Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Rožňavčanky získali dôležité víťazstvo

Domácu výhru nad Nitrou potvrdili hráčky AT Gemtex aj vonku, keď zdolali Slovan Bratislava. Nováčik tak vyhral už tretíkrát a v tabuľke mu patrí

piate miesto.

ROŽŇAVA. Basketbalistky Slovana doposiaľ nevyhrali, a tak stretnutie s nováčikom z Rožňavy začali útočne. Postupne svoj náskok natiahli na 26:17. "Prvú štvrtinu sme nezačali dobre. Robili sme taktické chyby. To vlastne rozhodlo, že celý prvý polčas nebol podľa našich predstáv," začal tréner AT Gemtex MBK Peter Kováčik. Rožňavčanky sa postupne začali zlepšovať v obrane a dve minúty pred prestávkou sa prvýkrát dostali do vedenia 32:30. Do konca štvrtiny ho ešte natiahli a do šatne išli za stavu 36:32.

Využili skúsenosti

"Prebrali sme polčas. Pomohlo to a hráčky začali hrať to, čo som si predstavoval," pokračoval P. Kováčik. Do druhého polčasu nastúpili hráčky AT Gemtex so zlepšenou obranou. Po vyrovnanej tretej štvrtine už v poslednej desaťminútovke nedali súperkám šancu na zvrat. Nedovolili im viac ako polovicu štvrtiny bodovať z hry, čím natiahli svoj náskok na 72:51 v 36. min.

"Rozhodla skúsenosť. Hrali sme takticky, vedeli sme zrýchliť či spomaliť tempo hry, keď bolo treba. Neprispôsobili sme sa hre súpera," povedal P. Kováčik a pokračoval, "do Bratislavy sme išli s tým, že sme chceli vyhrať. Slovan je jeden z potenciálnych súperov v ďalších bojoch. Rozhodovať môžu aj vzájomné zápasy. Víťazstvo o osemnásť bodov tak môže byť veľmi dôležité."

Úspešné trestné hody

Body Rožňavčaniek padali prevažne spod koša. No darilo sa im premieňať aj trestné hody. Domáce hráčky nedostatky v obrane riešili častokrát faulami. Spolu hádzali hráčky AT Gemtex 31 šestiek, z ktorých premenili 27, čo znamená 87-percentnú úspešnosť. "Pritom sú trestné hody jedinou činnosťou, ktorú netrénujeme," podotkol s úsmevom tréner AT Gemtex. Vysokú úspešnosť v premieňaní šestiek si drží celé družstvo, pretože po piatich zápasoch ju majú viac ako 82-percentnú. So spomenutým určite súvisí aj skutočnosť, že Antalecová patrí s 32 získanými faulami k najfaulovanejším hráčkam súťaže.

n Slovan Bratislava AT Gemtex MBK Rožňava 60:78 (24:17, 32:36, 47:50) Slovan: Kozmonová 13, Smuteková a Horonyová po 10, Parízková 5, Krčmárová 4 (Čápová 9, Križmová 7, Mesárošová 2, Kadlečíková a Podgórska po 0), Rožňava: Antalecová 28, Kováčiková 14, Egedová 11, Csávásová a Barényiová po 8 (Ciulisová 5, Repaszká 4, Orbánová a Kerestešová po 0), TH: 15/7 - 31/27, fauly: 21 - 17, trojky: 5 1