Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Šarišania deklasovali Zamplínčanov

Prešovčania s domácimi fanúšikmi rozlúčili v tomto kalendárnom roku tým najlepším spôsobom. Sedem gólov v sieti Trebišova potešilo všetkých v

hľadisku. Doma však naplno bodovali i ďalšie tri východoslovenské tímy. Košice B, Michalovce a Humenné - všetky po víťazstvách rozdielom gólu. Zaujímavosťou bolo, že v tomto kole ani jeden zo šestice našich tímov neopustil východoslovenský región.

Košice B - Stará Ľubovňa 3:2 (1:0)

KOŠICE. V úvodnej štvrťhodine zaujala veľká šanca Piatku, ktorého strelu zblízka vyrazil Kobr. Hostia odpovedali Čomičovou strelou vedľa. V 28. min. sa cez trojicu hráčov preštrikoval domáci Milinkovič a loptu sa mu podarilo prepasírovať aj cez Kobra - 1:0. tesne pred prestávkou mohli Košičania odchádzať do šatní spokojnejší. Juhár pekne zakombinoval s Piatkom, odcentroval, no nabiehajúci Tóth trafil len brvno hosťujúcej brány a odrazenú loptu poslal Janič hlavou nad.

Po obrátke sa hosťom podarilo vyrovnať, keď lopta po Maďarikovej strele z 20 m prekĺzla Brudňakovi pomedzi ruky do siete. Po hodine hry mohol opäť nakloniť misky váh na košickú stranu Milinkonič, ale jehos trelu z uhla Kobr vyrazil. V 73. min. sa však už srbský legionár nemýlil. Vyhol sa vybiehajúcemu gólmanovi a doopustenej brány upravil na 2:1. O sedem minút si na dlhú loptu nabehol Piatka a pohodlne zvýšil na dvojgólový rozdiel. Striedajúci hrajúci tréner Starej Ľubovne Puhák štyri minúty pred koncom znížil a zdramatizoval záver. Na skóre sa však ujž nič nemenilo.

TOMÁŠ PETRO

Góly: 28. a 73. Milinkovič, 80. Piatka - 57. Maďarik, 86. Puhák, ŽK: M. Adam - Čomič. Rozhodca: Ježík. Divákov: 100. Košice B: Brudňak - M. Tóth, M. Kovač, Džogan, Smrek - L. Janič (65. Škutka), Lišivka, M. Adam, Juhar (81. Hanzuš) - Piatka, Milinkovič (76. Serečin). Stará Ľubovňa: Kobr - Mižák, Hricov, Štrbac, Majný - Maďarik, Tatarevič, Čomič, Kuhajdík - Pagor, P. Cicman.

Prešov Trebišov 7:0 (2:0)

PREŠOV. Rozlúčku s futbalovou jeseňou na domácom ihrisku okorenil líder súťaže rekordnou výhrou. Trebišovčania, hoci sa snažili hrať otvorene, na Prešovčanov nestačili. Už prvá útočná akcia zeleno bielych v prvej minúte zápasu zaváňala gólom. Po Takáčovej hlavičke Poľacký zachránil aj pred dorážajúcim Prekopom. Sústredenému úvodnému tlaku 1.FC Tatran ale Slavoj neodolal. V 4.minúte fauloval Zahradníka E. Lukáč v pozícii, kedy bol pred ním už len gólman hostí. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Kobylík. Snaha hostí podniknúť niečo smerom dopredu stroskotávala zväčša už v strede poľa. Takto sa hra odvíjala najmä na polovici Zemplínčanov. Druhý gól pridal za pomoci brániaceho súpera po rohovom kope Kobylíka Piter Bučko. Gólová smršť prišla po prestávke. Dve minúty po nej rozvinuli Prešovčania kombinačnú akciu, na konci ktorej boli hlavičky Čepa do pravej žrde, potom do brvna a pohotová reakcia druhého domáceho stopéra Piter Bučka. Ten už len "doklepol" za bezmocného Poľackého. O desať minút striedajúci Belejík našiel presným centrom hlavu Krohmera a bolo 4:0. Po ďalšej rýchlej výmene skóroval Katona. Potom T. Šimko naservíroval gólovú prihrávku Takáčovi. Herný a strelecký rozlet favorita zakončil osem minút pred koncom Belejík. Trebišovčania aj keď utŕžili debakel, rozhodne len nebránili. Capkove pokusy v prvom i druhom polčase zmaril Buchta. Minútu pred koncom mal čestný úspech na kopačke P. Tomko. Prešovský gólman ale aj v tomto prípade osvedčil svoje kvality.

Góly: 5. Kobylík z 11m, 25.a 47. Piter Bučko, 57. Krohmer, 71. Katona, 73. Takáč, 82. Belejík. ŽK: PiterBučko E. Lukáč, P. Tomko, Sciranka. Rozhodca: Sedlák. Divákov: 1 510. Prešov: Buchta T. Šimko, Piter Bučko, Čep, Josl Krohmer, Prekop, Kobylík (64.Katona), Šafranko (81. D. Leško) Zahradník (56.Belejík), Takáč. Trebišov: Poľacký Hoffman, Jeníček, Sciranka, E. Lukáč - Gašpar (62. Cvjetinovič), Capko, Toporčák (83. G. Majoroš), Jenei Mooc (59. Ľ. Rusnák), P. Tomko.

JÁN LEŠKO

Michalovce Lučenec 2:1 (2:0)

MICHALOVCE. Prvé dejstvo prinieslo futbal veľmi kvalitnej úrovne. Do prvej šance sa dostali hostia, keď Lučenčan Iskra vyhorel na domácom brankárovi Rodingerovi. Zahanbiť sa nedali ani domáci, prvú veľkú šancu zahodil Aľušík po centri Uhľára, vzápätí Aľušíkovi prihrával Ruskovský, no domáci stredopoliar ani tentoraz neuspel. V 18. minúte mal Iskra druhú veľkú šancu, ale aj tentoraz sa zaskvel Rodinger. V 24. minúte sa už domáci radovali, keď sa po rohovom kope Hreška hlavou presadil Liluašvili 1:0. Lučenčan Iskra bol však proti a do tretice poriadne prevetral Rodingera, tentoraz však jeho strele chýbala presnosť. Záver prvého polčasu sa niesol v znamení domáceho tlaku. Najprv neuspel v koncovke Uhľár, no v 41. minúte sa už Michalovce tešili z druhého gólu. Po skrumáži sa dostal k zakončeniu Šitov a strelou bez prípravy rozvlnil sieť hosťujúcej brány. V druhom polčase hostia vrhli všetky sily do útoku, vynútili si tlak, ale bez väčších šancí. Tie mali, naopak, domáci. Strele Šitova chýbali centimetre, koncovka Liluašviliho obtrela žrď. K dôležitému momentu došlo v 69. minúte, keď brankár hostí Miščík najprv videl žltú kartu za faul na Aľušíka mimo pokutového územia, a vzápätí bol druhýkrát napomínaný aj za nešportové správanie. Lučenec dohrával o desiatich, v 83. minúte dokonca po strele Szegediho znížil, no na víťazstve Michaloviec sa už nič nezmenilo.

Góly: 24. Liluašvili, 41. Šitov - 83. Szegedi. ŽK: Liluašvili, Vajda, Šitov, Rodinger Gonos, Miščík 2. ČK: 69. Miščík po druhej ŽK. Rozhodoval: Chmura. Divákov: 620. MFK ZEMPLÍN: Rodinger Uhľár, Vajda, Beličák, Devečka Ruskovský, Šitov, Hreško, Aľušík (78. Gerich) Liluašvili (90. Kokočák), Šuster (89. Kerbčár). LAFC: Miščík Houžvička, Chovan, Prepelica, Gonos Lavrík (70. Páleš), Sláma, Chalupka (56. Baranyai), Kamendy Iskra, Szegedi.

JAROSLAV ČÚRNY

Humenné - Prievidza 1:0 (0:0)

HUMENNÉ. Nováčik stavil od úvodných minút na totálnu defenzívu, rozhodil svoje rozostavenie do systému 1 - 4 - 4 - 1, pričom na polovici ostal kanonier Uškovič. Ten sa však nedostal ani do náznaku šance, o čo sa zaslúžila dvojica Opiela - Paraska a celý zápas sa niesol v znamení humenskej aktivity. Najskôr sa zastreľovali Lapšanský i Hricov, pričom ich pokusy leteli vedľa, priamy kop z 20 metrov Furka kryl a v 32. min. hľadisko prvýkrát zahučalo. Po centri Hricova sa dostal na hranici päťky k zakončeniu Rožník, ale obranca v páde jeho strelu zblokoval na roh. V 40. min. sa v sľubnej pozícii ocitol Paraska, ale hlavičkoval tesne vedľa. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Obliehanie prievidzkej brány pokračovalo, no v jednom prípade pohrozili aj hostia. Po rohovom kope v 65. min. a hlavičke Hrabáča bravúrne kryl na čiare Matkobiš. Domáci oživili ofenzívu príchodom Mi. Pyrku, do zálohy sa vysunul Opiela a súper sa často uchyľoval iba k faulom. Rozhodnutie padlo v 80. min. Odrazenú štandardku vrátil prudko do "ohňa" Janič, v spleti tiel pohotovo reagoval Paraska a vsietil trojbodový gól.

MARIÁN ŠKUBA

Gól: 80. M. Paraska. ŽK: Paraska, Kundra, Šalata - Pavlovkin, Furka, Ma. Oršula, Čertík. Pred 510 divákmi rozhodoval Horváth. 1. HFC: Matkobiš - D. Pyrka, M. Paraska, T. Opiela, J. Janič - Lapšanský (77. Grundza), Kundra, Šalata, Mikulanin - M. Rožník (61. Michal Pyrka), L. Hricov (90. Rad. Šimko). HFK: Furka - Pavlovkin (71. Ma. Oršula) - Šnirc, Hrabáč, Pekár, Mi. Oršula - A. Masarovič (84. Vurčík), D. Oravec (60. Viskup), Čertík, Kubík - Uškovič.

n Sobota 1. 12. o 10.30: Inter Košice B

n 13.00: St. Ľubovňa Michalovce, Lučenec Humenné, Prievidza Šaľa, R. Sobota Prešov, Trebišov Podbrezová.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Podbrezová - Inter 2:1 (1:0). Góly: 45. Rób. Tomko, 88. Svintek - 47. Majtán, ŽK: Konček, Gajdošík - Matovič, Török, Kučera. Rozhodca: Šipoš. Divákov: 1 900.

n Šaľa - Rimavská Sobota 0:1 (0:0). Gól: 66. Michal Filo st., ŽK: Tyčiak, Dékány, Mart. Vyskoč, Lalák - Michal Filo st., Živanovič. Rozhodca: Tomčík. Divákov: 402.

NAJLEPŠÍ STRELCI

(tp)

n 13 gólov: Majtán (Inter)

n 10 gólov: Uškovič (Prievidza)

n 8 gólov: Hodek (Inter)

n 7 gólov: Škutka (Košice B), Belejík (Prešov), Liluašvili (Michalovce)

n 6 gólov: L. Vencel (Šaľa), Kobylík (Prešov), R. Tomko (Podbrezová), Szegedi (Lučenec)