Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Vedúce duo jednotným krokom

V SOBRANCIACH A VO SVIDNÍKU DOMÁCI VYROVNALI V 90. MINÚTEV 14. kole AVE-V.O.D.S. III. futbalovej lige medošlo k žiadnym veľkým prekvapeniam. Z

V SOBRANCIACH A VO SVIDNÍKU DOMÁCI VYROVNALI V 90. MINÚTE

V 14. kole AVE-V.O.D.S. III. futbalovej lige medošlo k žiadnym veľkým prekvapeniam. Z prvého tucta mužstiev tabuľky nebodoval len jediný Brekov, ktorý doma podľahol Lokomotíve. Ďalšie štyri prehry v tomto kole si zaknihovali posledné štyri tímy v tabuľke, ktorým sa na ihriskách súperov dokonca ani nepodarilo skórovať. Vedúci Poprad i druhá Lokomotíva zvíťazili zhodne 2:0. Kým Popradčania boli proti Turni jasným favoritom, Lokomotíva bodovala na pôde štvrtého Brekova. Ten sa po prehre prepadol o jedno miesto. Bod zachraňovali v hodine dvanástej Sobrance i Svidník. Oba tímy skórovali na vlastnom trávniku v 90. minúte. Dokonca Svidník sedem minút pred koncom prehrával s Bardejovom 0:2! Žakarovčania inkasovali ďalší debakel, tentoraz vo Vysokých Tatrách.

Poprad - Turňa 2:0 (1:0)

POPRAD. Od úvodu duelu sa líder zahryzol do svojho súpera a z ofenzívneho náporu mohol vyťažiť gól v 8. min. No Kočišov pekný center nedokázal Pitoňák zasunúť za chrbát Rebeja. Po štvrť hodine hry sa domáci predsa len dočkali vedúceho gólu, keď aktívny Kočiš po individuálnej akcii cez obranu hostí bez problémov rozvlnil sieť. V 20. min. mohli hostitelia viesť už dvojgólovým rozdielom no Dzuriakov center poslal Šuster iba nad bránu. V 36. min. boli veľmi blízko gólu, ale Gajanovu strelu zo šestnástky odvrátil z bránkovej čiary do bezpečia Szabo. O päť minút nato po Dzuriakovej narážačke z vyše 30 metrov prudkou strelou vyskúšal pozornosť Sovič, hosťujúci gólman loptu vyrazil na rohový kop. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domáci diktovali tempo hry a vytvorili si rad príležitostí. V 70. min. po Pitoňákovej prihrávke trafil Jágerský tyč a odrazenú loptu poslal následne do brvna. V 75. min. po priamom kope Erdélyiho sa ocitol Pelegrín v šanci. O minútu nato však spečatil výsledok po rýchlom protiútoku Pitoňáka nekompromisnou strelou z prvej Sovič.

Góly: 16. Kočiš, 76. Sovič. Rozhodca: Čiták. Diváci: 300. Poprad: Vernarský - Ondruš, Pavlišin, Hoščo, Gajan (77. Pazúr), Rams, Kočiš, Pitoňák, Sovič, Dzuriak (60. Jagerský), Šuster (57. Kubus). Turňa: Rebej - Szabo, Spišák, Erdélyi, Galko, Ivan, Horváth (73. Sasak), Eperješi, Ivančo (81. Švec), Béreš, Pelegrín.

M. DIC

* * *

Sobrance - Topoľany 2:2 (0:1)

SOBRANCE. V úvodných minútach diváci veľa vzruchu nevideli. Obe mužstvá sa snažili urobiť čo najmenej chýb. Prvú nebezpečnú strelu do priestoru brány vyslal v 25. min. Sobrančan Viňanský, no gólman Komenda ju vyrazil na roh. O deväť minút snaživí Simčík obišiel niekoľkých protihráčov, prihral voľnému Komárovi, ktorý mieril po zemi vedľa pravej žrde. V ďalších minútach si Komenda poradil s pokusmi Klama a Viňanského. V 45. min. hostia z prvého protiútoku vsietili gól, Kandala našiel striedajúceho Csomosa a ten strelou k ľavej žrdi otvoril skóre - 0:1. Aj po zmene strán domáci celok pokračoval v tlaku. V 55. min. M. Murgáč z priameho kopu preveril pozornosť Topolianskeho brankára. Po dvoch tretinách hry Sobrance vyrovnali, rýchlonohý Vasiľ umne prihral M. Murgáčovi a ten strelou po zemi rozvlnil sieť. O desať minút už Sobrančania viedli, Gutič sa uvolnil v pokutovom území a nedal Komendovi šancu. Vyrovnanie prišlo v 90. min., keď Čeklovský po dorážke prekonal Vasilenka.

Góly: 45. Csomos, 90. Čeklovský - 63. M. Murgáč, 73. Gutič. ŽK: Viňanský, Gutič - Kandala, Sabo, Kopka, Soberk. Rozhodca: Firkaľ. Diváci: 150. Sobrance: Vasilenko - Gutič, Klamo, Horvat, Ganko - Komár, Viňanský, Simčík, Vasiľ - M. Murgáč, Škirda. Topoľany: Komenda - Sabo, Kopka, Firda, Surmin (66. Mítnik) - Čornej (79. Čeklovský), Rebej, Horňák, Sobek - Kambala, Mitro (26. Csomos).

(janč)

* * *

V. Šariš - Barca 0:0

VEĽKÝ ŠARIŠ. Zápas dvoch vyrovnaných družstiev. Začali lepšie domáci, už v 1. min. Sprenger po peknej akcii minul bránu hostí. Obidve mužstvá chceli hrať futbal a tak sa akcie obojstranne prelínali. Na prekvapenie v prvom polčase si viac šancí vypracovali hostia, avšak slabým dôrazom v zakončení sa pripravili o možné vedenie. Domáci hrozili väčšinou zo štandardných situácií. V druhom polčase už domáci prebrali iniciatívu, prakticky celý polčas búšili na bránu súpera, avšak čistú gólovú šancu si nedokázali vypracovať. Hostia podnikali iba ojedinelé protiútoky a vážnejšie domáceho brankára už neohrozili. Keď v 86. min. domáci Kacvinský z piatich metrov hlavou trafil iba náruč brankára hostí, slušné stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou.

ŽK: Pribiš, Vasiľ, Sprenger - Hudák, Brunovský. Rozhodca: Fabíny. Divákov: 250. V. Šariš: Bálint - Bandžuch, Dinis, Pribiš, Hriško, Krajňák, Sprenger, Marchevský, Hritz (74. Kacvinský), Vasiľ, Župa. Barca: Kolbas - Hudák, Markovič, Turčík, Kováč, Brunovský (90. Marchevský), Timura, Valkučák, Pástor, Milkovič (60. Hoščuk), Zajac.

P. HELDÁK

* * *

Svidník Bardejov 2:2 (0:0)

SVIDNÍK. Od úvodu stretnutia sa obaja súperi zamerali na konštruktívnu snahu o prekonanie súperovej defenzívy, preto mala hra spád. Problémom sa v prvom polčase ukázala iba finálna fáza, kde s výnimkou situácie v 32. min. brankári zasahovať nemuseli. Jediný strelecký pokus medzi žrde vyslal po polhodine hry Virgala, ale Hovzda jeho strelu končekmi prstov vytlačil na roh. Domáci mali najväčšiu príležitosť v prvom polčase v nadstavenom čase, kedy Harakaľ nedokázal po rohovom kope pretlačiť loptu do siete. Po zmene strán dostalo dianie na trávniku podstatne iný rozmer, pričom druhý polčas sa musel páčiť aj najnáročnejšiemu divákovi. Najskôr Husák z päťky prekopol, Virgala napálil z 18m do brvna, ale keď Kendra učebnicovo vysunul Pisarika, útočník Bardejova už v samostatnom nájazde v 64. min. nezaváhal. Domáci mohli vyrovnať o päť minút, no Lukáč v protipohybe vytiahol Bučkovu hlavičku na brvno. Hostia sa druhýkrát dočkali v 73. min., kedy Kendra centrom z ľavej strany dokonale prekvapil všetkých na štadióne. Svidníčania však zbrane nezložili a Bučko vrátil v 83. min. svoj tím do stretnutia. Defenitívne rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase. Nakopnutá lopta sa dostala k Husákovi, ktorý z 20m trafil chirurgicky presne k žrdi.

Góly: 83. Bučko, 90. Husák 64. Pisarik, 73. Kendra, ŽK: Topalovič. Rozhodoval: Hepka. Divákov: 600. Svidník: Hovzda Pustý (58. Husák), Kočiš, Vyravec, Bochin, Puchir, Harakaľ, Paňko (75. Čičvara), Horochonič, Bučko, Kaleja (79. Kurilec). Bardejov: Lukáč - Kendra, Topalovič (78. P. Javorský), R. Javorský, Adamišin, Didik (46. Petráš), Savič, Luščák, Vasiliak (89. Palša), Viragala, Pisarik.

I. MAKÓ

* * *

Brekov - Lokomotíva 0:2 (0:0)

BREKOV. Domáci nastúpili v šlágry kola s Lok. Košice. Zápas sa niesol zo začiatku opatrne a mužstvá vychádzali zo zabezpečených obrán. V 9. min. Tomčákovu strelu Albičku zmenil tesne vedľa brány. V 25. min. strela Bartka neprekvapila brankára Nováka, ten strelu vykryl. V 28. min. Tomčákovú strelu brankár vyrazil a Melník z päťky trafil brankára. V 40. min. mohli domáci zvýšiť, ale Melníkovú strelu k tyči brankár opäť vykryl. V druhom polčase úvod odomácim nevyšiel, keď v 49. min. hlavičkou dal úvodný gól zápasu Kurinčák. Hra sa väčšinou hrala medzi šestnástkami. V 71. min. Kurinčákovú veľkú šancu zlikvidoval pozorný Rodák. V závere v 88. min. keď už spartakovci otvorili hru prišla chyba a Grunvalský zvýšil na 0:2. V smolnom zápase pre domácich lepší prehral.

Góly: 49. Kurinčák, 88. Grunvalský. ŽK: 0 - Gedeon. Rozhodca: Mojsej. Diváci: 360. Brekov: Rodák - Košuda, Sukovský, Albičuk, Hoclár, Chmura, Bartko, Tomčák (59. Jabčanka), Melník (73. Židzik), Murinčák. Košice: Novák - Borza, Chalupka, Jurek, Bezdeda (58. Škarbek), Kováč (90. Hajduk), Mačaj, Sokolský, Gedeon (73. Grunvalský), Kurinčák, Tököly.

(av)

* * *

Giraltovce - Krásna N. Myšľa 1:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Futbalistom Giraltoviec sa herne viac vydaril prvý polčas, keď mali neustálu prevahu a vytvorili si aj dostatok vyložených šancí. V 10. min. Digoň z 5 metrov trafil len brankára Trembeckého. V 20. min. Vojta sa uvoľnil v pokutovom území, jeho prudkú strelu Trembeckí vyrazil nohou. V 31. min. dosiahli Giraltovce jediný gól zápasu Uhrínom po predchádzajúcej hrúbke obrany Nižnej Myšle. Ten istý hráč mohol skórovať najprv v 37. min. a potom v 47. min., keď bežal sám na bránku, ale obe šance Trembeckí zlikvidoval. Po hodine hry sa domácim vytratila stredová formácia, pribudlo v hre Giraltoviec veľa nepresností. Skórovať mohol ešte dvakrát Keresteš strelami zdiaľky. Namiesto jasného víťazstva sa domáci museli obávať o zisk troch bodov, ale Štefánik v závere s prehľadom poriešil snahu hostí o vyrovnanie.

Gól: 31. Uhrín, ŽK: Gálik, Mitaľ - Kandráč, Estočin, Beregsási, Gorej, Kaššai. Rozhodca: Knut. Divákov: 200. Giraltovce: Štefánik - Filipák, Mitaľ, Varga (58. Keresteš), Digoň, Gálik, Vojta, Cauner (57. E. Partila), Uhrín, Blaško (90. Sokol). N. Myšľa: Trembecký - Gorej, Kaššai, Kičura, Estočin, Krajcár (74. Csatlos), Beregsási, Kandráč, Harda, Večeřa, Surgent.

M. DEUTSCH

* * *

V. Tatry - Žakarovce 7:0 (5:0)

VYSOKÉ TATRY. Od začiatku domáci zatlačili súpera pred jeho šestnástku a bol to iba súboj brankára hostí s domácimi strelcami. Už v 4. min. z priameho kopu dal Maťaš úvodný gól. V 9. min. mal gólovú šancu Buc, ale trafil len do brankára. V 12. min. po rohu Šefca dal hlavou druhý gól zápasu Martin Palguta. Na 3:0 upravil v 16. min. po Rennerovom centry hlavou Buc. V 19. min. zvyšoval skóre strelou bez prípravy Maťaš. Skóre prvého polčasu uzavrel v 27. min. po Palgutovom centry Porochnavý Matúš. Druhý polčas zovreli Tatranci súpera na jeho polovici a ten nevedel kam skôr skočiť. V 69. min. zvyšoval po rohu Kakaščíka hlavou Buc. V 81. po prihrávke pätičkou Maťaša uzavrel skóre zápasu Kakaščík. O jednoznačnom priebehu utrpeli hostia tvrdý debakel. Za celý zápas nevystrelili ani raz na bránu domácich.

Góly: 4. a 19. Maťaš, 12. Palguta Ma., 16. a 69. Buc, 27. Porochnavý Ma., 81. Kakaščík. Rozhodca: Zubka. Diváci: 150. V. Tatry: Daniš - Šimšaj, Cehuľa, Ebringer, Šefc (45. KOstolník), Renner, Buc, Kakaščík, Porochnavý Ma. (66. Palguta Mi.), Maťaš, Palguta Ma. (45. Porochnavý T.). Žakarovce: Petkáč - Drajna, Švarc, Macejko, Sewczuk, Čollák (83. Palko), Vida (58. Petrov), Kruželák, Dio, Kandrik, Niženko (64. Macejko).

M. KOLODZEJ

* * *

Sp. Podhradie Kr. Chlmec 1:0 (0:0)

SPIŠKÉ PODHRADIE. Domáci boli celý zápas aktívnejší, boli pri chuti, hostia sa zväčša bránili a spoliehali sa na rýchle brejky, z ktorých ale vážnejšie neohrozili Ďuricu. Už v 4. min. domáci Mišenčík pálil z dobrej pozície vysoko nad. Po štvrťhodine opäť Mišenčík premárnil prvú stopercentnú gólovú šancu zápasu, keď zoči-voči gólmanovi Tóthovi netrafil do priestoru brány. V 29. min. výborne ľavačkou vystrelil Babej, ale jeho strelu stačili hosťujúci obrancovia vyraziť na roh. Tóth odolával podhradským strelám len do 49. min., vtedy Mišenčík presným centrom našiel v pokutovom území Kaňucha a ten hlavičkou prehodil vybiehajúceho brankára. Ďalej pokračoval festival nepremenených šancí domácich, a keďže ani Glevickému, ani Babejovi a striedajúcemu Lendackému sa už nepodarilo skórovať, zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich.

Gól: 49. Kaňuch, ŽK: Dako. Rozhodca: Dolhý. Divákov: 300. Spišské Podhradie: Ďurica - Šefčík, Papcún, Janík, Ďurech, Pokrivčák (84. Lendacký), Matfiak, Mišenčík (86. Špiner), Babej, Kaňuch (73. Kašper), Glevický. Kráľovský Chlmec: Tóth - Dako, Korfant, Novák (69. Orovský), Popália, Doboš, Boda (51. Berta), Dudáš, Batta, Nagy (65. Borisza), Molnár.