Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Gólové hody v derby pre hostí z Plavnice

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.V. Lomnica - Plavnica 3:4 (1:1)Dramatické derby začali hostia vo svižnom tempe

POPRAD. V. futbalová liga skupiny S-Z pokračovala ďalšími zápasmi.

V. Lomnica - Plavnica 3:4 (1:1)

Dramatické derby začali hostia vo svižnom tempe a už v 8. minúte sa ujali vedenia po peknej spolupráci Šomského s Rindošom, ktorý umiestnenou strelou nedal Hriňákovi šancu. Domáci nezložili zbrane a v 20. minúte, keď už hrali oslabení po vylúčení Langa, sa im podarilo vyrovnať po rohovom kope Malinovským, ktorý doklepol odrazenú loptu. Po zmene strán neponechali Plavničania už nič na náhodu a zrazili domácich na kolená. Už v 48. minúte potiahol loptu Rindoš a prudkou krížnou strelou z uhla rozvlnil sieť. Po hodine hry Plavničania navyše dokázali poistiť svoje vedenie Abrahamovským, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred Hriňákom. Hostia aj po tomto okamihu boli naďalej pri chuti a v 70. minúte viedli už rozdielom triedy po peknej kombinačnej akcii Šomského s Iľčišákom. V zostávajúcich fázach zápasu sa však už hostia uspokojili s jasným vedením, čo húževnatí domáci dokonale zužitkovali a postarali sa o zápletku. V 83. minúte sa im podarilo najprv skorigovať stav po pokutovom kope Bellera a o dve minúty nato sa po uvoľnení Tribulu presadil Precák. Aj keď v samom závere vrhli domáci všetky svoje sily do útoku, na dosiahnutie deľby bodov už nemali dostatok síl.

Góly: 20. Malinovský, 83. Beller (11 m), 85. Precák - 8. a 48. Rindoš, 63. Abrahamovský, 70. Iľčišák. Pred 100 divákmi rozhodoval Černický, ŽK: Lang 2, Kubík, Tribula - Turlík, Rybovič, Štupák, ČK: Lang. V. LOMNICA: Hriňák - Neupauer (75. Barnáš), Lang, Solár, Kubík - Vojtek (70. Bialončík), Repiščák, Tribula, Beller - Precák, Malinovský. PLAVNICA: Dulín - Pavlišin, Abrahamovský, Turlík, Maček (25. Moščovič) - P. Chovanec, Šomský, Rybovič, Rindoš (75. M. Štupák) - P. Štupák (85. S. Chovanec), Iľčišák.

(mdc)

Junošport - Uzovce 1:4 (0:1)

Hostia sa v prvej štvrťhodine bránili a mali aj kus športového šťastia, keď v 15. minúte po peknej kombinačnej akcii strela Michala Pydu skončila na ľavej žrdi. Po tomto momente hostia ožili a podnikali rýchle protiútoky. V 24. minúte sa po tlaku na bránku domácich ujali vedenia. Druhý polčas začali lepšie hostia a v priebehu šestnástich minút od 53. do 69. minúty rozhodli stretnutie tromi gólmi vo svoj prospech. Junošportu sa v druhom polčase nepodarilo nič a podal najhorší výkon na domácej pôde v tejto súťaži. Hostitelia znížili náskok svojho súpera na 1:4 po strele Sekelského, ktorá skončila na žrdi hosťujúcej bránky a dorážke Lipčáka do prázdnej bránky.

Góly: Lipčák - Sarvaš, Vrbovský, Tokár, Vavrek. Pred 100 divákmi rozhodoval Dubovecký, ŽK: Daňko, Tokár (obaja Uzovce). JUNOŠPORT: Kontra - Nemergut (32. Révay), Sivuľka, Mariančík, Timko - Pristáš (70. Ružík), Kačmarčík (59. Lipčák), Michal Pyda, Kuľanda - Kaleta, Sekelský.

(mdc)

Pušovce - Štrba 0:0

Hostia cestovali do Pušoviec s cieľom získať aspoň bod, no hoci sa im to podarilo, nakoniec odchádzali domov sklamaní. Počas celého stretnutia totiž boli lepším mužstvom a vytvorili si viacero sľubných príležitostí, ktoré však nedokázali premeniť. Od začiatku hostia výborne pracovali v defenzívnej činnosti a svojho súpera počas celých 90 minút nepustili k tomu, aby sa dostal do vyloženej šance. Naopak, boli to Štrbania, ktorí boli smerom dopredu nebezpeční. Prekážkou im však bolo nevhodné obutie do ťažkého, rozmočeného terénu a hosťujúcim hráčom sa priveľmi šmýkalo. Dôsledne ale bránili a najmä stredová formácia na čele s Mariánom Mackom a T. Sabom pracovala bezchybne. Už v prvom polčase mohli skórovať Badzik, Fábry aj Pamula, no bezgólové skóre sa nezmenilo. Aj druhý polčas mal podobný priebeh. Domáci boli bezzubí a Podtatranci zahodili najväčšiu tutovku Miroslavom Mackom, ktorý v stopercentnej šanci trafil iba do nôh domáceho brankára. Remíza je pre hostí stratou dvoch bodov.

Pred 100 divákmi rozhodoval Goč, ŽK: Marián Macko, Fábry, Brezina (všetci Štrba). ŠTRBA: Chmura - Otčenáš, Milan, Marián Macko, Miroslav Macko - T. Sabo, Hurajt, Pamula, Čunderlík (74. Michalko) - Fábry (79. Brezina), Badzik.

(riso)

Sp. Bystré - Šiba 1:0 (1:0)

Do 20. minúty sa hralo bez gólových príležitostí. Potom sa ako prví dostali k slovu hostia a po strele jedného z ich hráčov skončila lopta na žrdi domácej bránky. "Kubašania" odpovedali náznakom šance Pekarčíkom, no skóre sa nemenilo. V 38. minúte však už áno, keď D. Budaj vypichol pri zlej rozohrávke hosťom loptu a strieľanou prihrávkou našiel Pitoňáka, ktorý nemal problém rozvlniť sieť - 1:0. Tesne pred odchodom do kabín hostia po druhýkrát v zápase nastrelili žrď domácej bránky. V druhom polčase mali viac z hry domáci. Tí boli aktívnejší, ale hlavička D. Budaja letela tesne vedľa a podobne pochodil aj Pitoňák. Hostia, ktorí sú známi tým, že predvádzajú kvalitný futbal aj na ihriskách svojich súperov, tentoraz vyšli bodovo naprázdno a tri body zaslúžene ostali v Spišskom Bystrom.

Gól: 38. Pitoňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: Olexa, F. Budaj - Stachura, German. SP. BYSTRÉ: Bendik - Oravec, Šimonovič, Olexa, Jakubčo - Pekarčík, Čižmár (85. Fris), D. Herák (65. Orolin), D. Budaj - F. Budaj (80. Keďuch), Pitoňák.

(riso)

Zborov - Poprad B 1:1 (0:1)

Už v 5. minúte vyslal gólovú strelu hosťujúci Pisarčík, ale tá smerovala priamo do stredu brány a domáci gólman si s ňou poradil. Aj v ďalších minútach mali Popradčania viac z hry. Väčšinou sa hralo na polovici hostí. Po priamom kope Kšenzakoviča ml. dorážal loptu Miklošek, ale gól nedal. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska, pričom ju domáci opticky vyrovnali. V 35. minúte po faule na Sluku z hranice šestnástky z priameho kopu rozvlnil sieť Kšenzakovič ml. a bolo 0:1. Po zmene strán aj za prispenia hlavného rozhodcu Zborovčania hru vyrovnali a hostia sa už do gólových šancí nedostávali. Naopak, v 70. minúte z údajného dvojmetrového ofsajdu hostia inkasovali a začínalo sa prakticky odznova. V 80. minúte mohol strhnúť vedenie na stranu rezervy Miklošek, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára, ale neuspel a pozdĺž bránkovej čiary minul. V nervóznom závere boli napokon hostia radi, že si na horúcej pôde udržali aspoň bod.

Góly: 70. Varjan - 35. Kšenzakovič ml. Pred 200 divákmi rozhodoval Guľko, ŽK: Bukovský, Relák, Suchanič - Oravec, Miženko, Sluka, Compeľ, Kšenzakovič st. POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Tropp, Oravec, Petruš - Miženko (78. Božoň), Kšenzakovič ml. (87. Kšenzakovič st.), Compeľ, Pisarčík - Miklošek, Sluka.

(riso)

Ch. N. Ves - Svit 1:1 (1:0)

Stretnutie sa hralo na nekvalitnom, malom a klzkom ihrisku, ktoré kombinačným hosťom vôbec nevyhovovalo. Napriek tomu začali Sviťania dobre a už v úvode sa prezentovali nebezpečnými streleckými pokusmi. Paradoxne však pri veľkom tlaku hostí podnikli domáci jeden rýchly protiútok a po ňom išli do vedenia. Aj po tomto okamihu sa však hralo naďalej na jednu bránku - domácich. Podtatrancom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať Jinom, ale i keď domáci gólman vyhadzoval loptu už spoza bránkovej čiary, hlavný rozhodca gól neuznal a tak sa skóre nemenilo. Druhý polčas mal rovnaký scenár. Postupne pozahadzovali šance na vyrovnanie Karkoška, Marhefka i Marton. Keď sa už zdalo, že hostitelia si najtesnejšie víťazstvo ubránia, v nadstavenom čase po dlhom autovom vhadzovaní Polakoviča a predĺžení hlavou lopty Ratajom zaslúžene vyrovnal striedajúci Diabelko.

Góly: 17. Leško - 90.+ Diabelko. Pred 300 divákmi rozhodoval Savarij, ŽK: J. Guži, Macejko - Hudač, Jina. SVIT: Marušák - Fridman, Rataj, Polakovič, Marhefka - Rusnák, Marton (75. Karkoška), Jina, Valluš (46. Medvec) - Handzuš (30. Diabelko), Hudač.