Dráma na Považí

Sportnet|22. nov 2007 o 00:00

P. Bystrica - Prešov 28:29 (16:12)POVAŽSKÁ BYSTRICA. V predohrávke 13. kola extraligy hádzanárov nechýbalo veľa, aby tímu zo Šariša zobrali domáci

P. Bystrica - Prešov 28:29 (16:12)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V predohrávke 13. kola extraligy hádzanárov nechýbalo veľa, aby tímu zo Šariša zobrali domáci vôbec prvé body v aktuálnom ročníku. Domáci viedli v prvom polčase 13:9 a do kabín odchádzali tímy za stavu 16:12. Keď Považania zvýšili v 34. min na 19:13 a v 39. min bolo ešte 21:16, zdalo sa byť rozhodnuté. Majster však následne zapol na plné obrátky, využil skutočnosť, že domáci hádzanári jedenásť minút nestrelili gól a zrazu Tatran viedol 24:21. Kozák však minútu pred záverom vyrovnal na 28:28. Rozhodujúci gól strelil 30 sekúnd pred koncom duelu Radčenko.

Najviac gólov: J. Hanták ml. a Ďuriš po 5, Martin Kozák a Adamčík po 4 - Kozlov 6, Tumidalský 5, Radčenko a Pekár po 4. Pok. hody: 3/1 - 2/0, vylúčení: 6 - 6, ČK: Opoldík (P. Bystrica) za faul, rozhodovali: Richvalský a Sabol, 600 divákov.