Smer-SD sa podľa neho zachoval ako nedôveryhodný partner, ktorý porušuje dohody.
BRATISLAVA. V diskusnej relácii televízie JOJ Politika.sk obvinil Jureňa premiéra Fica z toho, že v kauze manipuloval verejnú mienku. "Akoby sme parlamentarizmus chceli vtesnať do jedného ústredného výboru, do jedného ideologického tajomníka, do jedného manipulátora verejnej mienky", povedal.
Je pripravený vrátiť sa do maštale
Nepovažuje ani za normálne, že premiér svoje stanoviská v kauze odkazoval partnerom cez médiá a odmietal si s nimi "chlapsky" sadnúť za rokovací stôl. Podľa neho je za tým snaha Smeru-SD ovládnuť Slovenský pozemkový fond (SPF).
Jureňa v relácii potvrdil úvahy ĽS-HZDS o tom, že by vo funkcii podpredsedu parlamentu mohol nahradiť Viliama
Vetešku. Odmietavé stanovisko, ktoré Smer-SD k prípadnej výmene dopredu avizoval, podľa Jureňu len dokazuje, že Smer-SD chce rozhodovať o všetkom. "Je to naša stolička, nie ich," zdôraznil.
Jureňa, ktorý opustí zajtra dopoludnia svoj úrad, je pripravený vrátiť sa k poľnohospodárstvu. Túto myšlienku vraj vyjadril aj usporiadaním piatkovej tlačovej besedy pred maštaľou roľníckeho družstva, kde sa vyjadril k okolnostiam svojho odstúpenia. "Vyrastal som v maštali a som pripravený vrátiť sa do maštale," povedal včera Jureňa v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo.
Maďarič hovorí o trápnom divadle
Odvolanie Jureňu bolo podľa podpredsedu Smeru Mareka Maďariča signálom ĽS-HZDS, že praktiky z 90. rokov sa nebudú opakovať. ĽS-HZDS pripomenul osemročnú izoláciu, z ktorej hnutie dostala až súčasná koalícia. Nad Smerom-SD podľa Maďariča odvtedy "visí výkričník", že spolupracuje s hnutím, "preto si takéto praktiky ľudia blízki ĽS-HZDS, nominanti, nemôžu dovoliť". To, že ĽS-HZDS uvažovalo o odchode z koalície, označil pre TV JOJ za "trápne divadlo". Ak by však predsa podporilo odvolanie Pašku alebo sa správalo ako opozičná strana, Smer-SD s ním vo vláde nebude.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.