Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Michalovce nasýtili divákov poltuctom gólov

O PREKVAPENIE SA V KOŠICIACH POSTARALO HUMENNÉV 15. kole prvej futbalovej ligy bije do očí vysoké víťazstvo Michaloviec nad Prievidzou, ktorej

O PREKVAPENIE SA V KOŠICIACH POSTARALO HUMENNÉ

V 15. kole prvej futbalovej ligy bije do očí vysoké víťazstvo Michaloviec nad Prievidzou, ktorej nasúkali poltucet gólov. Prekvapením kola je domáca prehra košickej rezervy s Humenným. Prešovu stačil na víťazstvo nad Starou Ľubovňou jediný gól. Trebišovčania sa z Rimavskej Soboty vrátili naprázdno.

Košice B - Humenné 0:1 (0:0)

KOŠICE. Hŕstka divákov videla na ťažkom teréne a v chladnom počasí slabý futbal. Posledný tím tabuľky prišiel do Čermeľa hrať otvorenú partiu a favorizovaných domácich zaskočil. Už po štvrťhodine hry Hanc po priamom kope a opakovanej strele bombou opečiatkoval spojnicu brvna a žrde Brudňakovej brány. O tri minúty neskôr si Džogan nerozumel s domácim gólmanom, čo takmer využil Hricov, no jeho strelu z uhla ešte stihol Brudňak vyraziť na roh. Až potom sa viac osmelili aj Košičania. V 36. min. Matič z vyše 30 m tvrdou strelou z priameho kopu trafil žrď Matkobišovej brány a najväčšiu šancu MFK spálil o minútu neskôr Škutka, ktorý po predchádzajúcej ruke nechal zblízka vyniknúť Matkobiša. Pre dprestávkou ešte raz Škutka vyskúšal z uhla pozornosť Matkobiša, ktorý jeho strelu vyrazil, no dobiehajúci Juhar ju nedokázal usmerniť do siete. Po obrátke v 63. min. Mikulanin z hranice šestnástky prudkou strelou podstrelil domáceho brankára a lopta sa dokotúľala za čiaru. Vyrovnať mohol v 78. min. Piatka, ale nestihol vo vyloženej šanci zakončiť a odrazenú loptu Kováč nastrelil do brankára Humenného.

Gól: 63. Mikulanin, ŽK: Juhár - Mikulanin, J. Janič. Rozhodca: Ihring. Divákov: 100. Košice B: Brudňak - Mik. Tóth, M. Kováč, Džogan, Smrek - Škutka (54. Milinkovič), Lišivka, Matič (74. M. Adam), Juhar - T. Labun (74. Ľ. Gajdoš), Piatka. Humenné: Matkobiš - D. Pyrka, T. Opiela, Hanc, J. Janič - M. Pyrka, Šalata, Kundra, Mikulanin - Rožnik (77. Lapšanský), Hricov (90.+ J. Kuzma).

Prešov - Stará Ľubovňa 1:0 (1:0)

PREŠOV. Futbalisti nováčika zo Starej Ľubovne na štadióne lídra ukázali, že prehrať sa dá aj so cťou. Tréner Ľ. Puhák vôbec nenaordinoval taktiku kazenia futbalu, odkopávania, zdržiavania a podobne, čomu sa napríklad niektoré tímy v Prešove vôbec nebránili. Naopak, už svojim rozostavením na ihrisku bolo zrejmé, že Gorali to skúsia otvorenou hrou. Takou sa prezentovali od úvodu do konca. Hoci, pravda, boli okamihy, kedy museli čeliť domácemu tlaku. Ako prví však pohrozili hostia. Pagorov prienik a pokus o strelu prekazil na poste stopéra spoľahlivý Houšť. Potom prudká strela Cicmana preletela okolo ľavej žrde prešovskej brány. V ďalšom priebehu mali viac z hry Prešovčania. Ku gólu im však výrazne dopomohol skúsený brankár nováčika. Latiakovu strelu Kobr v 11.min.neudržal v náručí a odrazenú poslal za jeho chrbát Takáč. Nakoniec to bol rozhodujúci moment východniarskeho derby. Pritom zeleno - bieli mali viacero možností náskok zvýšiť. Najmä Belejíkovým pokusom chýbala presnosť. Ľubovnianci ale aj naďalej hrali otvorene. Dve minúty pred prestávkou Maďarik "delovkou" pod brvno dal vyniknúť Talianovi, ktorú loptu bravúrne vyrazil. Po prestávke ho skúšal napodobniť Kuhajdík. 1.FC Tatran oslabený o štyroch potrestaných hráčov základnej jedenástky hru kontroloval a vytváral si šance. V ich zahadzovaní sa v druhej časti k Belejíkovi pridal aj striedajúci Zahradník. Len v poslednej minúte mal posledne menovaný na kopačke dve "tutovky", Čepova hlavička smerujúca do odkrytého kúta Kobrovej svätyne, nakoniec iba "lízla" pravú žrď.

JÁN LEŠKO

Gól: 11.Takáč. Hralo sa bez kariet. Rozhodca: Matúš. Divákov: 1471. Prešov: Talian - T.Šimko, Houšť, Čep, Latiak - D. Haničák (61.Zahradník), Prekop, Šafranko, Krohmer - Belejík (76.T.Kaplan), Takáč (87.M. Baran). Stará Ľubovňa: Kobr - Štrbac (86.Solotruk), R. Pavlišin, Loj, Majný - Mižák, Kupec, Maďarik, Kuhajdík (74.Čomič) - Cicman, Pagor (82.Renčko).

Michalovce Prievidza 6:1 (4:1)

MICHALOVCE. Michalovce vykročili za víťazstvom, na ktoré márne čakali už tri kolá, razantne. Cestu za troma bodmi otvoril v 22. minúte Ruskovský, ktorý po spätnej prihrávke Aľušíka strelou k žrdi prekonal brankára hostí. Ruskovský bol aj pri druhom góle domácich, keď po odvážnom prieniku našiel Liluašviliho a ten zblízka zvýšil vedenie MFK Zemplín. V 35. minúte už Michalovce vyhrávali rozdielom triedy, keď sa po rohovom kope Devečku hlavou opäť presadil Liluašvili. Famózny prvý polčas domácich uzavrel v 42. minúte svojim druhým gólom Ruskovský, ktorý strelou k žrdi zvýšil už na 4:0! Hostia sa radovali v nadstavenom čase, keď pekár hlavou znížil na 4:1. Gólostroj Michaloviec pokračoval aj po prestávke, v 48. minúte stiahol Prievidžan Hrabáč v pokutovom území Liluašviliho a sám faulovaný z nariadenej penalty zvýšil na 5:1, čím dovŕšil svoj hetrik. Poltucet gólov v sieti Prievidze uzavrel stopér Beličák, ktorý sa zblízka presadil po centri Hreška. Vo zvyšnom priebehu sa už nič podstatné neudialo a Michalovce sa dočkali rekordného víťazstva v tejto sezóne.

JAROSLAV ČÚRNY

GÓLY: 30., 35. a 48. Liluašvili (1 z 11 m), 22. a 44. Ruskovský, 58. Beličák 45.+ Pekár. ŽK: Oravec, Šlosár. Rozhodca: Hádek 770 divákov. MFK ZEMPLÍN: Rodinger Mižík (87. Marec), Beličák, Kerbčár, Devečka Ruskovský, Hreško, Šitov, Aľušík Šuster (81. Gerich), Liluašvili (84. Bačík). HFK: Furka Šnirc, Pekár, Hrabač, Oršula Viskup (40. Oravec), Čertík, Šlosár, Vurčík (40. Perniš) Masarovič (76. Pipíška), Uškovič. Tréner: J. Mikloška.

Rim. Sobota - Trebišov 2:1 (1:1)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Domáci mali od začiatku územnú prevahu. V 3. min. hlavičkoval nepresne Čakajík, v 10. min. skúšal šťastie strelou z diaľky Kučerňák. Brankár hostí prvýkrát ukázal svoje kvality v 19. min., keď Nachtmanovu hlavičku parádnym zákrokom vytlačil na roh. V 26. min. sa vedenia nečakane ujali hostia, keď po štandardnej situácii rozvlnil sieť presnou hlavičkou Peter Tomko. Domácim sa podarilo vyrovnať o desať minút - po faule Jenčíka premenil pokutový kop tradičný kanonier Pisár. Gemerčania mohli otočiť skóre ešte pred prestávkou - Živanovičova hlavička však letela tesne vedľa. V 51. min. bol už Nachtman presnejší, po centri Pisára hlavou dal svoj tretí gól v drese Rimavskej Soboty. O sedem minút mohol pridať aj ďalší, tentoraz však obrana hostí hrozbu odvrátila. V posledných 20 minútach Gemerčania už len strážili výsledok, čo sa im skoro nevyplatilo, lebo tri minúty pred koncom mohol hlavičkovať z dobrej pozície nikým nekrytý Tomko, mieril však nad Kuciakovu bránku.

Góly: 36. Pisár (11 m), 51. Nachtman - 26. P. Tomko. ŽK: Siheľský, Líška, Živanovič - Petríčko, Jeníček, P. Tomko. Rozhodoval Prešinský pred 429 divákmi. MFK: Kuciak - Filo, Geri, Nachtman, B. Mráz - Siheľský (31. Živanovič), Čakajík (56. Čižmár), Kučerňák, Lazúr - Pisár, Líška (85. Rubint). SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Jeníček, Petríčko, Hoffman (59. Rusnák) - Gašpar, G. Majoroš (67. Dozsický), Capko, Jenei - Mooc (61. Sciranka), P. Tomko.