Kozák si želá dobrý výkon a výsledok

KOŠICE. V sobotu sú na programe stretnutia 17. kola futbalovej Corgoň ligy. Ťahákom bude súboj v Čermeli, kde Košice privítajú Petržalku. Po vedúcej

Žiline sa teda MFK stretne s druhým tímom tabuľky.

Prehra je zabudnutá

Košičania po úspešnej sérii výsledkov, keď neprehrali desať zápasov po sebe, pričom deväť z nich vyhrali, dostali naposledy facku v Žiline, kde prehrali vysoko 0:4. Reprezentačná prestávka prišla vhod. Hráči mohli zabudnúť na prehru a v pokoji sa pripravovať na Petržalku. "Čaká nás ďalší ťažký súper. Chlapci počas dvoch týždňov s chuťou trénovali a na predchádzajúcu prehru už nemyslia. Sústreďujú sa na najbližší zápas," povedal tréner MFK Ján Kozák

Aká bude rozlúčka?

Predposledné jesenné kolo bude v podaní Košíc aj rozlúčkou s domácimi fanúšikmi. Pre Košičanov je to posledný majstrovský zápas v Čermeli a svojich verných priaznivcov nechcú sklamať. "Presne tak. Divákov chceme potešiť dobrou hrou a verím, že aj dobrým výsledkom. Ak to vyjde, budem po sobote spokojný." J. Kozák nemôže v mšlienkach nad nomináciou rátať s vykartovaným Tomášom Labunom a ani s dlhodobo zraneným Kostom Bjedovom. Zápas má výkop už o 13. hodine. Aj tento čas by mal prilákať na štadión Lokomotívy vyššiu návštevu. Napokon, pôjde o šláger kola. "S oboma vedúcimi celkami máme zatiaľ celkom dobrú bylanciu. Žilinu sme porazili i prehrali s ňou. V Petržalke sme remizovali a dúfam, že s ňou uspejeme aj v domácom prostredí. Bude to však veľmi ťažké, lebo Petržalka, podobne ako Žilina, má na slovenské pomery dobrý a vyrovnaný káder," poznamenal kormidelník MFK.

Test národa

Včera sa Ján Kozák pobavil pri informácii, že by mal byť nástupcom Jana Kociana pri reprezentačnom kormidle. "Vôbec sa to nezakladá na pravde. Pokiaľ nedôjde ku konkrétnym rokovaniam, ani nad niečím takým nerozmýšľam. Zbytočne sa tým zaoberať. Skôr by som to nazval testom verejnej mienky, aké budú reakcie..." Mimochodom, ak by už došlo k zmene reprezentačného trénera, tak zo Slovenska je vraj najhorúcejším kandidátom na tento post práve zajtrajší Kozákov súper na trénerskej lavičke Vladimír Weiss.

Atrakcie pre divákov

Fanúšikovia sa okrem dobrého futbalu budú môcť tešiť aj na polčasovú súťaž o atraktívne ceny, podobne, ako to bolo na stretnutí s Trnavou. Súťažiť sa bude o dámsku značkovú športovú bundu, pánsku športovú čiapku a poukážky na konzumáciu do kaviarne. Navyše bude pripravený aj jeden bonusový darček - malíček od MFK.