Nováčik na favorita nestačil

Sportnet|5. nov 2007 o 00:00

Po reprezentačnej prestávke pokračovala extraliga hádzanárov kompletným 10. kolom, v ktorom rolu favorita potvrdil Tatran Prešov v súboji s

bratislavskými policajtmi. Dvojgólovým víťazstvom si upevnil prvú priečku pred druhými IS Košice, ktoré podľa očakávania vyhrali nad nováčikom z Martina. Súťaž pokračuje v stredu už ďalším kolom, v ktorom Košice hostia N. Zámky, Prešov privíta Hlohovec, Martin cestuje do Topoľčian a Pov. Bystrica si zmeria sily s ŠKP Bratislava.

Košice - Martin 37:24 (18:14)

Brankár Paul si poriadne ani nesiahol na loptu a domáci v 4. min. prehrávali 2:4. Postupne však zlepšili obranu a čoskoro už viedli rozdielom štyroch gólov 8:4. Ich náskok postupne narástol na šesť gólov, ale hostia využili dve presilovky po sebe, dali v nich šesť gólov a znížili na rozdiel gólu 13:14. Hostitelia sa predsa len v závere polčasu upokojili a štyrmi gólmi opäť získali niekoľko gólový náskok. Tempo hry diktovali aj po zmene strán a bolo len otázkou času, kedy odpor súpera definitívne zlomia. Ten sa ani za nepriaznivého stavu nevzdával, avšak na vyzretejší celok domácich ich snaha nestačila. Po štyridsiatich minútach už hostitelia viedli rozdielom desiatich gólov a tak kormidelník dal príležitosť aj hráčom lavičky. O ich víťazstve nebolo pochýb a v závere tromi gólmi ešte výsledok prikrášlili.

KOŠICE: Olejár, Paul - Mazák 5, Hruščák 5/2, Hičo 2, J. Kolesár 5, Guzy 3, Pecha 3, Strapko 3, Bokol 3, Styrančák 6, Šiška 1, M. Kolesár, Petraško. Najviac gólov Martina: Kuchárik 6, Buvala a Baka po 5. Vylúčení 5:3, pok. hody 3/3 - 4/3, pred 400 divákmi rozhodovali Cipov, Pastierik.

(glo)

Bratislava - Prešov 27:29 (15:16)

Domáci Bratislavčania odohrali s favoritom vyrovnanú partiu a v úvode prvého dejstva sa ujali vedenia, ktoré si udržiavali až takmer do konca prvého polčasu, do kabín však napokon už odchádzali s jednogólovým náskokom Prešovčania. Po zmene strán sa obaja súperi naťahovali o každý presný zásah. Tatranu sa podarilo získať v 50. min trojgólový náskok, ktorý si umnou hrou udržal až do konca.

Najviac gólov: Baďura 7/1, Štepanovský 4/2 - Tumidalský 7, Urban 6, Mokriš 5/2 Pok. hody: 5/3 - 2/2, vylúčení: 2 - 8, ČK: Geci (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 250 divákov.

Zostávajúce výsledky: N. Zámky - Hlohovec 33:30 (20:16), Topoľčany - Pov. Bystrica 23:33 (11:14).