Popradčania s titulom jesenného kráľa

Sportnet|5. nov 2007 o 00:00

Horná polovica tabuľky neprehralaZáverečným 15. kolom sa včera skončila jesenná časť AVE-V.O.D.S. III. futbalová liga. Podobne ako v

Horná polovica tabuľky neprehrala

Záverečným 15. kolom sa včera skončila jesenná časť AVE-V.O.D.S. III. futbalová liga. Podobne ako v predchádzajúcich aj v tomto dominoval Poprad a podľa očakávania vyhral v Topoľanoch. V tejto časti neprehral ani raz a tak právom mu patrí titul jesenného kráľa. Na druhom mieste iba s dvojbodovým mankom je Lokomotíva Košice, ktorá využila domáce prostredie v súboji so Sp. Podhradím. Dobrú jesennú fazónu potvrdil aj Bardejov, ktorý neprehral už dvanásty zápas v rade. Tri body si priviezli z vonku Giraltovce, Brekov a Svidník a bod po remízach aj V. Šariš a V. Tatry.

Lok. Košice - Sp. Podhradie 2:0 (2:0)

KOŠICE. Na rozmočenom teréne lepšie začali hostitelia, ktorí mali loptu častejšie pod kontrolou, avšak do nejakej vyloženej šance sa nedokázali dostať. Podhradčania sa spoliehali na dobrú defenzívu a tak sa hralo zväčša v strede ihriska bez väčšieho vzruchu pred oboma bránkami. Gólový moment prišiel v 21. min., keď Kováč z ľavej strany ďalekonosnou strelou zaskočil obranu aj brankára. O niekoľko minút neskôr urobila obrana hostí chybu a Gedeon prehlavičkoval vybiehajúceho brankára. Po dvoch inkasovaných góloch pohrozil Glevický, ale prízemnú strelu Novák kryl. V úvode druhej časti hry si dal Šefčík takmer vlastný gól, keď center Kurinčáka zrazil len niekoľko decimetrov od ľavej žrde na roh. Veľkú šancu zahodil na zvýšenie vedenia Škarbek. S pribúdajúcimi minútami sa viac púšťali dopredu aj hostia, ale akcie nedotiahli do úspešného konca. Nevyužili ani viaceré prečíslenia a tak sa na skóre nič nezmenilo.

Góly: 21. Kováč, 27. Gedeon. ŽK: Pokrivčák. Pred 200 divákmi rozhodoval Koščo. LOKOMOTÍVA: Novák - Jurek, Borza, Chalúpka - Kakaščík (46. Dako), Bezdeda (75.Mačaj), Tököly, Škarbek, Kováč (59. Grunvaldský) - Gedeon, Kurinčák. SP: PODHRADIE: Durica (46. Tirpák) - Šefčík, Kaňuch, Papcún, Barbuščák - Matfiak, Mišenčík (60. Kašper), Janík, Babej (76. Špiner) - Glevický, Pokrivčák.

J. GLOVIČKO

Bardejov - Sobrance 3:0 (2:0)

BARDEJOV. Domáci začali vo veľmi dobrom rytme, najmä v stredovej formácii zásluhou Luščáka a Vasiliaka, ktorí zbierali lopty a posielali ich na hrot. Hostia pohybovo nestačili v obrane a už v 6. min. inkasovali, keď Bellákovu prihrávku Pisárik z otočky premenil vo vedúci gól. O päť minút unikol Vasiliak a Pisárik jeho center šikovne zasunul do Vasilenkovej brány. Aj ďalšie rýchle kombinácie boli sľubné, lenže Vasiliak i Pisárik boli málo razantní. Strelec dvoch gólov si ešte namieril do žrde a Vasiliak tesne vedľa. V 37. min. hostia z osamoteným Vasiľom vpredu prvýkrát vystrelili, no viac mysleli na zadné dvierka. Potom hra upadla do chýb, bolo viac nepresností a až v 70. min. dvojica domácich útočníkov zakombinovala a Bellák uzavrel skóre. Aj hostia sa snažili využiť viac priestoru, no v koncovke boli bezradní a domácu bránu ani neohrozili.

Góly: 6. a 11. Pisárik, 70. Bellák, ŽK: Bellák, Savič - Svoboda, Klamo. Pred 400 divákmi rozhodoval Velčej.

BARDEJOV: M. Lukáč - Topalovič (46. Petráš), Savič, Adamišin, R. Javorský - Kendra, Virgala (64. P. Javorský), Luščák, Vasiliak (75. Palša) - Bellák, Pisárik. SOBRANCE: Vasilenko - Gutič, Klamo, Svoboda (76. Drotár), Horvát - Komár, Pavlina (85. Surma), Viňanský, Danko - Ličko, D. Vasiľ (78. Škirda).

(šč)

N. Myšľa - V. Tatry 0:0

N. MYŠĽA. Úvod na mokrom, ale dobre pripravenom teréne patril domácim. Vytvorili tlak pod ktorým najprv chyboval Cehula, keď prihral súperovi, no Večeřovu strelu Dulovič zblokoval na roh. V 8. min. po závare z vyloženej šance prestrelil Pačinda a dal tak hosťom čas vydýchnuť si. Po zranení Eštočina využili tatranci chvíľkovú presilovku, no Maťašov nebezpečný center pred Dulovičom odvrátili domáci na roh. V 24. min. pomotal hlavu Dulovičovi Pačinda, ale jeho dobrá strela tesne minula Danišovu bránu. Gólman hostí si poradil aj s pokusmi Beregsásiho a do šatní sa išlo bez gólov.

Hneď po návrate Beregsásiho výborný center minuli až traja hráči Nižnej Myšle. No možnosť vyznamenať sa mal aj domáci brankár Trembeckí, keď hasil šance hosťujúceho tímu. Ťažký terén postupne uberal sily obom tímom, čo sa prejavilo na množstve nepresností a hra stratila na kvalite. V samom závere mohol Gorej rozhodnúť, no tesne minul.

ŽK: Gorej, Harda, Pačinda - Dulovič, Budzák, Porochnavý. Pred 100 divákmi rozhodoval Korinko.

N. MYŠĽA: Trembeckí - Gorej, Kaššai, Kičura, Eštočin (21. Krajcar) - Večeřa, Kandráč, Beregsási, L. Surgent, Harda - Pačinda. V. TATRY: Daniš - Kostolník, Dulovič, Cehula, Šefc (46. Renner) - Šimšaj, Kakaščík, Buc, Budzák - Ma. Palguta (90.+ Mi. Palguta), Maťaš (63. Porochnavý).

R. RONDZIK

Kr. Chlmec - Giraltovce 0:1 (0:0)

KR. CHLMEC. Pre domáce mužstvo posledné stretnutie jesennej časti súťaže malo mimoriadny význam pre naplnenie túžby naplno bodovať a uchovať si nádej pre záchranu. Hneď od začiatku sa hral veľmi otvorený a dynamický zápas. Na oboch stranách sa striedali útoky jeden za druhým. Kým hostia viackrát strieľali, všetko však mimo bránky, na druhej strane útoky domácich boli nebezpečnejšie. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Vyloženú šancu v 10. min. mali hostia, keď Digoň v tesnej blízkosti hlavičkoval nad Tóthovu bránku. Na druhej strane v 20. min. domáci Batta zblízka napálil do brankára. Vzápätí ten istý hráč tesne minul. Osudovou bola 88. min., keď po peknom centri hosťujúci hráč Vojta vsietil víťazný gól hostí. Záverečný tlak domácich nepriniesol úspech a tak sa z víťazstva tešili hostia, ktorí mali viac šťastia na kopačkách.

Gól: 88. Vojta. ŽK: Molnár - Filipák, Uhrín. Rozhodoval Palinský pred 150 divákmi.KR. CHLMEC: Tóth - Dako, Korfant, Novák, Popália - Dudáš, Tarczy, Berta, Batta - Nagy (46. Ballók), Molnár. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila, Hudák, Varga, Mitál - Keresteš, Digoň, Filipák, E. Partila - Vojta, Uhrín (90. Sokol).

L. FAZEKAŠ

Žakarovce - Svidník 1:3 (1:1)

ŽAKAROVCE. Začiatok bol z oboch strán opatrný. Bojovalo sa medzi šestnástkami. Hostia v 9. min. hlavičkou tesne minuli bránu domácich. Po centri z ľavej strany v 11. min. hlavičkou prekonal Kaleja brankára domácich - 0:1. V 30. min. po centri Švarca na Beleja druhý menovaný prekonal brankára - 1:1. Hostia mali celý prvý polčas niekoľko nebezpečných útokov bez gólového efektu. V 46. min. Kaleja nepremenil čistú gólovú šancu. Druhý polčas domáci mali viac z hry a v 72. min. Belej neprekonal brankára. Hostia z ojedinelého útoku v 77. min. Horochoničom strelili gól na 1:2. V 83. min. z priameho kopu vymietol šibenicu domácich Kočiš a stanovil stav stretnutia na 1:3. Hostia boli technickejším mužstvom a víťazstvo si zaslúžili. Domáci bojovali, ale bojovnosťou na mužstvo Svidníka nestačili.

Góly: 30. Belej - 11. Kaleja, 77. Horochonič, 83. Kočiš. ŽK: Kandrik, Sewczuk - Medvec. Rozhodoval Ištoňa pred 120 divákmi. ŽAKAROVCE: Petkáč - Rusnák (46. Vida), Švarc, Macejko, Sewczuk - Majláth (63. Čolák), Kandrik, Kruželák, Piro - Drajna (75. Petrov), Belej. SVIDNÍK: Hvozda - Bučko, Vyravec, Kočiš, Matvaj - Harakaľ, Paňko, Puchír, Horochonič - Medvec (61. Husák), Kaleja.

D. PINDROCH

Barca - Brekov 1:4 (0:0)

BARCA. Napriek tomu, že sa oba tímy snažili o technický futbal, priniesol prvý polčas veľa nepresností. Hra sa prakticky odvíjala medzi šestnástkami, brankári nemali takmer žiadnu prácu. Jediná hrozba tak prišla až v 40. min., keď Murinčák po strane unikol, ale z dobrej šance Kolbasa neprestrelil. Futbal sa hral až po prestávke. Najprv pohrozil Brekov, keď Hajdúch nebezpečne vystrelil ale trafil iba žrď. O chvíľu nato ohrozil bránku domácich Chmura a zdalo sa, že Spartak preberá iniciatívu. Ale blesk udrel na druhej strane - Pástor v 53. minúte unikol, hostia očakávali prerušenie hry a Valkučák otvoril skóre. Žrde akoby predznamenávali pohromu na druhej strane, lebo v 68. min. nastrelil konštrukciu striedajúci Duplinský a o minútu nato Gaži z diaľky vyrovnal. Hernú kvalitu Brekova napokon korunovali Murinčák dvakrát a Bartko parádnou strelou pod brvno z diaľky.

Góly: 53. Valkučák - 69. Gaži, 74. a 84. Murinčák, 79. Bartko. ŽK: Hudák, Durbák, Duplinský - Rodák, Albičúk, Tomčák. Rozhodoval Kolesár pred 100 divákmi. BARCA: Kolbas - Timura, Kováč, Markovič, Hudák - Durbák, Valkučák (76. Tomašiak), Turčik, Brunovský (67. Hošťúk), Pástor (58. Duplinský) - Zajac. BREKOV: Rodák - Tomčák (88. Jabčanka), Sukovský, Albičúk - Gaži (89. Varga), Hoclár, Košuda - Bartko, Hajdúch (67. Židzik), Murinčák.

R. RONDZIK

Turňa - V. Šariš 0:0

TURŇA. Diváci pod turnianskym hradom videli azda najslabší zápas jesennej časti súťaže. Za chladného počasia prvý polčas sa odohral medzi dvoma šestnástkami. V skutočnosti v prvom polčase si ani domáci ani hostia nevytvorili poriadnu gólovú príležitosť. V druhom polčase domáci vyvinuli väčší tlak ako v prvom polčase, no hostia pôsobili kompaktnejším dojmom. Boli rýchlejší v štarte na loptu. Domáci sa snažili niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránku hostí, no brankár Bálint bol vždy na mieste.

ŽK: Eštočin - Harčár, Dinis. Rozhodoval Kotrády pred 150 divákmi. TURŇA: Rebej - Sabó, Spišák, Erdélyi, Galko - Ivan, Z. Horvát (46. Eperješi), Eštočin - Ivančo (46. Sasák), Béreš (70. B. Horvát). V. ŠARIŠ: Bálint - Harčár, Dinis, Pribiš, Hliško - Krajňák, Sprenger, Marchevský, Hritz (88. Beliš) - Čomanin, Kacvinský.

O. GAŠPAR

Topoľany - Poprad 1:2 (0:2)

TOPOĽANY. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť si vypracovali domáci. Po štvrťhodine hry sa Kandala v strede ihriska zmocnil lopty, postupoval sám, v pokutovom území prihral na ľavú stranu voľnému Csomosovi, no ten trafil z uhla len do rúk brankára. O tri minúty mohli streliť gól Popradčania, Sovič zahral roh, topoliansky obranca Firda hlavou minul loptu, ku ktorej sa dostal Pitoňák, no brankár Komenda jeho strelu nohou vyrazil na roh. V 21. min. smoliar Kandala zblízka netrafil bránu. V ďalšej minúte sa strelecky nepresadili hosťujúci hráči - Rams a Pazúr. Potom prišli chvíle ich spoluhráča Pitoňáka. V 39. min. neistý obranca Firda neodhlavičkoval loptu a Pitoňák prehodil brankára Komendu - 0:1. Hneď z ďalšieho útoku ho po ďalšej obrannej chybe domácich prekonal úplne rovnakým spôsobom. Aj v úvode druhého polčasu podtatranci nepríjemne prikurovali, no presný zásah sa im nepodarilo vsietiť. V 56. min. sa osmelili zakríknuté Topoľany, ale Kandalov pokus z 25 m sa neujal. V 65. min. po Rebejovom rohu subtílny Béreš hlavou znížil na konečných 1:2.

Góly: 65. Béreš - 39. a 40. Pitoňák. ŽK: Pazúr (Poprad). Rozhodoval Kozák pred 170 divákmi. TOPOĽANY: Komenda - Béreš, Sabo, Firda, Surmint - Horňák (63. Čornej), Rebej, Sobek, Mítnik (79. Mitro) - Kandala, Csomos (85. Čeklovský). POPRAD: Vernarský - Gajan, Hoššo, Pazúr, Ondruš - Rams (90. Dvorožnák), Pitoňák, Sovič, Kočiš - Dzuriak (58. Kubus, 77. Kobolka), Pitoňák.