Prvenstvá Ivana Puškára

Sportnet|5. nov 2007 o 00:00

V dňoch 20. a 21.10.2007 sa konali prvé preteky psích záprahov v Mošovciach pri Martine.Tam si bol odskúšať svoju tohtoročnú formu pred

V dňoch 20. a 21.10.2007 sa konali prvé preteky psích záprahov v Mošovciach pri Martine.

Tam si bol odskúšať svoju tohtoročnú formu pred Majstrovstvami Európy v Poľsku aj pretekár z Gelnice Ivan Puškár v disciplíne canicross na 6 km trati. Preteky boli rozdelené do dvoch dní. Bežec si viedol dobre, prvé aj druhé kolo vyhral, ako povedal sám bolo to náročné, bolo chladno a trať rozmočená. Šesťkilometrový okruh zabehol za 17min. 4 sek. Ak mu forma vydrží,z majstrovstiev Európy bude odchádzať s medailou.

Memoriálu Pavla Antala vo Svite sa zúčastnil aj bežec z Gelnice Ivan Puškár. V kategórií veteránov sa umiestnil už po tretíkrát za sebou na 1. mieste. Tohto preteku sa zúčastňuje rok čo rok a udržať si stále prvenstvo je náročné, nakoľko konkurencia v kategórii veteránov je stále silnejšia. Tento pretek bol jeho posledným tohtoročným

pretekom na ceste, nakoľko sa pripravuje na sezónu canicrossu, čo je beh v teréne. Čakajú ho majstrovstvá Európy, majstrovstvá Slovenska i sveta. Sezóna canicrossu začína, chcel by obhájiť titul z minulého roka.