Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Ľubici tri góly nestačili

POPRAD. IV. futbalová liga skupiny Sever pokračovala ďalšími zápasmi.Ľubica - Ľubotice 3:3 (3:2)Lepšie začali domáci, ktorí sa už v 7. minúte

POPRAD. IV. futbalová liga skupiny Sever pokračovala ďalšími zápasmi.

Ľubica - Ľubotice 3:3 (3:2)

Lepšie začali domáci, ktorí sa už v 7. minúte ujali vedenia, keď po chybe hosťujúcej obrany Labis prehodil brankára a otvoril skóre. Na konci úvodnej štvrťhodiny už vyhrávali Ľubičania dvojgólovým rozdielom, keď autor otváracieho zásahu prenikol po krídle do šestnástky a strelou z jej rohu po druhýkrát rozvlnil sieť. V 20. minúte mohol dostať hostí definitívne do kolien znova Labis, ale trestuhodne prestrelil bránku z dvoch metrov. Hostia vycítili šancu a po polhodine hry sa im podarilo znížiť zásluhou Uličného po chybe domácej záložnej formácie. V 35. minúte však už bolo 3:1, keď L. Kaprál potiahol akciu po ľavom krídle, nacentroval na M. Kaprála a ten sa nemýlil. Už o päť minút však Ľubotice opäť znížili, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil po druhýkrát Uličný. Po obrátke úroveň hry zo strany domácich poklesla a prišiel zákonitý trest. V 70. minúte po nedorozumení brankára Hájovského s obrancom Sovom sa hosťom podarilo vyrovnať. V 75. minúte pohrozil nebezpečnou hlavičkou tesne vedľa M. Kaprál, ale to bolo zo strany hostiteľov všetko, a tak sa body delili.

Góly: 7. a 15. Labis, 35. M. Kaprál - 30. a 40. Uličný, 75. Lukašík. Pred 300 divákmi rozhodoval Koňar, ŽK: Heutschy - Polačok. ĽUBICA: Hájovský - Vojtánek, Sova, Sklenár, Krempaský - Bombara (65. Malich), Labus (80. Heutschy), M. Kaprál, L. Kaprál - Semivan, Labis.

(riso)

N. Šebastová - Kežmarok 3:1 (1:1)

V kríze sa zmietajúci hostia nastúpili do stretnutia s odhodlaním pokúsiť sa získať čo i len bod, no aj napriek snahe, najmä v prvej polovici stretnutia, sa im to nepodarilo. Duel začali Kežmarčania útočným náporom a už v 5. minúte sa ujali vedenia gólom Kopčáka, ktorého prudký strieľaný center zaskočil gólmana hostí. Po tomto momente pôsobili hostia na ihrisku naďalej futbalovejším dojmom a vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však nedokázali využiť. Za zmienku stojí najmä prudká hlavička Maníka, ktorá smerovala nad bránu a nebezpečná strela Kopčáka smerujúca tesne vedľa brány. Streleckú nemohúcnosť hostí tesne pred odchodom do kabín dokonale potrestal Billy vyrovnávajúcim gólom, ktorý zaváňal ofsajdom. Po zmene strán prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostitelia, ktorí boli svojmu súperovi už viac než vyrovnaným súperom. Hostia sa do gólových príležitostí dostávali už iba sporadicky a kondične postupne odpadávali. Azda jednu z mála šancí si vytvoril po hodine hry Kopčák, no ten svoj individuálny prienik nedokázal premeniť. Streleckú nemohúcnosť dokázali domáci potrestať v 67. minúte, keď hrubú chybu v zadných radoch hostí potrestal Inaš. Tento presný zásah domácich upokojil a o päť minút neskôr sa im podarilo potrestať ďalšie nedorozumenie kežmarskej defenzívy gólom Falata, ktorý zároveň rozhodol o osude zápasu.

Góly: 45. Billy, 67. Inaš, 72. Falat - 5. Kalafut. Pred 150 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Inaš - Novák, KEŽMAROK: Tokarčík - Špirko, Galik, Rams, Šavel - Kalafut, Novák, Bednár, Galschneider - Kopčák, Maník.