Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Rozhodnutie až v samostatných nájazdoch

Včera sa hrali zápasy 21. kola hokejovej extraligy. Košičania sa doma potrápili s Martinom. V riadnom hracom čase ani v predĺžení gól ani jeden zo

súperov nedal, napokon v samostatných nájazdoch boli šťastnejší domáci. Kežmarčania po úspechu v Poprade zakolísali doma so Zvolenom. Hostia viedli už 3:0, v poslednej časti Podtatranci znížili na rozdiel gólu, ale záver bol znovu v réžii víťaza. Druhý zástupca spod Tatier Popradčania sa predstavil v Bratislave, kde podľahol Slovanu.

Program 22. kola

Piatok 2. novembra: Košice - Trenčín, Martin - Kežmarok, Zvolen - Slovan, L. Mikuláš - Nitra, sobota 3. novembra: Poprad - Skalica.

n Skalica - L. Mikuláš 5:1 (3:1, 1:0, 1:0). Góly: 2. D. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 9. Pálffy (T. Višňovský), 10. Pálffy (T. Višňovský, V. Vlk), 22. Pálffy

(V. Vlk, J. Mikúš), 59. T. Višňovský (Pálffy, R. Hartmann) - 18. Bulík

Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše: M. Droppa (Lipt. Mikuláš) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Jankovič, 2800 divákov.

n Nitra - Žilina 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Góly: 34. Ľ. Kolník (M. Gálik, Berzinš), 46. Vozdecký (M. Gálik, Berzinš) - 26. L. Havel (Krajči). Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Pavlovič, M. Orolín a Müllner, 2800 divákov.

sporadicky. Kledrowetzovu strelu bez prípravy Lakosil

zneškodnil, poradil si aj s pokusom Grona, ktorý sa pred neho natlačil spoza bránky a kryl aj presilovkovú strelu Kledrowetza v 9. min. Ten istý hráč to skúšal pri hre štyroch proti štyrom, ale martinský brankár si udržal čisté konto. Lipovský musel zasahovať pri presilovke po Važanovom zakončení a tesne pred prestávkou betónom pred Říhom. V druhej tretine Hriňovu strelu Lipovský v presilovke vyrazil. V ideálnej pozícii sa potom opäť ocitol Kledrowetz, Lakosil jeho pokus vyrazil a ani Faithova dorážka nebola presná. Domácich mohol dostať do vedenia v presilovke Bartoš, ale trafil iba žŕdku. Potom mal dve sľubné príležitosti Važan, ale košický brankár

pôsobil istým dojmom. V presilovke si poradil so strelou Berana, Vantrobova dorážka bola opäť nepresná. Hosťujúci Řiha v 35. min pri samostatnom nájazde bránku netrafil. Otvoriť účet mohol Huna, ale opäť bol v akcii Lakosil. Gól mal na hokejke aj Koložváry, ale košický brankár držal svoj tím nad vodou. V úvode tretej tretiny trafil Šterbák pri presilovke piatich

proti trom Lakosilove betóny a krátko na to Kmiť len hruď martinského brankára. Ten lapačkou vytlačil nad hornú žŕdku Šimurdovu strelu. V 45. min mal obrovskú šancu Podstavek pri presilovke, jeho sólo skončilo na Lipovskom. V predĺžení boli aktívnejší Košičania, ale víťazstvo si vybojovali až po samostatných nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Rudolf Huna.

Rozhodujúci nájazd: Rudolf Huna. Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: 40. Klepáč (Martin) 10 min nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Kubuš - Gajan, Smrek, 4850 divákov. Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, P. Mocek - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Michal Lukáč, Ščurko, M. Bartánus. Martin: Lakosil - Vantroba, S. Hriňa, J. Polák, Klepáč, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - Podstavek, Koložváry, Važan - L. Říha, M. Beran, T"r"k - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho.

(sita)

* * *

Kežmarok - Zvolen 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

KEŽMAROK. Zvolenčania otvorili skóre v 7. min. Po nevinnej akcii sa ocitol Paciga osamotený pred bránkou a bolo 0:1. O necelé tri minúty sa opäť Paciga ocitol vo výbornej príležitosti, v rozhodujúcej chvíli mu však skĺzol puk z hokejky. V 12. min mohol vyrovnať

Drotár, ale pred Hudáčekom dlho otáľal.Pred prvou prestávkou v 18. min sa tímu spod Pustého hradu podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Brankár Klempa najprv zlikvidoval pokus L. Čierneho, no na pohotovú dorážku Kopeckého už bol prikrátky. Aj v druhom dejstve Zvolenčania nedovolili Kežmarku dlhšie sa usadiť pred Hudáčekom. Výnimkou bola iba strela Palovčíka v 25. min, puk doslova 'tancoval' na bránkovej čiare, obrana Zvolena ho však napokon stihla poslať do bezpečia. Následne sa na druhej strane nepresadili Chovan, Klouda ani Krayzel. V 35. min sa však J. Čierny nemýlil. Tretia tretina priniesla gólovú prestrelku. Domácim sa v 46. min podarilo znížiť v priebehu 25 sekúnd na rozdiel jediného gólu, keď sa do streleckej listiny zapísali Pavol Segľa a Brincko. V 53. min poslal hostí do dvojgólového vedenia J. Čierny, no o necelých päť minút pred treťou sirénou znížil na 3:4 Pavličko. O osude duelu rozhodol 11 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky pri power-play Kežmarku L. Čierny.

Góly: 46. Pavol Segľa (Šechný, Gábriš), 46. Brincko, 56. Pavličko (Drotár) - 7. Paciga (Lipiansky, J. Čierny), 18. J. Kopecký (L. Čierny, J. Čierny), 35. J. Čierny (Frühauf, Lipiansky), 53. F. Turek (Babka), 60. L. Čierny. Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff ml. - Kalina, Korba, 1500 divákov. Kežmarok: Klempa (21. J. Kučera) - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Lemešani, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Slaninák - Frank, Pavličko, Fedor - B. Fábry, P. Gajdoš, B. Ihnačák. Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Frühauf, Dlouhý, Cebák, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Paciga, Lipiansky, J. Čierny - Dubec, Chovan, L. Jurík.

(sita)

* * *

Slovan - Poprad 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

BRATISLAVA. Ako prvý v 4. min pohrozil Uram po

akcii Pavlasa s Hujsom, na druhej strane onedlho Kroták takmer naklonil misky váh na stranu Popradu, keď po jeho dorážke musel situáciu hlavný arbiter konzultovať s videorozhodcom. V 9. min Hreus v čistej pozícii zaváhal a ešte v tej istej minúte ho mohol za to potrestať Jarolín. Skóre otvoril po peknej prihrávke Hreusa a pri signalizovanom vylúčení

hostí v 16. min z prvej Döme - 1:0. Tesne pred koncom prvej tretiny prihral pekne Segľa Jasovskému, ale ten vyrovnať nedokázal. Druhá časť priniesla opäť zaujímavý hokej, no viac z hry už mali slovanisti. Na 2:0 zvýšil Uram. Možný nápor hostí v poslednej tretine zastavili slovanisti už po 74 sekundách, keď ukážkovú prihrávku Urama zužitkoval Hujsa. Hostia potom Slovan zatlačili, no 46 sekúnd trvajúcu presilovku o dvoch hráčov nevyužili a zaslúžený čestný úspech dosiahli až v 57. min Piatakom. Hostí o možnosť hry bez brankára pripravil Kuľha, ktorý 56 sekúnd pred koncom stanovil na konečných 4:1.

Góly: 16. Döme (Hreus, J. Kováčik), 32. Uram (Pavlas), 42. Hujsa (Uram, Kuľha), 60. Kuľha (Kapuš) -

57. E. Piatak (Marcel Haščák). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Junek, Šefčík, 5847 divákov. Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Kapuš, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček, Kokavec. Poprad: Melicherčík - Fabian, Turoň, Dora, Bambúch, Kasík, Korenko, P. Svitana, Gurčík - V. Král, Jarolín, A. Kroták - Jasovský, Jabrocký, Martin Segľa - Buc, E. Piatak, J. Marcinko - Ficko, Lapšanský, Marcel Haščák.