Korzár logo Korzár
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Dvanásť gólov Slovákov

Počas víkendu sa na zámorských klziskách profesionálnej NHL nestratili ani slovenskí hokejisti. Nastrieľali spolu dvanásť gólov.NEW YORK. V sobotu

Počas víkendu sa na zámorských klziskách profesionálnej NHL nestratili ani slovenskí hokejisti. Nastrieľali spolu dvanásť gólov.

NEW YORK. V sobotu hrali hokejisti spod Tatier vo dvoch dueloch dôležitú úlohu. V Buffale strelil rozhodujúce dva góly Richard Zedník po prihrávkach Jozefa Stümpela. V San Jose sa zase strelecky presadil Ladislav Nagy a po jednej asistencii si pripísali Michal Handzuš a Ľubomír Višňovský.

Na lavičke legenda

V nedeľu excelovalo najmä trio dvojgólových strelcov Marián Gáborík, Miroslav Šatan a Marek Svatoš, po jednom góle pridali Richard Zedník, Marián Hossa a Branko Radivojevič. Celý zápas s výnimkou záverečnej power play v bránke Colorada odchytal Peter Budaj. Pavol Demitra nedohral duel Minnesoty s Calgary (4:1), keď do tretieho dejstva nenastúpil pre problémy s kolenom. Miroslav Šatan dvoma gólmi nielenže rozhodol o dvoch bodoch Islanders proti Pittsburghu (3:2), ale legende Alovi Arbourovi dopomohol v jeho jubilejnom tisícpäťstom zápase v pozícii trénera získať výhru s poradovým číslom 781 v profilige. Arbour podpísal s "ostrovanmi" jednodňovú zmluvu, asistenta mu robil inak hlavný kouč Ted Nolan.

Washington - Philadelphia 2:3 (1:0, 0:2, 1:1). Góly: 8. Fleischmann, 56. Ovečkin - 29. Briere, 36. M. Richards, 42. Umberger.

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 0:1, 2:1). Góly: 15. Clarkson, 56. Madden, 58. Parise - 31. Steen, 60. Sundin.

Buffalo - Florida 2:4 (0:1, 1:3, 1:0). Góly: 30. Hecht, 57. Vanek - 6. Dvořák (G. Campbell, McLean), 34. ZEDNÍK (STÜMPEL), 37. ZEDNÍK (STÜMPEL), 39. O. Jokinen.

Dallas - Phoenix 0:5 (0:2, 0:1, 0:2). Góly: 13. N. Kapanen, 14. Carcillo, 24. Doan, 41. Hanzal, 52. Vrbata.

Edmonton - Nashville 1:4 (0:0, 1:1, 0:3). Góly: 32. Hemský - 23. Legwand, 53. Arnott, 55. Bonk, 59. Fiddler.

San Jose - Los Angeles 2:5 (1:0, 0:3, 1:2). Góly: 16. Marleau, 59. J. Thornton - 22. Cammalleri, 35. Moulson (HANDZUŠ), 39. D. Brown, 47. NAGY (VIŠŇOVSKÝ), 60. Brown.

Ottawa - Boston 3:2 (1:0, 1:2, 1:0). Góly: 2. Fisher, 31. Heatley, 54. Fisher - 22. Kobasew (CHÁRA), 25. Kobasew.

New York Rangers - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 7. Gomez, rozhodujúci sam. nájazd Průcha - 7. Brylin.

New York Islanders - Pittsburgh 3:2 (0:1, 1:1, 2:0). Góly: 39. Hunter, 46. ŠATAN, 58. ŠATAN - 13. Malone, 22. Kennedy.

Carolina - Florida 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Góly: 9. Cullen, 27. LaRose, 29. Letowski, 52. Stillman - 28. Bouwmeester, 38. ZEDNÍK (STÜMPEL).

Montreal - Toronto 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Góly: 17. Komisarek, 23. Higgins - 1. T. Kaberle, 27. Sundin, 59. Stajan.

Tampa Bay - Atlanta 4:6 (2:1, 2:2, 0:3). Góly: 12. O'Brien, 18. O'Brien, 25. Ouellet, 35. B. Richards - 10. Enström, 36. Kovaľčuk, 37. MARIÁN HOSSA, 48. Kovaľčuk, 58. Dupuis, 59. Kovaľčuk (MARIÁN HOSSA).

Minnesota - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Góly: 3. B. Rolston (GÁBORÍK), 27. GÁBORÍK, 44. GÁBORÍK, 60. RADIVOJEVIČ - 40. Iginla.

St. Louis - Chicago 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Góly: 16. Perron, 55. P. Kariya - 5. Byfuglien, 48. Sharp, 58. Sharp.

Phoenix - Anaheim 2:5 (0:1, 0:2, 2:2). Góly: 43. Vrbata, 59. Jovanovski - 12. Schneider, 25. Perry, 29. May, 54. Getzlaf, 60. Perry.

Colorado - Vancouver 3:4 (0:1, 1:1, 2:2). Góly: 32. Finger, 46. SVATOŠ, 60. SVATOŠ - 11. D. Sedin, 36. Morrison, 42. Kesler, 54. D. Sedin.

Los Angeles - San Jose 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Góly: 6. Stuart - 3. Pavelski, 31. Roenick, 54. Cheechoo.(sita)

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Zetterberg (Detroit)14121224

2. Iginla (Calgary)1491221

3. Sundin (Toronto)1581321

4. Crosby (Pittsburgh)1371320

5. Brind´Amour (Carolina)1461420

6. Kovaľčuk (Atlanta)1412719

7. Alfredsson (Ottawa)1291019

8. Malkin (Pittsburgh)1351318

9. Langkow (Calgary)148917

10. Williams (Carolina)1451217

SLOVÁCI V NHL

1. Gáborík (Minnesota)124913

2. Demitra (Minnesota)104610

3. Nagy (Los Angeles)133710

4. Šatan (NY Islanders)11369

5. Višňovský (Los Angeles)151910

6. Stümpel (Florida)14369

7. Svatoš (Colorado)13718

8. Zedník (Florida)12628

9. Radivojevič (Minnesota)14167

10. Marián Hossa (Atlanta)11336

11. Meszároš (Ottawa)12246

12. Chára (Boston)12066

13. Handzuš (Los Angeles)15123

14. Marcel Hossa (NY Rangers)9033

15. Jurčina (Washington)13112

16. Kopecký (Detroit)14022

17. Sekera (Buffalo)7011

18. Ružička (Philadelphia)4000

19. Mezei (Florida)11000

Brankári (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)92,9789,19

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. Philadelphia1284040:2916

2. NY Islanders1174033:3514

3. NY Rangers1466123:2313

4. Pittsburgh1366138:4113

5. New Jersey1356222:3912

Severovýchodná divízia

1. Ottawa12111043:2522

2. Montreal1373344:3517

3. Toronto1566352:5715

4. Boston1275031:3014

5. Buffalo1256141:4211

Juhovýchodná divízia

1. Carolina1483353:3719

2. Florida1468037:4212

3. Tampa Bay1357138:4611

4. Washington1358033:3510

5. Atlanta1459037:5710

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit14112149:3123

2. Columbus1273233:2316

3. St. Louis1275033:2714

4. Chicago1376037:3814

5. Nashville1367033:3912

Severozápadná divízia

1. Minnesota1484236:3218

2. Colorado1385042:3716

3. Calgary1465344:4516

4. Vancouver1468036:4312

5. Edmonton1459031:4610

Pacifická divízia

1. San Jose1476134:3515

2. Los Angeles1578046:4714

3. Anaheim1567234:3814

4. Dallas1356234:3812

5. Phoenix1257029:3410

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  5. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  7. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  9. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  10. Nie je to len chlapská záležitosť
  1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  2. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
  3. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  8. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
  9. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 800
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 675
  3. Aká je chémia vôní 13 439
  4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 726
  5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 606
  6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 135
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 698
  8. Bývanie v meste predlžuje život 8 259
  9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 131
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 937
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto vyzeral Jakub po bitke na policajnej stanici.

Po Zsuzsovej skončil v prešovskej väznici aj Gašpar

Súd reaguje, že on taký pokyn nevydal.

Tibor Gašpar.

Prešovčanka Ingrid: Pri pohľade na miesto bytovky mi stále naskakuje husia koža

Hlavné je, že žijeme, hovorí rok od výbuchu na Mukačevskej 7.

Ingrid s piatačkou Izkou.

Dekádu skiareál Lysá chátral, precitnúť má v čase pandémie

Stredisko na Čergove sa vždy spoliehalo na sneženie, teraz mu pomôže technika.

Lyžiarsky areál na Lysej idú oživiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Chceli ho odstrániť, jeho imidžu uškodil Gučík. Kto je Maroš Žilinka?

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Prokurátor Maroš Žilinka.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti Generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Ivan Ivanič, šéf SLA.
Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop