Dočkali sa domáceho víťazstva

Sportnet|21. nov 2007 o 00:00

PREŠOV. Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.Muži - 1. ligaBK´99 - 1. BK Michalovce 45:84 (Kačala a Kažimír po

PREŠOV. Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.

Muži - 1. liga

BK´99 - 1. BK Michalovce 45:84 (Kačala a Kažimír po 13, Tomčík 7, Boroň 5, Bronek, Seman a Skuban po 2, Eperieši 1, Kandravý, Novický a Purdeš), BK´99 - BA Košice 85:67 (Seman 19, Skuban 17, Kažimír 12, Boroň 11, Kandravý 9, Eperieši 4, Purdeš 2).

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: "Skúsení Michalovčania od úvodu držali opraty pevne vo svojich rukách. K ich výraznému víťazstvu veľkou mierou dopomohli domáci hráči svojimi nepochopiteľnými chybami. Nepresné prihrávky a streľba a žalostné premieňanie trestných hodov boli hlavnou príčinou vysokej prehry. Snaha tentoraz na ostrieľaných ´harcovníkov´ nestačila. Proti Košičanom sme dosiahli prvé domáce víťazstvo v 1. lige. Od úvodného rozskoku zápas naberal želateľný priebeh a skóre zápasu narastalo v náš prospech od prvých sekúnd. Po polčasovom rozdiele 19 bodov to bolo v tretej štvrtine už o 30 bodov. Vo štvrtej štvrtine nastal útlm, čo hostia využili na skorigovanie stavu na rozdiel 12 bodov. V záverečných štyroch minútach však chlapci opäť zabrali a dotiahli zápas do víťazného konca."

Juniori - I. liga

Slávia TU Košice - BK´99 91:58 (Mráz 20, Hudačko 10, Breja 8, Čurilla a Tomko po 5, Kolcun 4, Kočan a Šeminský po 3, Buranovský, Zvolenec).

Jaroslav Bizub, tréner: "Nastupovali sme s odhodlaním vrátiť jednobodovú prehru z domáceho zápasu. Odhodlanie sme však nechali v šatni. Nastúpili sme nekoncentrovane a už po niekoľkých minútach sme prehrávali rozdielom triedy. Súper bol vo všetkých činnostiach lepší a zaslúžene vyhral."

Najbližšie domáce stretnutia

Ženy, 1. liga (hala PU Prešov): BK´99 - ŠBK Spišská Belá (sobota, 24. 11. o 15.00), BK´99 - BKM Bardejov (nedeľa, 25. 11. o 10.00).

Kadeti, kvalifikácia do 1. ligy (ZŠ Májové námestie): BK´99 - BKM Svit A (nedeľa 25. 11. o 10.00).