Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Chemesáci naložili nováčikovi

Humenčania vyhrali hladko, bez straty setu, v treťom dejstve dovolili nováčikovi získať iba sedem bodov...HUMENNÉ. Všeobecne sa očakávalo, že

HUMENNÉ. Všeobecne sa očakávalo, že svidnícky nováčik veľa vody pod Vihorlatom nenamúti. Papierové prognózy ostali do bodky naplnené, lebo hostia uhrali na humenskej palubovke spolu iba 36 bodov, pričom vlastným pričinením bodovali 16-krát.

10:7, 8:7 a 19:7...

To boli po jednotlivých setoch aktuálne stavy, keď získali Svidníčania na svoje konto siedmy bod. V prvom dejstve viedli chemesáci pri technickou tajbrejku 8:2, no poľavili a súper stiahol na rozdiel troch bodov (10:7). To však bolo v sete svidnícke maximum. Skóre rýchlo narastalo (16:8, 22:9) a až v samom závere ešte celok spod Dukly bodoval. Druhý set bol spočiatku vzácne vyrovnaný. Domáci síce viesli 4:1, ale technický time-out udával na svetelnej tabuli pomer 8:7. Zrazu však bolo 11:7, 21:12, aby sa stredné dejstvo ukončilo cez stráty. Tretí set sa spočiatku podobval prvému (8:2), hostia však boli bezradní, ich útok postrádal razanciu a za stavu 19:7 sa začalo na tribúne šuškať, či dokážu Humenčania udržať skóre súpera pod dvojcifernou hranicou bodov. Na servise bol Hriňák, zdravo riskoval a domáci bodovali. A útok Hriňáka spoza útočnej čiary stredom siete východniarske derby aj ukončil.

Nováčik "nemal" smečiarov

Vychádzajúc zo získaných bodov k jednotlivcov, bola na humenskej strane najúdernejšia dvojica Jakubov (16) - Hriňák (12). Domáci univerzál dominoval najmä útokom pri kolíku, rovnako, ale na opačnej strane sa darilo smečiarovi Hriňákovi.

"Moja pochvala patrí najmä nahrávačovi Mattovi. Dobre ma rozohral a potom ma aj udržiaval v hre. Aj na strane Svidníka podala dvojica nahrávačov dobrý výkon, no nováčik nemá v kádri smečiara, ktorý bez väčších problémov položí loptu. Na to hostia napokon aj doplatili. Tréner nám kládol na srdce, aby sme zápas nepodcenili, myslím, že môže byť spokojný," konštatoval Milan Hriňák.

Udržal servis, dal posledný bod

Práve táto veta patrí Milanovi Hriňákovi. Za stavu 19:7 sa postavil na podanie a vydržal v ňom až do konca. Napokon bol v stretnutí posledným, kto sa dotkol lopty. Jeho úspešný útok stredom siete spoza útočnej čiary znamenal premenený prvý mečbal.

"V útoku sme hrali variabilne, nebáli sme sa ukázať aj rôzne signáli. Pri mojom servise sme mali na sieti silné postavenie. Podanie som nezvoľnil, no hlavne som ho chcel nepokaziť. Že vyľla posledná lopta práve na mňa, je opäť vecou nahrávača, no treba sa mu za ňu poďakovať," dodal 21-ročný humenský smečiar.