Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Ďalšie dvojciferné nádielky

KOŠICE. Východná skupina druhej hokejovej ligy pokračovala piatym kolom, ktoré zavŕšilo prvú štvrtinu súťaže. Po nej bez straty bodu sú zatiaľ

Detvanci, Brezno vyhralo hladko v Ružomberku a domáci dvojciferné víťazstvo pripísali aj Zemplínčania. Sabinov je zatiaľ bez bodu, podobne ako aj Lučenec. Obaja majú však k dobru stretnutie z tretieho kola. Hralo sa slušne a diváci videli úrodu gólov.

Michalovce - Lučenec 11:2 (6:1, 2:1, 3:0). O výsledku sa rozhodlo už v úvodnej tretine, keď domáci skórovali šesťkrát. Ďalších päť gólov pridali ešte do konca zápasu. Ich víťazstvo mohlo byť aj oveľa vyššie, keďže hostia nekládli príliš veľký odpor. O góly sa podelili: Zálužický 3, Sabol, Mižák po 2, B. Stefan, L. Bajko, V. Chmurovič, Saxun - Goffa, Chovan. Vylúčení: 6:8, navyše Barcaj (Lučenec) 10 min. OT. Presilovky: 3:1, oslabenia 1:1. Rozhodovali: Sabol - P. Korba, Legnavský. Pred 350 divákmi.

Ružomberok - Brezno 1:10 (1:1, 0:6, 0:3). V derby hostia predčili domácich po každej stránke. Tí odolávali iba v úvodnej tretine. Potom Brezno využívalo ich chyby na ďalšie góly. Góly zaznamenali: Bella - Michálek, Goláň, Bendík po 2, Brozman, T. Turňa, Lastiak, Trudič. Vylúčení: 5:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:2. Pred 163 divákmi rozhodovali: R. Lauff ml. - Grieš, Kubovčík.

Detva - Sabinov 9:1 (1:0, 4:0, 4:1). Sabinovčania odolávali vedúcemu celku iba v prvej tretine. Potom sa prejavila väčšia skúsenosť i bojovnosť Detvancov, ktorý vyhrali zaslúžene. Ich víťazstvo mohlo byť i vyššie. O góly sa podelili: Belušiak 3, Štvrtníček 2, Pohorelec, Golian, Malatinec, Hilšer - Imro. Vylúčení: 5:4, presilvky: 2:0, oslabenia: 0:0. Pred 547 divákmi rozhodovali: Jung - Bunda, Mráz.

6. kolo, ktorým začne druhá štvrtina sa bude hrať počas dvoch dní. V sobotu 24. 11. Lučenec privíta Ružomberok. V nedeľu kolo dokončia dvoma stretnutiami. Neporazená Detva sa stretne s Breznom a v Sabinove sa predstavia Michalovčania. Zápasy sa hrajú o 17. hodine.