Supermaratónsky titul si vybojoval Makara

Sportnet|7. nov 2007 o 00:00

ŽILINA. V Žiline usporiadali majstrovstvá Slovenska v behu na 50 km v rámci 18. ročníka Dňa supervytrvalca. Supermaratónsky titul majstra SR si

vybojoval Marián Makara (BŠK Bardejov) časom 3:07:56 hod. pred bývalým slovenským reprezentantom v chôdzi Petrom Tichým (ŠKP Čadca) za 3:12:28 hod. Napriek nedávnemu zraneniu tretí dobehol slovenský reprezentant v ultramaratóne a trojnásobný víťaz tohto podujatia Slavomír Lindvai (Povodie Hornádu a Bodvy Košice) za 3:19:01 hod. Medzi päťdesiatnikmi zvíťazil Milan Hrušovský (ŠK STEZ Sp.N.Ves) za 3:31:57 hod. pred Petrom Polákom (Polysoft Košice) za 3:44:04 hod. V kategórii mužov od 40 rokov bol prvý Ján Bujňák (Lok. Vrútky) za 3:41:31 hod. pred Vladimírom Baloghom (Akuna Košice) za 3:47:54 hod. V kategórii veteránov od 60 rokov bol prvý Juraj Fotul (O5 BK Furča) za 4:09:09 hod. Z dvoch štartujúcich žien vyhrala Zlata Semanová (Rotor Košice) za 4:39:51 hod. pred Evou Hatalovou (Sp.N.Ves) za 4:52:12 hod.