Košice zvalcovali Nitru

Sportnet|26. nov 2007 o 00:00

Hokejová Slovnaft extraliga mala na programe stretnutia 28. kola. Už v sobotu sa hral duel v Poprade, kde domáci kamzíci nešťastne podľahli Trenčínu

2:3. Rovnakým výsledkom prehrali i Kežmarčania v Skalici. Naopak, Košičania jasne zdlali Nitru na jej ľade. Prekvapením je prehra vedúceho Slovanu v Žiline. Naďalej sa darí Martinčanom. Tentoraz triumfovali vo Zvolene a stále si držia 3. priečku.

Poprad - Trenčín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

POPRAD. V deviatej minúte sa po presilovkovom signáli domáci Marcel Haščák nemýlil a bolo 1:0. Trenčín odpovedal rovnakou mincou a Kollár takisto v presilovke vyrovnal. Avšak ani nie minútu na to už Dukla viedla zásluhou tvrdej strely Bobčeka. Takmer v polovici stretnutia z nevinnej akcie profitovali domáci, Segľa našiel Haščáka a ten sa znovu nemýlil. Hneď z následnej akcie blafákom neprekabátil Hálu Kroták. Trenčania sa mohli ujať vedenia na začiatku tretej dvadsaťminútovky, no nestačilo im ani 68 sekúnd presilovkovej výhody o dvoch hráčov. "Kamzíci" takisto chceli nakloniť misky váh na svoju stranu, ale Hála bol proti. Trenčín rozhodol o osude zápasu tri minúty pred koncom, keď sa po závare v popradskom obrannom pásme tešil z druhého gólu v zápase Kollár.

(sita)

Góly: 9. Marcel Haščák (Kasík, Michal Segľa), 27. Marcel Haščák (Martin Segľa) - 10. Kollár (V. Nemec), 11. Bobček (Pardavý), 58. Kollár (Hanzal, V. Nemec)

Vylúčení: 8:10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář (ČR) - Valach, Gajan, 1 406 divákov. Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Korenko, Turoň, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, J. Marcinko - Jabrocký, Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - P. Svitana, Lapšanský, Ficko. Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, P. Mikuš, Malinský, Bobček, Osina, Trefný - Čacho, Marek Haščák, Pardavý - S. Saliji, Kollár, V. Nemec - Hanzal, Kóňa, V. Kútny - L. Ružička, Kubrický, Radulay.

Skalica - Kežmarok 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

SKALICA. Už v prvej minúte Kocák z otočky trafil žŕdku odokrytej kežmarskej bránky. Keď ani Malík netrafil presne a nechal vyniknúť vyrážačku Klempu, boli to hostia, ktorí sa z prvej výraznejšej šance ujali vedenia. Na dvakrát presadil Gajdoš, ktorému asistoval Šechný - 0:1. Skaličania sa dočkali vyrovnania keď Hartmann našiel Pálffyho po návrate z trestnej lavice a ten zasunul medzi betóny Klempu - 1:1. Skaličania využili druhú presilovú hru piatich proti štyrom, keď z ľavej strany bez prípravy príklepom Juraj Mikúš posunul Skalicu do jednogólového vedenia. Hostia mali sľubnú príležitosť po strele Škoviru, ale Rybár sa vyznamenal a následne si poradil aj so strelou Gábriša. Kežmarčania neskladali zbrane a v 43. min sa im počas presilovky podarilo vyrovnať. Záhoráci sa víťazného gólu dočkali v presilovke piatich proti trom.

Góly: 19. Pálffy (R. Hatmann, V. Vlk), 24. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk), 52. Ivičič (Pálffy, Liščák) - 9. Gajdoš (Šechný, Hrubý), 43. Frank (Brincko)

Vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Müllner, Šefčík, 3000 divákov. Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - F. Novák, Hollý, Malík

Kežmarok: Klempa - Kall, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Hrubý - Gajdoš, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Lemešáni, Fedor, Klein.

(sita)

Nitra - Košice 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

NITRA. Úvodná 10-minútovka nepriniesla výraznejšiu gólovú príležitosti, no potom si na trestnú lavicu sadol Košičan I. Droppa a vzápätí sa sieť rozvlnila hneď dvakrát. V 11. min skóroval v oslabení Faith po spolupráci s Bartošom (0:1) a o 38 sekúnd vyrovnal po Lukasovej strele Gálik (1:1). V 17. min však išli hostia opäť do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii zakončil Špilár - 1:2. V druhej tretine sa znovu tešili Košičania, keď v 29. min v presilovke doklepol puk za Mastičov chrbát po Droppovej strele Gron - 1:3. O dve minúty sa scenár opakoval. Tentokrát početnú prevahu hostí využil Miklík - 1:4. V 38. min obranca Nitry Špila vyhodil puk v oslabení iba na hokejku Špilára a ten už nemal problém trafiť opustenú bránku - 1:5. V tretej časti hry Košičania udržiavali svoj náskok.

Góly: 12. Gálik (R. Lukas, Vozdecký) - 11. Juraj Faith (P. Bartoš), 17. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 29. S. Gron (I. Droppa, Kmiť), 31. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva), 38. Špilár (P. Bartoš). Vylúčení: 8:3, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Mihajlo, 2 750 divákov. Nitra: Mastič - R. Lukas, T. Sedlák, Špila, Jass, Halász, Petrmichl - Dornič, Berzinš, Ľ. Kolník - Kmeč, T. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - M. Chrenko, Gašpar, Valach. Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Mocek, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Zvolen - Martin 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 26. Lipiansky (J. Čierny) - 17. M. Macho (Džerinš), 47. Vantroba (Koložváry), 56. Džerinš (M. Macho). Vylúčení: 8:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Vojtek, Jankovič, 2 248 divákov.

n Slovensko 20 - Liptovský Mikuláš 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 2. J. Mikuš (Češík), 15. Jančovič (J. Mikuš, O. Rusnák) - 21. M. Droppa (Richard Huna). Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Češík (SR 20) 5+DKZ za úmyselné podrazenie rozhodcu Haleckého, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Smrek, M. Korba, 631 divákov.

n Žilina - Slovan 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

Góly: 18. Paroulek (Sivák, Havel), 23. R. Tvrdoň (Drábek), 27. L. Havel (Juraj Liška), 33. Jánoš (Juraj Liška, V. Baláž), 50. Sivák (Jánoš) - 6. Devečka (Kropáč, Kokavec), 22. Döme (Hreus, Lažo), 35. Kuľha (Pavlas), 49. Kapuš (Döme, Hovi). Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Kapuš (Slovan) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0 , oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - M. Valach, Gašparík, 3700 divákov.