Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Výborný výkon michalovskej Iuventy

Zemplínčanky vyhrali v prvom stretnutí tretieho kola Pohára EHF nad nórskym Levangerom rozdielom ôsmich gólovMICHALOVCE. Hádzanárky Michaloviec

MICHALOVCE. Hádzanárky Michaloviec vstúpili do bojov v Pohári EHF parádnym spôsobom, keď v prvom stretnutí tretieho kola Pohára EHF zvíťazili na domácej palubovke nad nórskym Levangerom rozdielom ôsmich gólov (34:28), čo im dáva pred odvetou sľubné šance na postup.

Skvelá Tobiášová

Ťahúňkou michalovského družstva bola s trinástimi gólmi spojka Lucia Tobiášová, ktorá až osem gólov strelila po prestávke. "Zrejme som si svoju dávku vyčerpala v stredu v Šali a dnes mi do brány padalo už takmer všetko. Dnes nás podržali obe brankárky a naša obrana bola hlavne v prvom polčase skvelá. Myslím, že po tom, čo tu Nórky ukázali, môžeme byť v otázke postupu optimistickejší," povedala L. Tobiášová.

Opatrný Daniš

Tréner Iuventy Dušan Daniš nešetril na adresu svojho družstva superlatívmi: "V prvom polčase dievčatá predviedli veľmi kvalitnú hádzanú založenú na výbornej defenzíve a vychádzali nám aj protiútoky. Po prestávke sme sa zamerali na udržanie náskoku. Škoda, že niekoľko výborných šancí ešte hráčky nepremenili, keď zakončovali viac efektne ako efektívne. Osemgólový náskok som pred duelom nečakal, no odveta bude ešte ťažká," doplnil D. Daniš.

Šokovaní Nóri

Tréner Levangeru Geir-Tore Leira priznal, že pre jeho družstvo, ktoré absolvovalo v Michalovciach premiéru v pohárovej Európe, to bola zaťažkávacia skúška: "V úvode sme zostali šokovaní. Domáce hrali veľmi rýchlo, my sme často faulovali. Michalovčanky si vytvorili dosť vysoký náskok, no potom poľavili. Iuventa ukázala, že má kvalitný tím, a preto naše šance pred odvetou nevidím príliš optimisticky. V každom prípade budeme bojovať a keby nám zachytali brankárky,