Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

V šlágri vedúcich tímov inzultácia rozhodcu divákom

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala zápasmi posledného jesenného kola.Litmanová - Údol 4:2 (1:2)Po úvodnom nápore domácich

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala zápasmi posledného jesenného kola.

Litmanová - Údol 4:2 (1:2)

Po úvodnom nápore domácich sa ako prví ujali vedenia hostia, keď svoj individuálny prienik s istotou premenil Kravec. Hostitelia aj napriek inkasovanému gólu nerezignovali a zvýšili útočnú aktivitu. Z nej si postupne dokázali vytvoriť niekoľko sľubných príležitostí, no v koncovke boli neefektívni. Až v 23. minúte sa predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď po faule na V. Vislockého ml. v pokutovom území nariadenú penaltu M. Vislocký bezpečne premenil. V závere polčasu však naklonili hostia misky váh znova na svoju stranu, keď chybu domácich zadákov potrestal Pištej. Druhá polovica duelu sa niesla už jasne v réžii domácich, ktorí vsadili všetko na útok a z neustáleho náporu dokázali po peknej kombinačnej akcii v 48. minúte zaznamenať vyrovnávajúci gól Rusiňákom. Po tomto okamihu sa domácim podaril dokonalý obrat, keď najprv v 52. minúte prekonal volejom gólmana hostí G. Vislocký a víťazstvo domácich uzavrel v 86. minúte po sóle Pavelčík.

Góly: M. Vislocký ml. (11 m), Rusiňák, G. Vislocký, Pavelčík - Kravec, Pištej. Pred 80 divákmi rozhodoval Firta, ŽK: G. Vislocký - Knap.

Čirč - Kyjov 1:0 (0:0)

Od úvodu mali viac z hry domáci, ktorí si vytvorili útočnú prevahu. Už v úvodnej polhodine boli blízko gólu Ištoňa, Čekan, Popovec a M. Pyda, no vo finálnej fáze nepochodili. V 35. minúte mali Čirčania jedinečnú príležitosť dostať sa do vedenia, keď po ruke jedného z obrancov hostí v pokutovom území mal výhodu penalty Iľkovič, no ten loptu namieril iba do brvna. Po zmene strán držali domáci naďalej taktovku hry a Kyjovčanov zatlačili do defenzívy. Tí boli v ofenzíve počas celého duelu neškodní a hrozili iba po ojedinelých protiútokoch. Domáci sa zaslúženého gólu predsa len dočkali v 67. minúte, keď presne zahraný rohový kop Iľkoviča zúžitkoval vydareným lobom J. Didík a rozhodol tak o osude stretnutia.

Gól: J. Didík. Pred 300 divákmi rozhodoval Vilček, ŽK: Kravec (Čirč), ČK: Petrík ml. (Kyjov).

V. Ružbachy - Podolínec 3:2 (1:2) - nedohrané

V šlágri kola zaskočili Podolínčania domácich už v 4. minúte úvodným gólom, keď chybu zadákov potrestal Horník. Aj keď sa v ďalších fázach hra postupne vyrovnala, v 27. minúte to boli znova hostia, ktorí hlavičkou Šebesta zvýšili svoj náskok. Až po tomto okamihu prepli Ružbašania na vyšší rýchlostný stupeň a ešte do prestávky po individuálnej akcii znížil V. Diňa. Po zmene strán neponechali domáci nič na náhodu a na svojho súpera sa vrhli ofenzívnym náporom. V 48. minúte sa im podarilo po individuálnej akcii M. Martinekom vyrovnať a o necelú štvrťhodinu otočiť skóre Minčíkom, ktorý z bezprostrednej blízkosti nezadržateľne skóroval. O dve minúty na to sa dovtedy inak pomerne slušný zápas musel predčasne ukončiť pre inzultáciu čiarového rozhodcu jedným z divákov hostí.

Góly: V. Diňa, M. Martinek, Minčík - Horník, Šebest. Pred 150 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: Leščinský (V. Ružbachy).

Jakubany - V. Lipník 1:2 (0:2)

V kríze sa nachádzajúce domáce mužstvo začalo stretnutie lepšie a v úvodnej štvrťhodine si vytvorilo miernu územnú prevahu, ktorú však nedokázalo zúročiť presným zásahom. Naopak, boli to hostia, ktorí v 20. minúte potrestali zaváhanie v zadných radoch domácich gólom Sikorjaka. Po tomto momente sa hostitelia snažili o vyrovnanie, no v koncovke boli naďalej bezzubí. Ich streleckú nemohúcnosť potrestali Lipníčania po polhodine druhým gólom, ktorý zaznamenal Bialončík. Po zmene strán sa domáci nevzdávali, no aj napriek útočnej aktivite a niekoľkým sľubným šanciam sa nemohli presadiť. Podarilo sa im to až v záverečnej štvrťhodine z pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil gólman hostiteľov M. Čopiak a už len skorigoval konečný výsledok.

Góly: M. Čopiak (11 m) - Sikorjak, Bialončík. Pred 100 divákmi rozhodoval Barlík, ŽK: bez kariet.

Orlov - Š. Jastrabie 2:3 (0:2)

Od začiatku boli aktívnejším mužstvom hostia a zatlačili domácich na ich polovicu, z čoho vyplynul aj prvý gól. Po úniku z pravej strany a následnom centri otvoril skóre prudkou strelou z 14 metrov Rešetár. Domáci ohrozovali obranu hostí rýchlymi protiútokmi na dvoch vysunutých útočníkov, no bez gólového efektu. V 35. minúte hostia zvýšili na 2:0, keď opäť po centri z pravej strany pohotovo skóroval Čuri. V druhom polčase hostitelia začali aktívne v snahe o skorigovanie výsledku, čo sa im v 50. minúte aj podarilo, keď po rohovom kope a chybe obrany znížil Mišenko. V ďalšom priebehu stretnutia sa domáci snažili vyrovnať, čo sa im aj v 60. minúte z prísne nariadeného pokutového kopu podarilo opäť Mišenkom. Hostia však nerezignovali a prebrali aktivitu, za čo boli odmenení gólom v 73. minúte, keď bol v šestnástke domácich faulovaný ich útočník Balužinský a pokutový kop premenil Guľáš. Následne sa domáci ešte snažili o vyrovnanie, no hostia ich už do vážnejších šancí nepustili a uhájili si podľa priebehu stretnutia zaslúžené víťazstvo.

Góly: Mišenko 2 (1 z 11 m) - Rešetár, Čuri, Guľáš (11 m). Pred 50 divákmi rozhodoval Varchola, ŽK: bez kariet.

Jarabina - Plaveč 2:1 (1:0)

Hostia nastúpili na začiatok stretnutia s menším počtom hráčov v poli, keďže dvaja ich hráči nestihli úvodný výkop. Paradoxne však boli oni lepším mužstvom na ihrisku po väčšiu časť prvého polčasu. Do žiadnej vyloženej šance sa však nedostali. Postupne sa hra vyrovnala. K slovu sa dostávali častejšie aj domáci hráči, ktorí v 30. minúte otvorili skóre stretnutia. Presnú prihrávku Jeleňa dokázal zúžitkovať Vislocký. Domáci mohli zvýšiť skóre gólom do šatne, keď po rýchlom útoku našiel Jaseník dobre postaveného Boška, ten však zblízka a sám pred brankárom tesne minul pravý roh hosťujúcej brány. Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal. V 60. minúte po nedorozumení v obrane domácich sa k lopte dostal Heteš a presnou strelou vyrovnal. Hráči Jarabiny však nechceli v domácom prostredí stratiť body, a tak vrhli všetky sily do útoku. Najprv po jednom z priamych kopov nastrelil J. Imrich brvno, o chvíľu však peknou strelou zo šestnástky a svojim druhým gólom upravil na konečných 2:1 Vislocký. Treba však pochváliť aj hostí za bojovný a sympaticky výkon.

Góly: Vislocký 2 - Heteš. Pred 50 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: bez kariet.