Kružná konečne zvíťazila

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIHOSTIA ZÍSKALI LEN JEDINÝ BODPosledné jesenné kolo prinieslo prvý zisk troch bodov pred Kružnú, aj tak však

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

HOSTIA ZÍSKALI LEN JEDINÝ BOD

Posledné jesenné kolo prinieslo prvý zisk troch bodov pred Kružnú, aj tak však bude zimovať na poslednom mieste. Líder z Gemerskej Polomy zakončil prvú časť súťaže víťazstvom nad Dedinkami. Pred Lipovníkom má trojbodový náskok.

ROŽŇAVA. V 13. kole sa vonku podarilo bodovať len Krh. Dlhej Lúke, ktorá si trocha neočakávane doniesla bod z Vyšnej Slanej. V Brzotíne sa do polčasu hralo nerozhodne a domácim sa podarilo presadiť až po zmene strán.

Kružná Pača 4:1 (2:0)

V poslednom jesennom kole sa mužstvu uzatvárajúcemu tabuľku podarilo zaknihovať si prvé víťazstvo. Stretnutie bolo vyrovnané a útoky sa striedali na oboch stranách. Šťastnejším domácim sa v závere polčasu podarilo dvakrát skórovať Krágom. Po prestávke A. Szendi zvýšil po peknej strele na rozdiel triedy. Za hostí korigoval stav po samostatnej akcii Šomšák. Bojovnejší domáci päť minút pred koncom zavŕšili úsilie štvrtým gólom, ktorého autorom bol L. Szendi, a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Krága 2, A. Szendi, L. Szendi - Šomšák, ŽK: Lipták - Ma. Zagiba, Polyák, Šomšák, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 50, Kružná: Zsemlicska - Máte, Szabó, Lipták, Mezei, Krága, Harabín, Rusznyák, L. Szendi, Imre, A. Szendi, Pača: Manko - Ma. Zagiba, Znak, Sústrik, Mi. Zagiba, Adam, Bocko, Ruszó, Polyák, Šomšák, Gajdoš

Vyšná Slaná Krh. Dlhá Lúka 2:2 (2:1)

Vo Vyšnej Slanej videli diváci rušný zápas. Spočiatku sa hralo vyrovnane v strede ihriska, postupne však získavali prevahu domáci hráči. V 20. min. však mohol otvoriť skóre Gebe, svoj samostatný únik však zakončil strelou vedľa. V 33. min. fauloval prenikajúceho Liptaia Soltész a nariadenú penaltu úspešne realizoval sám poškodený. Hostia sa ešte nestačili poriadne ani spamätať, keď už prehrávali o dva góly. Po faule na Kračúna si loptu postavil Krištof a strelou z dvadsiatich metrov do vinkla prekonal Mátého. Hostia však nezložili zbrane. Dve minúty pred koncom polčasu využili nedorozumenie v domácej obrane, keď nevyšla ofsajdová pasca a Dunka znížil na 2:1. Po zmene strán zápas trochu stratil na tempe. Domáci sa snažili udržať výsledok. Hostia sa zamerali na brejky. V 63. min. stratili domáci loptu pred šestnástkou a po rýchlom protiútoku Dunka vyrovnal. S blížiacim sa koncom stretnutia domáci pritlačili. Gallo síce prešiel cez troch hráčov súpera, Lindák mu však loptu vzal. Ten istý hráč hlavičkoval desať minút pred záverom tesne nad. Skóre sa tak už nezmenilo a body sa delili.

Góly: Liptai, Krištof Dunka 2, ŽK: 0 Kovács, Korintuš, Dunka, Gebe, ČK: Liptai Mir. Péči, R: Drenko, DZ: Šimko, D: 100, Vyšná Slaná: Lindák A. Rogos, R. Rogos, Hajči, Bendík, Krištof, M. Gallo, Fifik, Kračún, Liptai, Zábrel, striedali Krupár, Lukáč, Gvizd, Krh. Dlhá Lúka: Máté Mir. Péči, Kovács, Soltész, Csobády, Korintuš, Rigó, Mar. Péči, Parditka, Gebe, Dunka, striedal Klárik

Brzotín Betliar 4:2 (2:2)

Obaja súperi nastúpili v oklieštených zostavách. Do vedenia sa dostali po desiatich minútach hry hostia gólom M. Árvaya. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale Betliarčania sa znova dostali do vedenia hlavičkou Barkasza. Predtým mu však rozhodca pre ofsajd jeden gól neuznal. Domácim sa znovu podarilo vyrovnať. V závere polčasu znova neuznali gól, tentoraz bol strelcom M. Árvay. Po prestávke v 65. min. po spornej penalte musel predčasne pod sprchy Kasper. Hostia mali šance, zostali však nepremenené. V závere domáci pridali štvrtý gól.

Góly: Ovári, Grecmacher, Fedorkovič, Jarošík M. Árvay, Barkasz ŽK: ? Motyka, Ľ. Árvay, Kasper, M. Zdechovan, Barkasz, ČK: Kasper (Betliar), R: J. Chomjak, DZ: Šimšík, D: , Brzotín: Lenkei L. Polyák, Krištof, Kočiš, Kováč, Fedorkovič, Jarošík, Bacso, Gášpár, Ovári, Grecmacher, Betliar: Kováč Kasper, Ľ. Árvay, Ivanko, M. Zdechovan, Orabinec, Motyka, Oravec, Barkasz, Vávra, M. Árvay, striedal Schvarz

Rudná Jablonov n/T 1:0 (1:0)

Domáci mali viac z hry, ale strelecky sa nedokázali presadiť. Gonos nastrelil najprv tyč hosťujúcej brány a po polhodine hry strelil jediný a zároveň víťazný gól z penalty nariadenej za faul na Kontru. Po prestávke sa využíval hlavne stred poľa a hostia, ktorí viac rečnili, ako hrali, si nevypracovali ani jedinú šancu na skórovanie. V 60. min. uvidel hosťujúci Viszlay po druhej žltej karte červenú a svoje farby oslabil.

Gól: Gonos (11 m), ŽK: Molčan, Demko - Zajdó, Stráma, Erdélyi, Viszlay 2, ČK: Viszlay (Jablonov n/T), R: Petro, DZ: Heveši, D: 80, Rudná: R. Szöllös - Ďuriček, Molčan, Kontra, Demko, P. Szöllös, Bačo, Gonos, Domik, Kurian, Kovács, striedali Šimon, Köteles, Orbán, Jablonov n/T: R. Balázs - Suvák, Zajdó, Stráma, Viszlay, Erdélyi, Bányász, Karafa, Gamba, Miliczky, Fifík, striedali Tamás, Hlavček

Vlachovo Plešivec 2:0 (1:0)

V kvalitnom zápase sa hral rýchly futbal. Už v 1. min. strelu Mlynára Koncz len vyrazil pred Hronca, ten tiesnený obrancom neuspel. Potom Lipták nastrelil brvno. V 10. min. Hajdúk našiel dlhým pasom Hronca a ten sa nemýlil. O päť minút neskôr už bol Koncz pozornejší a Hroncovu strelu vyrazil na roh. Po priamom kope Liptáka mieril Hricko znovu len do brvna. Potom sa k slovu dostali aj hostia. Strelu nekrytého Szemana vytlačil Organ na roh. Nasledujúca séria rohov však skončila pre hostí bez gólového efektu. V úvode druhého polčasu sa zranil hosťujúci Gallo. Pridal sa tak ku Takáčovi, ktorý opustil ihrisko kvôli zraneniu už v prvom polčase. Na striedanie bol pripravený len A. Kovács, hostia tak od 57. min. hrali len s desiatimi hráčmi. Aj napriek tomu odolávali tlaku Vlachova a podnikli aj zopár nebezpečných akcií. V 65. min. nastrelil Lipták tyč a Hronec minul prázdnu bránu. Na druhej strane ušiel Laven, no Organ bol v tomto zápase pozorný. Definitívne rozhodol o víťazstve domácich osem minút pred koncom kanonier Hronec.

Góly: Hronec 2, ŽK: Mar. Leško - Szeman, R: Molnár, DZ: Máté, D: 100, Vlachovo: Organ Molda, M. Hajdúk, Hricko, Gunda, Mar. Leško, M. Ondrejčík, Z. Gecelovský, Mlynár, Lipták, Hronec, striedali Šimon, J. Sklenár, Lipták ml., Plešivec: Koncz Gallo, Liptai, Takáč, Bodnár, Szeman, V. Kováč, Viola, Szaniszló, Laven, Tomi, striedal A. Kovács

Lipovník Dobšiná 2:0 (2:0)

Zo začiatku sa hralo v strede a súperi dobre bránili. Do vedenia sa domáci dostali v 12. min. Po centri Kardoša Németh vybojoval loptu v hlavičkovom súboji s brankárom a Kerekeš otvoril skóre. Potom nasledovala ďalšia šanca Kerekeša, s jeho slabou strelou však Breuer problémy nemal. V 18. min. potiahol útok Bollo, odcentroval a Barcziho strelu usmernil do brány znova Kerekeš. V ďalších minútach sa hralo prevažne v strede ihriska a až v závere polčasu si domáci vypracovali viacero možností, no strelám chýbala raz presnosť, raz razancia. Po prestávke začali lepšie hostia. L. Jakubčo však zaváhal a Orosz stihol jeho strelu zblokovať. Potom v dobrej príležitosti minul loptu. Na druhej strane mieril vedľa Barczi a vyloženú šancu zahodil aj Németh. V 75. min. perfektne vystrelil kapitán Valentko, Dányi však loptu smerujúcu do stredu brány chytil. Potom strieľal z uhla tesne vedľa Grančák. Prikrášliť výsledok mohol v závere Németh, ale obrana hostí ho odzbrojila. Hoci boli hostia po prestávke lepší, dvojgólové manko sa im vymazať nepodarilo, body tak zostali v Lipovníku.

Góly: Kerekeš 2, ŽK: 0 Klausman, Grančák, R: Lucza, DZ: Šmelko, D: 80, Lipovník: Dányi Orosz, Barczi, Szabó, Bollo, Dubovan, Podracký, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Németh, striedal Vilímek, Dobšiná: Breuer Klausman, Lukáč, L. Jakubčo, Mačejovský, Barnák, Valentko, Strelka, Brnčík, Grančák, L. Jakubčo, striedali Horváth, D. Ondrejčík, Gallo

Gemerská Poloma Dedinky 4:1 (2:1)

V úvode zápasu boli iniciatívnejší hostia. Po štvrťhodine hry sa v strede začali viac presadzovať Varga a R. Greško. Do šancí sa dostal R. Lipták, ale bez efektu. V 31. min. zahrával Z. Greško priamy kop a strelou do vinkla otvoril skóre. Hneď po rozohrávke získal loptu Varga a jeho center poslal R. Lipták do siete. Pri tejto akcii sa zranil Majerčák a musel byť vystriedaný Sojákom. Domáci sa uspokojili s vedením, čo v závere polčasu využil J. Novák. Do druhého polčasu domáci posilnili útok a vyvíjali tlak na bránu Lokomotívy. V 52. min. zahral rohový kop P. Lipták, Varga našiel Z. Greška, ktorý strelou po zemi zvýšil na 3:1. Prevaha domácich pokračovala, no šance Mar. Ďuričeka i R. Greška zostali nepremenené. Svoju pohotovosť ukázal v 55. min. R. Lipták a zo skrumáže pridal štvrtý gól. Domáci aj naďalej tlačili, prekonať brankára Dediniek sa im však už nepodarilo. Na druhej strane vyskúšali pozornosť Krnáča Grígeľ i J. Novák. Hostia dohrávali s desiatimi, keď po dvoch žltých kartách musel predčasne pod sprchy P. Ogurčák.

Góly: Z. Greško 2, R. Lipták 2 J. Novák, ŽK: 0 P. Ogurčák 2, ČK: P. Ogurčák (Dedinky), R: O. Gonos, DZ: Bodnár, D: 200, Gemerská Poloma: Krnáč V. Ďuriček, Hatvaník, Brezňan, Rogos, Mar. Ďuriček, R. Greško, Varga, P. Lipták, Z. Greško, R. Lipták, striedali Mihalík, Ferenčák, Dedinky: Majerčák Chochol, P. Ogurčák, Soják, F. Putnocký, Vermeš, S. Ogurčák, Grígeľ, J. Novák, T. Novák, Ambróz, striedal Kuchár