Lídri nezaváhali

Sportnet|19. nov 2007 o 00:00

Aj po deviatom kole extraligy volejbalistov je na čele východniarsky tandem Humenné - Prešov. Zemplínčania v derby rozbili posledný Svidník,

vysokoškoláci zasa bezpečne vyhrali na pôde nepríjemného Zvolena. Program 10. kola (sobota 24. novembra): Prešov - Malacky, Svidník - Nitra, Púchov - Zvolen.

Humenné - Svidník 3:0 (13, 16, 7)

(mšk)

Duel lídra s posledným bol meraním síl mačky s myšou. Nováčik sa ani raz netešil z vedenia, v jednom prípade (začiatok II. setu) bol stav 1:1. Chemesáci dobre podávali (6-krát eso, 11 pokazených podaní), v mnohých prípadoch mali hostia také problémy s príjmom, že iba "prehodili" loptu. Dominancia favorita na sieti bola jednoznačná, útok stredom takmer bezchybný. V treťom dejstve sa zrodil rekordný stav, hostia od stavu 19:7 už nebodovali.

Chemes: Matta 3, Hriňák 12, Kašper 9, Jakubov 16, Ondrušek 8, Pollák 9 (libero Vajda 1).

Slávia: Mihaľko 6, Ľ. Soták 3, Murčinko 1, Németh 1, S. Lampart 1, Kseňák 1 (libero Suchanič, T. Lampart 1, Poperník, Hančák 2).

Hralo sa 50 minút, pred 330 divákmi rozhodovali Porvazník, Savka.

Zvolen - Prešov 1:3 (-24, 17, 19, 18)

(jaš)

Úvod zápasu mal vyrovnaný priebeh, koncovka však vďaka skvalitneným blokom patrila vysokoškolákom. V druhom sete prebrali vedenie Zvolenčania a vďaka lepšej hre na sieti a v poli dejstvo vyhrali. Tretí a štvrtý set si už Prešovčania ustrážili a zápas dotiahli do víťazného konca.

PU: Huňady, Mikita, Škvarek, Javorčík, Martin Sopko ml., Varchola (libero Barlík, Rajduga).

Hralo sa 105 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Sňahničan, Hnát.

Zostávajúci výsledok: Nitra - Púchov 1:3 (-14, 17, -15, -15).