Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hossa žiaril v Caroline, Chárov prvý gól

NEW YORK. V piatkových zápasoch zámorskej NHL zažiaril zo slovenských hokejistov iba Marián Hossa. Dvadsaťosemročný útočník Atlanty dvoma gólmi a

asistenciou zariadil víťazstvo svojho tímu na ľade Caroliny. Ďalší Slováci sa bodovo nepresadili.Marián Hossa svojim skvelým výkonom potvrdil, že kríza zo začiatku sezóny je definitívne zažehnaná. Podľa zámorských médií vyčíňal na ľade "Hurikánov" iba jeden živel a tým bol práve reprezentant Slovenska. Rodák zo Starej Ľubovne dvoma gólmi v prvej tretine po prihrávkach Todda Whita získal pre Atlantu dvojgólový náskok. "V niektorých zápasoch sa vám hrá obzvlášť dobre a ja som cítil, že práve teraz a proti nim som chytil svoj deň," komentoval svoj výkon starší z bratov Hossovcov, ktorý prihral aj na tretí gól Atlanty Iľjovi Kovaľčukovi. Ruský krídelník sa tak so 16 gólmi predral na čelo tabuľky najlepších strelcov. Hossa je zase s deviatimi presnými zásahmi najlepším slovenským kanonierom v NHL a bodovo sa dotiahol na doteraz najproduktívnejšieho Slováka Mariána Gáboríka. Útočnú silu prvého útoku Thrashers podporil v piatok výborným výkonom aj gólman Johan Hedberg, ktorý udržal čisté konto už jedenástykrát v kariére.

V sobotňajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa opäť bodovo presadil iba jediný slovenský hokejista. Zdeno Chára strelil svoj prvý gól v sezóne, ku ktorému pridal aj asistenciu, v dueli s Montrealom to však na víťazstvo nestačilo.

Výsledky

Piatok: New Jersey - Islanders 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Gól: 26. Vašíček.

Carolina - Atlanta 0:3 (0:2, 0:0, 0:1). Góly: 6. MARIÁN HOSSA (T. White, Kovaľčuk), 15. MARIÁN HOSSA (T. White), 60. Kovaľčuk (MARIÁN HOSSA, Enström).

Buffalo - Montreal 4:1 (3:0, 1:1, 0:0). Góly: 8. MacArthur (D. Roy, B. Campbell), 13. Paille (Pratt, Vanek), 16. Stafford (Vanek), 27. MacArthur (Hecht, Pominville) - 23. Ryder.

Tampa Bay - Washington 5:2 (2:2, 2:0, 1:0). Góly: 2. Lecavalier (St. Louis, B. Richards), 16. Hlaváč, 31. B. Richards (Lecavalier), 40. Ranger (St. Louis), 60. St. Louis (B. Richards, Lecavalier) - 13. Laich (Morrisonn, Gordon), 14. Ovečkin (Clarkson, Bäckström).

St. Louis - Columbus 3:2 (1:0, 0:0, 2:2). Góly: 19. Kariya (Boyes, Tkachuk), 58. Boyes (Kariya, Salvador), 60. Mayers (Brewer) - 46. Glencross (Žerdev, Westcott), 60. Nash (Hainsey, Klesla).

Dallas - Colorado 6:1 (1:0, 4:0, 1:1). Góly: 5. J. Jokinen (Zubov, Morrow), 24. J. Jokinen (Miettinen, Zubov), 26. Halpern (Modano, Conner), 28. J. Jokinen (Zubov, Modano), 31. J. Jokinen (Zubov, Hagman), 55. Ribeiro (Lehtinen) - 57. Hlinka (Arnason, Brunette).

Vancouver - Minnesota 6:2 (4:1, 1:0, 1:1). Góly: 3. Pyatt (Isbister, Edler), 10. Näslund (H. Sedin, Morrison), 12. Öhlund (Burrows, Morrison), 17. D. Sedin (H. Sedin, Öhlund), 23. Linden, 58. Bourdon (Ritchie) - 17. Voros (Carney, Bouchard), 51. Burns (Bouchard, M. Koivu).

Sobota: Los Angeles - Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 32. Doan (Jovanovski, Hanzal).

Toronto - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 40. Tucker (McCabe, T. Kaberle), 47. Sundin (McCabe, T. Kaberle), 56. Tlustý (Bell, Antropov).

Montreal - Boston 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)

Góly: 3. S. Koivu (Ryder, A. Markov), 22. Kostopoulos (Chipchura), 25. Kosticyn (A. Markov), 38. Latendresse (Hamrlík, Chipchura), 45. Hamrlík (Streit, Plekanec), 51. Komisarek (S. Koivu), 55. Kovalev (Ryder, Streit) - 4. G. Murray (Savard, Axelsson), 24. CHÁRA (Savard, Wideman), 31. Sturm (G. Murray, CHÁRA), 52. G. Murray (Savard).

Philadelphia - New Jersey 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Góly: 36. M. Richards (Upshall, Timonen), 41. Upshall (M. Richards, Knuble) - 11. Zubrus (Greene, Zajac), 13. Rachůnek (Zubrus), 24. Eliáš (Parise, Oduya), 39. Pandolfo, 43. Gionta (Parise), 44. Parise (Eliáš, Gionta).

Carolina - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Brind´Amour (Stillman, Hamilton), 43. Brind´Amour (Commodore, Justin Williams) - 54. Horton (O. Jokinen, Weiss).

Detroit - Chicago 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly: 6. Rafalski (Draper, Cleary), 34. Holmström (Zetterberg, Lidström), 40. Zetterberg (Dacjuk, Holmström) - 2. Bourque (Sharp), 33. Bourque (Vandermeer, Sopel), 45. Sharp (Bourque, Lang), 54. Sharp (Seabrook, Perreault), 60. Sharp (Keith, Sopel).

Pittsburgh - New York Rangers 3:4 pp (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Talbot (Crosby), 9. Crosby (Sýkora, Gončar), 55. Sýkora (Malkin, Christensen) - 21. Rozsíval (Dubinsky, Hollweg), 25. Rozsíval (Avery, M. Staal), 39. Girardi (Průcha, Ťutin), 62. Strudwick (Mara, Gomez).

Nashville - St. Louis 2:3 po sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Radulov (Weber, Legwand), 39. Tootoo (Gelinas, Židlický) - 33. Boyes, 38. Perron (Stempniak, Weight), rozhodujúci nájazd premenil Boyes.

Edmonton - Calgary 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 53. Cogliano (Gagner, Sanderson) - 33. Lombardi (Nolan, Nyström), 36. Nolan (Lombardi, Nyström), 51. Conroy (Tanguay, Iginla).

San Jose - Anaheim 1:2 po sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 48. Mitchell (Ozolinš, Roenick) - 16. Kunitz (Beauchemin, Getzlaf), rozhodujúci nájazd premenil Perry.

SLOVÁCI V NHL

1. M. Hossa (Atlanta)169615

2. M. Gáborík (Minnesota)1451015

3. Ľ. Višňovský (Los Angeles)1911213

4. M. Šatan (NY Islanders)165712

5. L. Nagy (Los Angeles)174 711

6. J. Stümpel (Florida)214711

7. P. Demitra (Minnesota)104610

8. Z. Chára (Boston)181910

9. R. Zedník (Florida)17729

10. M. Svatoš (Colorado)18718

11. A. Meszároš (Ottawa)18268

12. B. Radivojevič (Minnesota)19167

13. M. Handzuš (Los Angeles)19134

14. M. Hossa (NY Rangers)16033

15. T. Kopecký (Detroit)18033

16. M. Jurčina (Washington)18112

17. A. Sekera (Buffalo)11011

18. B. Mezei (Florida)18011

19. Š. Ružička (Philadelphia)7000

(za menom nasledujú zápasy, góly, asistencie, body)

-----------------------------------

Brankári (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)122,8289,8

* * *

Kanadské bodovanie

1. V. Lecavalier (Tampa Bay)191319 32

2. S. Crosby (Pittsburgh)201119 30

3. H. Zetterberg (Detroit)19141529

4. I. Kovaľčuk (Atlanta)19161127

5. M. Sundin (Toronto)21101727

6. J. Malkin (Pittsburgh)2072027

7. J. Iginla (Calgary)19111526

8. R. Brind´Amour (Carolina)21101626

9. M. St. Louis (Tampa Bay)1971926

10. D. Alfredsson (Ottawa)18151025

11. C. Stillman (Carolina)18111425

* * *

68. M. Hossa (Ottawa)169615

M. Gáborík (Minnesota)135 1015

(za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 050
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 119
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 214
  4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 336
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 322
  6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 122
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 921
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 969
  9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 816
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 757
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Odberné miesta otvorili, testuje sa už tretí deň (minúta po minúte)

Cieľom pilotného celoplošného testovania je spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Testovanie v Bardejove.
Historikovi pripomína monotónna biela omietka zateplený panelák.
Interiér krematória prešiel úpravou.
Vizsolyská biblie, inak nazývaná aj Károlyiho biblia. Je vzácna, keďže ide o prvý maďarský preklad Svätého písma z roku 1590.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop