Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Kežmarok šokoval, Poprad jednoznačne

Včera boli na programe stretnutia 23. kola hokejovej Slovnaft extraligy. Zápas Slovensko 20 - Košice (0:1) predohrali skôr. O najväčšie prekvapenie

sa postarali Kežmarčania, ktorí zvíťazili v Trenčíne. Navyše ani neinkasovali! Popradčania doma bez problémov zdolali Nitru.

Poprad - Nitra 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

POPRAD. Domácim vyšiel úvod strenutia, keď strelu Bambúcha po prečíslení dvoch na jedného Mastič ešte kryl, ale z následného vhadzovania sa dostal puk k voľnému Martinovi Segľovi, ktorý chladnokrvne zavesil. V 12. minúte pridal druhý gól Turoň, keď strelou pomedzi betóny prekonal Mastiča. Poprad hral s chuťou a uvoľnene, čo potvrdil tretím presným zásahom v úvode druhej tretiny - v presilovke prešla strela Krotáka Mastičovi opäť pomedzi betóny. Nitriansky brankár sa následne porúčal z bránky, ale jeho nasledovník Konrád dlho čisté konto neudržal, keď už o minútu nato zvyšoval Král na 4:0. V 32. minúte však aj hostia zaznamenali svoj prvý úspech po peknej kombinácii a úspešnej strele obrancu Jassa. Popradčania však snahu Nitry schladili piatym gólom o tri minúty neskôr, keď zmätky v obrane potrestal gólom do opustenej bránky Jabrocký. Nitrania však znížili gólom do šatne po presnej strele Vozdeckého. Tretia tretina sa okrem úvodných minút len dohrávala a hostia počas nej pôsobili odovzdaným dojmom. Ten navyše umocnil šiestym gólom Popradu Dora, ktorý presne trafil spomedzi kruhov. (sita)

Góly: 5. Martin Segľa (E. Piatak), 12. Turoň (A. Kroták, Jarolín), 24. A. Kroták (Michal Segľa, Kasík), 25. V. Král (Fabian, Jabrocký), 35. Jabrocký (V. Král, Buc), 54. Dora (Halaj, V. Král) - 32. Jass (Šimka, T. Chrenko), 40. Vozdecký (Šimka). Vylúčení: 3:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gajan, Smrek, 1 205 divákov. Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Turoň, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Lapšanský - V. Král, Jabrocký, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Halaj, Ficko. Nitra: Mastič (24. Konrád) - Sedlák, R. Lukas, Jass, Šimka, Halász, Špila, J. Ručkay, Vojta - Ľ. Kolník, Berzinš, Gálik - M. Chrenko, T. Chrenko, Dornič - Vozdecký, M. Štefanka, G. Saliji - H. Ručkay, Gašpar, Valach.

Trenčín - Kežmarok 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

TRENČÍN. V úvodnej časti sa hral živý hokej s viacerými dobrými šancami na oboch stranách. Prví do čierneho trafili hostia, keď v 12. min v presilovke Palovčík šikovnou delovkou spoza protihráča od modrej preveril pevnosť sieťky trenčianskej bránky. Domáci potom vystupňovali svoj tlak, v 15. min Čacho tečoval puk do žŕdky, no východniarov viackrát podržal brankár Klempa. Do vážnejšej fázy sa hra opäť rozprúdila v polovici zápasu. Najskôr Hála skvele vychytal gólovú tutovku osamoteného hosťujúceho Drotára, aby Trenčania potom opäť súpera pritlačili, ale z viacerých dobrých šancí sa neujala žiadna. V 36. min po spornej akcii hraničiacej s ofsajdom, Šechný zvýšil kežmarský náskok. V 43. sekunde tretej tretiny Slovák nevídanou bombou z pravého kruhu prestrelil brankára Hálu a upravil na 0:3. Aj potom pokračovalo zúfalé trenčianske dobýjanie kežmarskej bránky, sprevádzané neuveriteľným festivalom nevyužitých šancí. Trenčania nedali gól ani do prázdnej bránky, nevyužili ani dve presilovky piatich proti trom a napriek drvivej prevahe v záverečnej tretine už súboj gólovo nezdramatizovali. Hviezdou večera sa stal brankár Kežmarku Martin Klempa.

(sita)

Góly: 12. M. Palovčík (Frank, Strapko), 36. Šechný (Martin Slovák, Strapko), 41. Martin Slovák (Drotár). Vylúčení: 5:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Brath, 2 780 divákov. Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Kollár, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - Radulay, Kóňa, V. Kútny. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Hrubý, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, P. Gajdoš, B. Ihnačák - B. Fábry, Klein, Lemešani.

* * *

ZOSTÁVAJÚCE ZÁPASY

n MARTIN - SLOVAN 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 13. Koložváry (S. Hriňa) - 25. Döme (Hreus), 51. Hujsa (Kuľha), 55. Devečka (Uram), 58. Döme (Lažo, Hujsa). Vylúčení: 7:8, navyše: 60. S. Hriňa 10 min za nešp. správanie - 13. Lažo 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Kalina, M. Grečko, 4 000 divákov.

n ZVOLEN - SKALICA 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 16. J. Kopecký (Klouda), 28. J. Kopecký (Klouda), 50. Krayzel (Turek, Cibuľa), 56. P. Frühauf (J. Čierny) - 12. Liščák (R. Školiak), 21. Pálffy

Vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Orolin, Tvrdoň, 1 831 divákov.

n L. MIKULÁŠ - ŽILINA 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Góly: 1. Richard Huna (Róbert Huna), 24. Róbert Huna (Kriška), 32. B. Pohanka (Marek Hovorka, M. Grman), 59. Marek Hovorka (D. Rehák) - 8. Kučný (Paroulek), 20. Krajči (Kontšek, R. Tvrdoň), 27. Jánoš (Kučný, Baláž), 52. P. Sivák (R. Stantien, L. Havel), 57. R. Stantien (Paroulek). Vylúčení: 8:11, navyše: Marek Hovorka na 10 min za nešp. správanie, Robert Huna a M. Školiak (všetci L. Mikuláš) tresty v hre za nešp. správanie, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Vojtek, Valach, 1 310 divákov.