Ďalšie dvojciferné nádielky

Sportnet|19. nov 2007 o 00:00

KOŠICE. Východná skupina druhej hokejovej ligy pokračovala piatym kolom, ktoré zavŕšilo prvú štvrtinu súťaže. Po nej bez straty bodu sú zatiaľ

Detvanci, Brezno vyhralo hladko v Ružomberku a domáci dvojciferné víťazstvo pripísali aj Zemplínčania. Sabinov je zatiaľ bez bodu, podobne ako aj Lučenec. Obaja majú však k dobru stretnutie z tretieho kola. Hralo sa slušne a diváci videli úrodu gólov.

Michalovce - Lučenec 11:2 (6:1, 2:1, 3:0). O výsledku sa rozhodlo už v úvodnej tretine, keď domáci skórovali šesťkrát. Ďalších päť gólov pridali ešte do konca zápasu. Ich víťazstvo mohlo byť aj oveľa vyššie, keďže hostia nekládli príliš veľký odpor. O góly sa podelili: Zálužický 3, Sabol, Mižák po 2, B. Stefan, L. Bajko, V. Chmurovič, Saxun - Goffa, Chovan. Vylúčení: 6:8, navyše Barcaj (Lučenec) 10 min. OT. Presilovky: 3:1, oslabenia 1:1. Rozhodovali: Sabol - P. Korba, Legnavský. Pred 350 divákmi.

Ružomberok - Brezno 1:10 (1:1, 0:6, 0:3). V derby hostia predčili domácich po každej stránke. Tí odolávali iba v úvodnej tretine. Potom Brezno využívalo ich chyby na ďalšie góly. Góly zaznamenali: Bella - Michálek, Goláň, Bendík po 2, Brozman, T. Turňa, Lastiak, Trudič. Vylúčení: 5:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:2. Pred 163 divákmi rozhodovali: R. Lauff ml. - Grieš, Kubovčík.

Detva - Sabinov 9:1 (1:0, 4:0, 4:1). Sabinovčania odolávali vedúcemu celku iba v prvej tretine. Potom sa prejavila väčšia skúsenosť i bojovnosť Detvancov, ktorý vyhrali zaslúžene. Ich víťazstvo mohlo byť i vyššie. O góly sa podelili: Belušiak 3, Štvrtníček 2, Pohorelec, Golian, Malatinec, Hilšer - Imro. Vylúčení: 5:4, presilvky: 2:0, oslabenia: 0:0. Pred 547 divákmi rozhodovali: Jung - Bunda, Mráz.

6. kolo, ktorým začne druhá štvrtina sa bude hrať počas dvoch dní. V sobotu 24. 11. Lučenec privíta Ružomberok. V nedeľu kolo dokončia dvoma stretnutiami. Neporazená Detva sa stretne s Breznom a v Sabinove sa predstavia Michalovčania. Zápasy sa hrajú o 17. hodine.