Rákayová a Pollák triumfovali v Aggteleku.

Sportnet|7. nov 2007 o 00:00

KOŠICE. Už tradične sa orientační bežci z Košického kraja na záver sezóny zúčastnili dvojdňových pretekov v orientačnom behu s názvom Bűkkfennsík

kupa, na ktorých v tomto ročníku štartovalo 879 pretekárov z deviatich krajín. Uvedené podujatie bolo navyše medzištátnym trojstretnutím Maďarsko-Ukrajina-Slovensko v 16 kategóriách, počnúc žiakmi od 14 rokov až po veteránov od 45 rokov. Maďarskí organizátori z Miskolca pripravili trate v orientačne náročnom krasovom teréne v národnom parku Aggtelek.

V elitnej kategórii žien si výborne počínala Martina Rákayová (ATU Košice), ktorá po víťazstve v 1. etape a druhej priečke v druhej etape dosiahla celkové prvenstvo s náskokom 2:10 min. pred Maďarkou Bernadett Kelemen a 5:42 min. pred treťou Ukrajinkou Naďou Volynskou. Po druhom a šiestom mieste v etapách celkovú piatu priečku z 22 štartujúcich eliťáčok obsadila Jana Macinská (ATU Košice). Elitnú kategóriu mužov vyhral Maďar Zsolt Lenkei a zo Slovákov v konkurencii 32 eliťákov bol najlepší Michal Krajčík (Ekonóm B. Bystrica) na štvrtom mieste. V ďalších kategóriách zo Slovákov celkové prvenstvo dosiahol len Jozef Pollák (ATU Košice) v kategórii mužov od 45 rokov, keď bol prvý v oboch etapách.

Uvádzame ďalších pretekárov z Košického kraja v slovenských farbách, ktorí skončili celkovo do 10. miesta: M-14A: 4. Tomáš Mušinský (ATU Košice),...9. Dávid Franko, M-16A: 9. Tomáš Sokol (obaja KOB Sokol Kysak), M-18A: 4. Štefan Ringer (ATU Košice), 5. Ján Kvaka,...8. Miroslav Papuga, M-20A: 4. Ondrej Kvaka,...8. Miroslav Kollár (všetci KOB Sokol Kysak), M35-A: 8. Róbert Miček (TJ Čingov Sp. N. Ves), M40-A: 8. František Papuga (KOB Sokol Kysak), 9. Pavol Šoltés (TJ Čingov Sp. N. Ves), 10. Valér Franko (KOB Sokol Kysak), W-16A: 4. Ivana Ďurčová, W-18A: 5. Jana Janovcová (obe ATU Košice), W40-A: 9. Elena Papugová (KOB Sokol Kysak), W45-A: 10. Elena Belicová (ATU Košice). V medzištátnom trojstretnutí zvíťazilo Maďarsko s 932 bodmi pred Ukrajinou so 678 bodmi a tretie skončilo Slovensko s 526 bodmi.

V superveteránskych kategóriách sa z našich presadili: M50-B: 7. Ján Kuchta (ATU Košice), M60-B: 8. Igor Roháč (Slávia UVL Košice), M65-B: 4. Wilfried Sleziak (Dargov Košice). V kategórii mužov od 75 rokov v prvej etape tretí skončil najstarší účastník pretekov 80-ročný Ladislav Oľhava (ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Rákayová a Pollák triumfovali v Aggteleku.