Šialené trináste kolo

Sportnet|5. nov 2007 o 00:00

JAMNÍK - SP. HRUŠOV: hralo sa len 12. minút!!!SPIŠ.Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala v nedeľu 13. kolo a naozaj bola pre niektoré

JAMNÍK - SP. HRUŠOV: hralo sa len 12. minút!!!

SPIŠ.

Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala v nedeľu 13. kolo a naozaj bola pre niektoré mužstvá nešťastným číslom. Napríklad Letanovčania utrpeli vysokú prehru v Olcnave, rovnako sa Markušovčanom nedarilo proti Gelnici a všetko to zakončilo susedské derby v Jamníku, ktoré trvalo len 12. minút.

Program 14. kola: Sp. Hrušov - Poráč, Slovinky - Gelnica, Markušovce - Kluknava, Bystrany - Chrasť n/H, Mníšek n/H - Letanovce, Olcnava - Teplička, Iliašovce - Jamník.

Jamník - Sp. Hrušov 2:0

Hostia bez viacerých potrestaných hráčov nastúpili na stretnutie len so siedmimi hráčmi, čo bolo trošku škoda, lebo na susedské derby sa prišlo pozrieť veľa divákov. Domáci sa ujali vedenia Repkom. V 12. minúte rozhodca Jendral nariadil pokutový kop, ktorý premenil Ľ. Farkašovský a v tom istom momente sa hosťom zranil jeden hráč. Nasledoval pokles hráčov Sp. Hrušova pod sedem a rozhodca musel stretnutie veľmi skoro ukončiť.

Iliašovce - Teplička 1:2 (0:0)

V prvom polčase si domáce mužstvo vypracovalo viacero príležitostí, ale na oboch stranách diváci gól nevideli. V 51. minúte Laško napálil do šibenice a hostia viedli 1:0. Nešťastným momentom pre Iliašovce bola 74. minúta a veľmi nešťastný "vlastenec" pri odkopávaní lopty spred brány - 0:2. Päť minút pred koncom Bartoš znížil na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať sa už nováčikovi nepodarilo. Pred 200 divákmi rozhodoval Zmij. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, J. Kočiš, R. Kočiš - Gonda, T. Frankovič, V. Frankovič, Klein, B. Bartko - Bartoš, Merkovský, striedali: Soldán, Drobný. TEPLIČKA: Gorbár - Baldovský, Uhrinovský, Odziomek - Laško, Dolnačko, Mrovčák, Melega, Biacovský - Marcinčák, Lesnický, striedali: Koňak, Ogurčák.

Olcnava - Letanovce 8:1 (5:0)

Domáci hráči konečne pretrhli streleckú smolu a odniesol si to súper z Letanoviec. Skóre zápasu otváral v 3. minúte Kaščák, ten istý hráč o tri minúty neskôr opečiatkoval brvno hosťujúcej brány a v 19. minúte zvyšoval na 2:0. V 31. minúte F. Melega 3:0, 37. minúta Vodhanel 4:0. V závere I. polčasu pre vzájomnú potyčku odišli pod sprchy po ČK domáci F. Melega a hosťujúci Neupauer. Kaščák svojím tretím gólom v 45. minúte zvyšoval na 5:0. Domáce mužstvo v prvom polčase dvakrát podržal gólman Rusnák, keď zmaril hosťom čisté gólové šance. V druhom polčase oslabil hostí D. Pecha, keď v 55. minúte dostal ČK. Domáci presilovku využili a v 65. minúte Pavlík a v 75. a 76. minúte strelecky disponovaný Kaščák zvyšovali na 8:0. Hosťom sa v 79. minúte podarilo znížiť gólom z priameho kopu Toporcerom. Pred 100 divákmi rozhodoval Krempaský. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, M. Petrov /64. min. Kožár/ Pavlík, B. Petrov /55. min. Dolnačko/ - Gardošík, Kaščák, M. Rusnák, Gonda - Vodhanel, F. Melega. LETANOVCE: Jochman - Neupauer, Mačák, Kubičár, M. Pecha - Barabas, Longa, Slamený, D. Pecha - Biskup, Toporcer. Striedali: Olejník, Šefčík, Šuba.

Mníšek n/H - Chrasť n/H 1:3 (0:1)

Domáci si na začiatku vytvorili tlak a už v 2. minúte pomohlo brankárovi hostí brvno. V 42. minúte strelil domácim gól do šatne J. Šefčík. Aj druhý polčas začali futbalisti Mníška n/H náporom a v 50. minúte Kluknavský vyrovnal. Potom však prišli chvíle nestarnúceho Sopkoviča - 57. minúte strela z 20 metrov k žrdi 1:2 a v 82. minúte sa najlepšie zorientoval v šestnátke 1:3. Domáci doplatili na zahadzovanie gólových šancí, inak by bol výsledok celkom iný. Pred 100 divákmi rozhodoval Maršalek. MNÍŠEK n/H: Malik - Rešovský, Žiga, Plachetka - Marcinko, Štrompf, Kluknavský, Ujczák, Kujnisch - J. Plachetka, Hulič, striedali: Erm, Imrich, Krompaský. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Filip, Bady - Celec, Augustín, Sopkovič, Chovanec, Vojtila - Želonka, J. Šefčík, striedal: Valigura.

Bystrany - Kluknava 2:1 (0:0)

Domáci dnes nastúpili v pozmenenej zostave, keď zraneného brankára zastúpil strelec Ján Suchý. Prvý polčas sa viac hral medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Hneď v úvode druhého polčasu sa hostia ujali vedenia po chybe domácej obrany Nehylom. V 60. minúte domáci po rohovom kope domáci Ján Brajerčík hlavou vyrovnal. Domáci boli v neustálom tlaku vypracovali si niekoľko gólových šancí, žiaľ ujala sa až v 90.min , keď z priameho kopu Klešč rozhodol o tesnom víťazstve domácich. Pred 100 divákmi rozhodoval Rumančík. BYSTRANY: Ján Suchý - Timčík , Ladislav Gonda, Ján Mikula, Jochman - Klešč, Matúš Brajerčík, Ján Brajerčík, Peter Mikula - Jozef Suchý, Lukáš Gonda, striedali: Hamrák, Chlebovec, Forgáč. KLUKNAVA: Kozár - Zahuranec, Voda, Lisý - Hvízdoš, Papcún, Nehyla, Hadry, Richnavský - Kolčár, Glova, striedali: Gajo. Hoppej, Hvaľko.

Markušovce - Gelnica 3:6 (2:3)

Hostia mali vydarený úvod a po desiatich minútach už viedli 2:0, keď sa postupne do listiny strelcov zapísali Tokár a Loja. Domácich vrátil do hry po rohovom kope Šebest, ale v 41. minúte opäť Markušovčania inkasovali veľmi lacný gól - 1:3, ale do polčasu ešte stihol skórovať opäť po rohovom kope Ján Andraši. V druhej časti hry doplatili domáci na hrúbky v obrane, tú prvú využil v 68. minúte pohotovo Tokár a v 74. minúte z pokutového kopu zvýšil na 5:2 pre Gelnicu D. Tomaško. Strelecké hody pokračovali ďalej a v 79. minúte domáci Kern vydarenou strelou znížil na priebežných 3:5. V samotnom závere ešte hostia kopali jeden pokutový kop a na dvakrát Drajna prekonal Užíka. Pred 50 divákmi rozhodoval Petruška. MARKUŠOVE: Užík - Kozák, Hozza, Olekšák - Šteiner, Šebest, Tatarko, Holub, Andráši - Hodnický, Kern, striedali: Hlucháň, Viboh. GELNICA: Slatkovský - Kisel, Drajna, Loja - Janikov, Kisel, Tomaško, Kropko, Macejko - Demčák, Tokár, striedali: Vantruba, Wolf, Bodnár.

Slovinky - Poráč 1:0 (1:0)

Banícke derby na ťažkom a rozmočenom teréne sa začalo opatrne. Postupne domáci prebrali iniciatívu a zatlačili hostí do ich obranného pásma. No boli to hostia, ktorí rýchlymi brejkami ohrozovali domácu bránu. O osude zápasu rozhodla 35. minúta, keď bol vylúčený za nešportové správanie Biľak. V druhom polčase tlak domácich vyústil do vytúženého gólu, keď nakopnutý center jemne tečoval hrajúci tréner domácich Marián Poláček 1:0. Zvyšok zápasu sa dohrával v nervóznej atmosfére hosťujúcich. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. SLOVINKY: Kakalejčík - Šofranko, Hudec, Vojtek - Kuchár, Hudák, Cicoň, Ján Poláček, Baran - Mazúr, Marián Poláček, striedali: Čurilla. PORÁČ: Hrebenár - Mušinský, Macala, Hardoň - Antal, Širila, Biľak, Koňak, Kandráč - Líška, Chovanec.