Lokomotíva si ustrážila druhú priečku

Sportnet|6. nov 2007 o 00:00

Aj keď po úvodných jesenných kolách AVE-V.O.D.S. III. futbalovej ligy boli futbalisti Lokomotívy Košice v druhej polovici tabuľky, postupne sa ich

výkony stabilizovali a začali sa posúvať smerom vyššie. Už niekoľko kôl im patrí druhá priečka, ktorú potvrdili aj v ostatnom kole v domácom prostredí.

KOŠICE. Železničiari privítali Spišské Podhradie, ktoré obrali o body lídra z Popradu a dobré spomienky na nich nemajú ani v Brekove či Svidníku. Obavy pred stretnutím neskrýval kormidelník Peter Fecko, avšak v žiadnom prípade si nechcel pripustiť zo strany hráčov podcenenie súpera z desiatej priečky.

Za šesť minút dva góly

Hostitelia začali s veľkou chuťou, získali územnú prevahu, ale do šancí sa nevedeli dostať, lebo súper umne vykrýval priestor pred svojou šestnástkou. Odkliatie prišlo po peknej individuálnej akcii Kováča, ktorý sa na ľavej strane zbavil dvoch hráčov a ďalekonosnou strelou prekonal Ďuricu. O niekoľko minút využil nedorozumenie obrany a brankára Gedeon. Zvýšil na 2:0 a zdalo sa, že skóre môže narastať, keď sa domáci dostali do ďalších šancí po pekných kombinačných akciách. Po zmene strán však železničiari poľavili a uspokojili sa s výsledkom. "Vedeli sme, že súpera nemôžeme podceniť a hráči začali s veľkou chuťou a úsilím od prvej minúty. Získali prevahu a diktovali tempo. Mali aj dobrý pohyb na ťažkom teréne, čo ich stálo viac síl. Rovnako aj súpera, ktorý v druhom polčase cítil šancu a stále nepríjemne dobiedzal. V podvedomí moji zverenci však cítili, že duel neprehrajú a už ani pohyb v druhej časti hry nebol taký dobrý ako do prestávky. Prekvapilo ma, že hostia mali dosť síl a bolo šťastím, že sme nedostali kontaktný gól. Po zmene strán si nedali loptu od nohy, aby si zahrali kombinačný futbal, ale ju dlho držali a potom nakopávali dopredu. Som rád, že sme potvrdili tri body vonku a udržali si druhú priečku tabuľky," konštatoval P. Fecko.

Hostia v útoku bez dôrazu

Podhradčania sa zamerali skôr na dobrú defenzívu a spoliehali sa na rýchle kontry do otvorenej obrany súpera. Ten hral iba s tromi obrancami a v útoku mali dosť voľného priestoru, ktorý však nevyužil. "Od začiatku sezóny nás prenasledujú zranenia a neraz som už spomínal, že mužstvo sa buduje za pochodu. Pred súbojom s Lokomotívou nám vypadol Ďurech, ktorý citeľne chýbal na kraji obrany. Ďurica išiel do bránky so sebazaprením a bolo to vidieť na jeho výkone. Domnievam sa, že domáci vyhrali zaslúžene, lebo boli bojovnejší, výbušnejší v osobných súbojoch. Mrzí ma, že sme nepremenili núkajúce sa šance, nedotiahli sme do konca ani jedno z viacerých prečíslení. Namiesto priamočiarejšej akcie sme sa zbytočne nepresnými prihrávkami vyhnali zo zakončenia. Ak chceme v ďalších kolách vonku bodovať, musíme ponúknuté šance premeniť a nemôžeme byť až taký veľkorysí ako teraz," prezradil tréner Emil Jacko.

BILANCIA 15. KOLA AVE-V.O.D.S. III. LIGY

(glo)

Výsledky 15. kola: Kr. Chlmec - Giraltovce 0:1, Lok. Košice- Sp. Podhradie 2:0, Barca - Brekov 1:4, Turňa - V. Šariš 0:0, Topoľany - Poprad 1:2, Bardejov - Sobrance 3:0, Žakarovce - Svidník 1:3, N. Myšľa-Krásna - V. Tatry 0:0.

BILANCIA: Domáci Hostia: 8 2 2 4 8:10 (góly) 10:14 (body).

Doteraz: 120 60 34 26 195:112 (góly) 216:112 (body).

POČET GÓLOV: 18 priemer 2,25. Doteraz: 307, priemer na zápas: 2,56.

STRELCI KOLA: Pisárik (Bardejov), Murinčák (Brekov), Pitoňák (Poprad) dali po 2 góly.

DIVÁCI: 1 390, priemer na zápas 173. Doteraz: 33 455, priemer na kolo: 2 230.

ŽLTÉ KARTY: 24. Doteraz: 449.

ČERVENÉ KARTY: 0. Doteraz: 25.