Prvá strata

Sportnet|31. okt 2007 o 00:00

Zvolenčania vymazali chemesákom nulu v kolónke prehratých setov. Dnes o 19.00 hod. Slovenský pohár, 1. kolo: Humenné - Spišská Belá.HUMENNÉ. Pred

HUMENNÉ. Pred dvoma týždňami mali volejbalisti spod Vihorlatu v extralige voľno, no po víkendovom piatom kole im opäť patrí pozícia lídra. V kolónke prehier si spolu s Prešovčanmi držia nulu, tú mali do soboty aj kolónke prehratých setov. Teraz majú skóre v pomere 12:1.

Raz to muselo prísť

Aj keď minuloroční finalisti Nové Mesto n/V a VKP Bratislava v základnej fáze extraligy neúčinkujú, iba ťažko sa dá očakávať, že chemesáci prejdú touto časťou bez zakolísania. Najmä preto, že im tieto mesiace slúžia najmä ako príprava pred play-off. Po víkende prehrali svoj prvý set v sezóne, skalp získali Zvolenčania. "Raz to muselo prísť. Očakávali sme, že domáci začnú od úvodu maximálne riskovať. Nakoniec to tak aj bolo, najmä na servise. Aj preto boli dva sety vyrovnané. Nasadené tempo však nevydržali, prišli chyby a od tretieho setu sme boli pánmi palubovky," podotkol Marek Pollák.

Brušný sval vydržal

Po stretnutí 1. kola tento humenský blokár nútene pauzoval. Dokonca sa objavili správy, že zranený brušný sval ho na palubovku už v tomto kalendárnom roku nepustí. Pod Pustým hradom sa však v sobotu objavil v základnej zostave. "Všetko je v poriadku. Spočiatku sa zdalo, že sa jedná o pretrnuté tkanivo, bolo to bolestivé, no napokon bol sval iba silno natiahnutý. Som plne k dispozícii," mienil Marek Pollák.

Slovenský pohár: Spišská Belá

Žreb Slovenského pohára mužov prisúdil v 1. kole chemesákom súpera z prvej volejbalovej ligy - Spišskú Belú. Hrá sa na dva zápasy. Prvý duel je na programe dnes o 19.00 hod. v Humennom, odveta o týždeň na Spiši. "Súper je z nižšej súťaže, no nemienime ho podceniť. O strate setu sa nebavím, nepripúšťam ani žiadnu drámu v počte bodov. Za hanbu by nás bili po ušiach..." dodal s úsmevom 196 cm vysoký blokár VK Chemes.