Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo

Na stretnutie posledného jesenného kola cestovali piatoligisti Gemerskej Hôrky na pôdu predposledných Smižian. Po nerozhodnom polčase sa domácim

podarilo streliť šťastný gól a zápas rozhodli vo svoj prospech.

GEMERSKÁ HÔRKA. Hostia nastúpili na stretnutie s osvedčenou taktikou aplikovanou na súperových ihriskách. Hneď v úvode pohrozili z rohového kopu, ale domácim sa nebezpečenstvo podarilo včas odvrátiť. V závere úvodnej pätnásťminútovky sa domáci ujali vedenia z nariadenej penalty, ktorej exekútorom bol Vojtko. "Pri penalte sme pocítili skrivodlivosť. Po dlhom vysunutí útočníka domácich náš stopér Klinko púšťal loptu za bránkovú čiaru, keď útočiaci hráč po náraze doňho spadol a penalta bola na svete," uviedol na margo pokutového kopu tajomník FK Gemerská Hôrka Tibor Balázs.

Šaliga ťažil zo štandardky

Hostia sa snažili jednogólové manko čo najskôr zmazať. Najprv Šaliga po sóle namiesto strely volil prihrávku na Danielisa, ktorú domáci obranca v poslednej chvíli vypichol. Po ďalšom útoku už domáci prenikajúceho Šaligu zastavili iba za cenu faulu a po následnom priamom kope technickou strelou ponad múr Šaliga vyrovnal skóre. Na opačnej strane pohrozili aj domáci, ale po hlavičke jedného z útočníkov sa lopta obtrela o brvno hosťujúcej brány. V závere polčasu hostia ešte niekoľkokrát nebezpečne zaútočili, ale Šaliga, Bodnár ani Izák už nedokázali skórovať.

Jediná chyba stála body

Druhý polčas svojou úrovňou zaostal za prvým. Hostia síce mali viac z hry, ale domáca obrana stála pevne na nohách. V 66. min. o domácom víťazstve rozhodol Klučár. "Po jednom nie práve nebezpečne vyzerajúcom protiútoku domácich náš brankár urobil jedinú chybu v tomto stretnutí. Zle odhadol vybehnutie na domáceho útočníka a ten ho preloboval. Slabú strelu smerujúcu do brány už ani Klinko nestihol odkopnúť. Ani ďalšie prestriedanie nám už nepomohlo a domáci môžu byť radi, že v zápase získali so šťastím dôležité tri body," povedal po stretnutí T. Balázs.

Smižany - Gemerská Hôrka 2:1 (1:1) Góly: Vojtko (11 m), Klučár - Šaliga, ŽK: Bobko, Gavaliér - A. Danielisz, M. Szabó - Dózsa, R: Babušík, D: 150, Gemerská Hôrka: M. Szabó - Dózsa - Izák, Klinko, Zs. Danielisz, Betík, Gášpár, Bodnár, Tóth, Šaliga, Ištók, A. Danielisz, striedali Grecmacher, Kövesdi, Koronczi

OTÁZKA PRE ...

...náhradného brankára Gemerskej Hôrky Mareka SzabóaDózsu. Stopér nováčika nahradil v bráne Jána Makšiho, ktorý sa zranil tri kolá pred koncom jesennej časti v zápase s Prakovcami.

Ktorý post vám lepšie sadne, brankár či obranca?

"V bráne je lepšie, netreba toľko behať. Roky pribúdajú a kondícia časom taktiež klesá."