektor pre hostí fanúšikovia Prešova rozbili. Vytrhali pletivo, sedačky a poškodili zábradlie. Podľa mojich informácii fanúšikovia Prešova boli políciou monitorovaní od chvíle, ako vyrazili z Prešova. Pokiaľ viem, neporiadok začali robiť už pred Rimavskou Sobotou, kde sa po ceste zastavili v jednom bare a kadečo už tam porozbíjali. Chvalabohu, že sme výrazne posilnili na tomto zápase usporiadateľskú a policajnú zložku. Určite by to dopadlo oveľa horšie," sumarizoval škody po nájazde športový riaditeľ LAFC-u Lučenec Tibor Virág. Podľa našich posledných informácii bolo aj po stretnutí ešte dlho veselo na policajnej stanici v Lučenci, kde sa tiesnilo 11 fanúšikov. Z toho deviati boli Prešovčania.