V "zápase jesene" Teplička sfúkla Jamníčanov

Sportnet|29. okt 2007 o 00:00

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY Olcnavčanom futbalová pomsta nevyšlaSPIŠ. Už dvanásť kôl má za sebou najvyššia oblastná futbalová súťaž.

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

Olcnavčanom futbalová pomsta nevyšla

SPIŠ. Už dvanásť kôl má za sebou najvyššia oblastná futbalová súťaž. Ešte sa nestalo, aby v niektorom kole boli tak úspešní hostia, ako v nedeľu. V centre pozornosti boli súboje v Tepličke a Chrasti nad Hornádom. Až päť gólová nádielka Tepličanov sa nečakala a Olcnavčania taktiež nepochodili. Ďalším prekvapením 12. kola je víťazstvo Iliašoviec v Letanovciach.

Program 13. kola: Jamník Sp. Hrušov, Iliašovce Teplička, Olcnava Letanovce, Mníšek n/H Chrasť n/H, Bystrany Kluknava, Markušovce Gelnica, Slovinky Poráč.

Sp. Hrušov Slovinky 2:4 (1:2)

Domáci mužstvo nastúpilo bez viacerých hráčov základnej zostavy a viacerí hrali so sebazaprení, čo sa aj na ich hre prejavilo. V 22. minúte otvoril gólový účet M. Poláček a v po polhodine hry zvýšil J. Poláček už na 2:0. Kontaktný gól strelil v závere Vojtuš.

Hrušovčanom vyšiel vstup do druhej časti hry a v 50. minúte po štandardnej situácii Š. Kunzo delovkou vyrovnal. V 61. minúte s prispením domáceho brankára dostal opäť do vedenia hostí Baran. To už sa hralo v dosť nervóznej a napätej atmosfére. V posledných sekundách pečatil víťazstvo Sloviniek ich najlepší hráč na ihrisku nestarnúci Kuchár. Pred 70 divákmi rozhodoval Kačenga ml. SP. HRUŠOV: Butvin B. Kunzo, Švač, Medvec Klein, M. Filip, Peták, Š. Kunzo, Slamený Vojtuš, Hrobák, striedali: Klein st. SLOVINKY: Kakalejčík Šofranko, Hudec, Vojtek Kuchár, Poláček, Hudák, Cicoň, Hamrák Poláček, Baran, striedal: Čurila.

Poráč Markušovce 3:0 (0:0)

V prestížnom derby sa strelecké hody nekonali, hoci v prvom polčase mali domácich niekoľko sľubných príležitostí. Domáci fanúšikovia sa dočkali až po zmene strán. Najprv v 50. minúte Líška otvoril gólový účet a v 70. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Širila. Troj(gólovú)bodovú poistku pridal pred koncom Bilák. Pred 200 divákmi rozhodoval Maršálek. PORÁČ: Hrebenár Mušinský, Macala, Šteiner T. Kinik, T. Antal, Bilák, Širila, M. Kandráč Liška, O. Kandráč, striedali: Chovanec, Hardoň, Volčko. MARKUŠOVCE: Užík Hozza, Hlucháň, Olekšák Šteiner, Tatarko, Laznia, Kern, Ján Andráši Jozef Andráši, Hodnický, striedali: Kozák, Falatko, Vincenty.

Gelnica Bystrany 1:4 (0:2)

Domáci nastúpili na posledné domáce stretnutie v tomto roku s úmyslom zvíťaziť, ale tento zápas im vôbec nevyšiel. Hostia sa ujali vedenia L. Gondom a do polčasu svoj náskok zvýšili zásluhou Mikulu. Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu sa domáci vrátili do stretnutia gólom Pavloviča. Slovan si vytvoril niekoľko šancí na vyrovnanie, ale v 77. minúte ich zaskočil druhým gólom v stretnutí L. Gonda. V 85. minúte unikol Ján Suchý a upravil na konečných 4:1 pre Bystrany. Pred 200 divákmi rozhodoval Minďáš. GELNICA: Slatkovsky-Hofman, Drajna, Hamrak - Janikov, Kisel Lad., Macejko, Vantruba - Bodnar, Demčak, Tokar striedali:Wolf, Pavlovič. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Gonda L., Klešč -Jochman, Pavľak, Brajerčik, Mikula, Jozef Suchý - Ján Suchý, Gonda.

Kluknava Mníšek n/H 5:0 (2:0)

Už skóre napovedá, že to bola jednoznačná záležitosť domácich hráčov, ktorí konečne zahrali nielen podľa svojich, ale aj predstáv fanúšikov. Do streleckej listiny sa postupne zapisovali Kolčár, Nehyla, Rychnavský a dvakrát R. Glova. KLUKNAVA: Kožár Lisý, Voda, Rychnavský Papcun, Hadry, Hvizdoš, Nehyla, Kolčár R. Glova, Mastiš, striedal: Zahuranec. MNÍŠEK n/H: Malík Imrich, Žiga, Ujczák Foltín, O. Plachetka, Imrich, Kujnisch J. Plachetka, F. Plachetka, striedali: Šimko, Sasák.

Chrasť n/H Olcnava 2:1 (1:0)

Po piatich rokoch sa vzájomný duel veľkých rivaloch niesol v pokojnej atmosfére. Hráči sa viac venovali futbalu, ako minulosti. V 12. minúte sa po presnom zásahu Chovanca prvý raz radovali domáci. Starý lišiak Sopkovič v 63. minúte zahrával priamy kop a bolo 2:0. Olcnavčania dokázali odpovedať F. Melegom o dve minúty. Tesne víťazstvo si Chrasťania ubránili a hosťom "futbalová pomsta" nevyšla podľa ich predstáv. Pred 200 divákmi rozhodoval Regec. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - Bady, Filip, Jančár Celec, Chovanec, Sopkovič, S. Dirda, Vojtila I. Dirda, M. Dirda, striedali: Želonka, J. Šefčík, Augustín. OLCNAVA: M. Rusnák Melega, Petrov, Pavlík B. Petrov, Gardošík, Kaščák, M. Rusnák, D. Rusnák Dolnačko, F. Melega, striedal: Olejník.

Letanovce Iliašovce 1:2 (0:1)

V dôležitom súboji o posledné priečky v tabuľke lepšie začali hostia a v 17. minúte presne zakončil Klein. Hneď po prestávke už Iliašoviec viedli rozdielom dvoch gólov. Po druhý raz prekonal Jochmana Š. Bartko. Iskierku nádeje vykresal pre domácich sedem minút pred koncom Slamený, ale hostia si už cenné tri body nenechali vziať. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. LETANOVCE: Jochman Neupaver, I. Kubičár, R. Kubičár Olejník, Barabas, Longa, Slamený, Pecha Biskup, Mačák, striedali: B. Kubičár, Murin. ILIAŠOVCE: Farkašovský Drobný, Kočiš, Frankovič Soták, Bartko, Klein, Bartoš, Merkovský Š. Bartko, Frankovič, striedali: Soldán.

Teplička Jamník 5:1 (2:0)

"Zápas jesene" mal až príliš hladký priebeh. Už v 7. minúte prekonal Macejka J. Laško. V 14. minúte po strete s brankárom hostí zasahovala záchranka a P. Hamrák skončil so zlomenou nohou v nemocnici. Polhodinku sa nehralo a v 31. minúte si hostia po rohovom kope dali nešťastného "vlastenca". Po obrátke v 51. minúte hosťujúci S. Čuj vrátil hostí do hry gólom z priameho kopu na 2:1. Radosť Jamníčanov netrvala dlho a o osem minút Lesnický upravil na priebežných 3:1. V rozpätí dvoch minút Melega a Lesnický pridali po dva góly a bolo rozhodnuté. Pred 250 divákmi rozhodoval Legát. TEPLIČKA: Gorbár Baldovský, Uhrinovský, Odziomek Laško, Melega, Boržanský, Biacovský, P. Hamrák Marcinčák, Lesnický, striedali: Koňak, Mrovčák. JAMNÍK: Macejko Franko, J. Čuj, M. Farkašovský Pavlík, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, Kavulič, Kočiš Repko, S. Čuj, striedal: Grzyb.